Arabele se v Praze líbí

Rubrika: Akce pro děti

Pohádkovým bytostem ze seriálů Arabela a Arabela se vrací se velmi zalíbilo v prostorách dominikánského kláštera v Praze 1 na Jilské ulici, a tak se organizátoři výstavy rozhodli její trvání na tomto místě o měsíc prodloužit.

Na návštěvníky se těší půvabná princezna Arabela s celou královskou rodinou, černokněžníkem Vigem, zlým Rumburakem, mocným Fantomasem a mnoha dalšími postavami z Říše pohádek. K vidění jsou také rekvizity z tohoto kultovního seriálu – například jediný dodnes zachovaný kouzelný prsten, křišťálová koule, zvoneček, cestovní plášť nebo královská koruna a žezlo.

u MajerůZájemce o prohlídku úspěšné výstavy a milovníky tohoto fenomenálního počinu dvojice Macourek-Vorlíček potěší připomenutí si více než 50 kostýmů z obou sérií, prohlédnout si můžete rekvizity nebo třeba domácnost hlasatele televizních pohádek pro děti – Karla Majera, která prezentuje období před 30 lety, kdy se první série natáčela.

kostýmy„Děti obdivují zejména oba čaroděje – Viga a Rumburaka, čarodějnici nebo Fantomase, líbí se také vlk z pohádky O Červené Karkulce, Rumburak v ptačí podobě nebo cestovní plášť. Maminky si užívají kostýmy parádnice Xenie, ať už ty princeznovské (ty na výstavu zapůjčila představitelka Xenie – Dagmar Patrasová, která si je z ČT odkoupila pro své dětské pořady) nebo moderní disco šaty ze světa lidí,“ uvedl autor výstavy Mgr. Petr Lukas. Zaujmou také korunky a šperky královny a princezen, stejně jako jediný dodnes zachovaný kouzelný prsten s velkým modrým kamenem.
Nejen tatínci se po prohlídce výstavy těší do kavárny U prstenu, kde ke koupenému teplému nápoji dostanou dezert zdarma.

V novém roce je výstava otevřena od 5. do 31. ledna, denně kromě pondělí, od 10 do 16.30 hodin (poslední vstup v 16.00).

Zaujala vás tato výstava? Pak zkuste od 6. do 17. ledna 2010 štěstí v soutěži Víte…?, kde můžete vyhrát volné vstupenky.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist