Beseda s Ivanou Königsmarkovou

Rubrika: Akce pro děti

Ráda bych vás pozvala na besedu s Ivanou Königsmarkovou – Porodit je normální – o těhotenství, předporodní přípravě a porodech očima porodní asistentky nejen pro budoucí maminky, ale i všechny ty, kterým na nich záleží.

Beseda se bude konat 21.3.2007 od 16:00 hodin v Kulturním a mateřském centru Kampa. MC je přímo v parku Kampa, v objektu bývalé Waldorfské školičky.
V prvním těhotenství jsem chodila na předporodní přípravu právě k Ivaně Königsmarkové a myslím si, že to je jeden z nejlepších kurzů v Praze. Na besedu určitě půjdu a kdo ví, třeba se přihlásím znovu i na přípravu k porodu.

Ivana Königsmarková pracuje jako porodní asistentka od roku 1974. Prošla dlouholetou praxí na klinice u Apolináře, od roku 1996 působí jako registrovaná porodní asistentka s vlastní praxí. V roce 1997 se podílela na založení České asociace porodních asistentek (ČAPA), jíž byla v letech 1997 – 2005 předsedkyní. Nyní je víceprezidentkou Unie porodních asistentek. Spoluzakládala Centrum aktivního porodu ve Fakultní nemocnici Na Bulovce.
Je mimo jiné držitelkou certifikátů Lektor Přípravy k porodu GfG a Lektor celoživotního vzdělávání. Pořádá kurzy předporodní přípravy, zajišťuje pro ženy péči v těhotenství, při porodu i v šestinedělí, organizuje odborné konference a semináře. Je iniciátorkou a podílí se na projektu Fontanela – koalice za zlepšení služeb v mateřství a rodičovství podporovaného z prostředků strukturálních fondů EU.

Ivana Königsmarková během více než 30 let své práce dospěla k názoru, že jedině spojení samotného uvědomění si přírodní podstaty těhotenství a porodu a nejmodernějších poznatků medicíny může ženám opravdu prospět.

Nakladatelství Argo vydalo v roce 2006 knihu Hovory s porodní bábou s podtitulem Rozhovor Jany Doležalové s registrovanou porodní asistentkou Ivanou Konigsmarkovou.

Napsal/a: Pomněnka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Pomněnka

    Pamino, já si to užiju určitě ;o)
    A fakt Ivana Konigsmarková ví, o čem mluví ;o)

  • Zajímavá pozvánka, bohužel není čas ani energie. Musím říct, že jsem trochu alergická na hovory o přirozených porodech, ale paní Koenigsmarková jako jedna z mála ví, o čem mluví a je mi dost sympatická. Tak, kdo půjdete, užijte si to:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist