14. Výstava z cyklu HRY A HLAVOLAMY

Rubrika: Akce pro děti

Ve dnech 11. – 13. 9. 2005 (čtvrtek a pátek: 9.00 – 19.00 hodin, sobota: 9.00 – 18.00 hodin) se uskuteční 14. Výstava z cyklu HRY A HLAVOLAMY…Místo konání: Sál Elektra Kulturního domu Vltavská (Bubenská 1, Praha 7; stanice metra C – Vltavská)

Vstupné: děti, studenti, senioři 30,- Kč, dospělí 50,- Kč, rodina 90,- Kč, slevy pro školy a skupiny

Další informace: www.hryahlavolamy.cz

fotoVýstava z cyklu HRY A HLAVOLAMY je největší ve svém oboru a návštěvníci této jedinečné události se mohou již počtrnácté seznámit s novinkami ze světa her, hlavolamů a žonglování. Na výstavě si přijdou na své hravé děti, zvídaví rodiče, milovníci deskových a společenských her a v neposlední řadě vášniví řešitelé rébusů a hlavolamů.

Doprovodný program:

  • Velkolepá herna moderních společenských, deskových i karetních her,
  • „Od Platóna k Newtonovi“ – přednáška pro školy RNDr. Jaroslava Flejberka (čtvrtek a pátek dopoledne),
  • „Síň sběratelů“ – setkání sběratelů hlavolamů (sobota),
  • „Kdo si hraje, nezlobí“ – workshop pro vedoucí herních klubů a dětských kolektivů.

Člověk je hravý tvor a deskové hry se stávají stále oblíbenější kratochvílí dětí i dospělých. Moderní deskové, společenské, logické i strategické hry promění váš stůl v jiný svět a slibují zábavu a dobrodružství každý den.

Mezi novinkami, které se představí na 14. Výstavě z cyklu HRY A HLAVOLAMY budou například hry Ubongo, Théby, Cabo da Roca, Aktivity Original 2, logické ThinkFun nebo strategické Kámen, zbraně, papír či San Juan. Z karetních her čeká na návštěvníky Tik Tak Bum, Bang! – Střela, Švábí salát a samozřejmě také sběratelské karty.

Odborným garantem výstavy je matematik a spoluzakladatel MENSY ČR RNDr. Jaroslav Flejberk, který se řadí mezi nejvýznamnější sběratele hlavolamů u nás a je uznávaným znalcem společenských her. Jeho sbírka čítá více než 7000 hlavolamů a velká část z nich potrápí i vaši šedou kúru mozkovou.

Hlavně si však můžete na výstavě a především v herně hrát, hrát a zase hrát. Školení demonstrátoři Vás naučí pravidla, poradí se strategií nebo výběrem vhodného typu hry, ať už je vám 5 let nebo 80. Možná napovíme i postup luštění některých hlavolamů…

Tisková zpráva, www.hryahlavolamy.cz

Napsal/a: redakce (Pavlína)

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist