1. adventní týden – možná přijde i Mikuláš…

Rubrika: Akce pro děti, Aktuality

Přípravy na Vánoce začínají oficiálně právě dnes. Abyste dětem zpříjemnili čas čekání na Ježíška, přijměte moje pozvánky…

Už minulý týden začaly v Praze vánoční trhy. Jako první se otevřelo pro tuto příležitost Náměstí Míru na Praze 2. Můžete je navštívit denně od 10 do 19 hodin. Další již čekají na své návštěvníky na Tylově náměstí a na Náměstí republiky.
Na své si přijdou milovníci dobrého jídla v tradičních vánočních úpravách a chybět nebudou samozřejmě i tipy na krásné dárečky. Především vás ale čeká kouzelná atmosféra v jedné ze starých pražských čtvrtí.

Vánoční výstava Na Hrádku

Kutné Hoře si pro malé i velké návštěvníky připravili bohatý program v podobě výstavy Vánoce na Hrádku. Až do 4.ledna tu můžete objevovat kouzlo vánočních tradic a zvyků. Součástí je i výstava sbírky vánočních pohlednic.

Pro děti je připraven program v podobě tvůrčích dílen a adventní trh. Čekají na vás i Barborky na Hrádku – tradiční akce spojená s rozsvícením stromku.

Vánoce v ZOO

I zoologická zahrada v Praze myslí na malé návštěvníky a připravila pro ně již tradiční návštěvu Mikuláše – toho můžete po celý den 5. prosince potkat v celé ZOO.

phoca_thumb_l_foto_tomas_adamec 15

Foto: ZOO Praha, Tomáš Adamec

Za Mikulášem parním vláčkem

Nostalgické jízdy parními vlaky už neznamenají jen klasický výlet v létě. V mikulášském čase jsou připraveny tyto jízdy pro všechny malé i velké nadšence železnic. A potkat můžete samozřejmě i Mikuláše!
Parní vlak bude vždy po oba dny vyjíždět z nádraží Praha Braníka, projede postupně několik tras po pražských tratích. Na sobotu je připravena i večerní jízda noční osvětlenou Prahou po „Pražském semmeringu“ zakončená v Braníku ohňostrojem. V parních vlacích bude procházet Mikuláš se svoji družinou. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek. Pro ty zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy.

Podobně se můžete projet vláčkem i v Jindřichově Hradci. Čekat tady na vás bude Mikulášský parní vlak. A přijde nejen Mikuláše, ale i Čert a Anděl a připraven je i bohatý doprovodný program.
Sobotní parní vlak vyráží na cestu z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice v 10:50 a zpět do Hradce vyjíždí ve 13:30 hodin. Nedělní parní vlak bude vypraven do Černovic s odjezdem z Jindřichova Hradce v 9:55 a zpět se vydá ve 12:30.

Advent na hradě Loket

I na hradech můžete s dětmi prožít krásného Mikuláše i celý adventní čas. Konkrétně se podíváme na hrad Loket.5. prosince tu proběhne Mikulášská nadílka – rodiče mohli dokonce nechat poslat i balíčky označené jmenovkou svého dítěte – ty jim pak předá na hradě Mikuláš. A chybět nebude ani loutkovo – hudební pohádka pro celou rodinu.

Víkend bude patřit na Lokti adventní trhům. Čekají na vás ukázky staročeských vánočních zvyků, obdivovat můžete vyřezávané Betlémy, nebo si zacinkat pro štěstí na zvonek splněných přání.

Advent na Dobříši

Na hradě nedaleko Prahy můžete s dětmi strávit příjemný adventní čas při adventních prohlídkách spojených s výstavou Betlémů. Během prohlídky zhlédnete i krásné, ručně vyrobené, betlémy spolku Příbramských betlémářů.

Nebe a peklíčko na hradě Rabí

Pro návštěvníky hradu je připravena celá řada překvapení. Čekat tu na ně ale bude i Luciper s čertíky a jeho překvapením. Děti si pohrají i zasoutěží. Za odměnu si děti odnesou sladký vánoční perníček.

Nezapomeňte přijít 6. prosince!

rabi

Foto: hrad Rabí

Mikuláš a čerti v podzemí na Konopišti

Na zámku Konopiště čeká na malé i velké návštěvníky 6. prosince tradiční Mikuláš s čerty i andělem. Navštívíte strašidelné sklepení s peklem a čerty i Mikuláš se svými anděly, k tomu na vás čekají dobroty na zámeckém nádvoří.

Za Mikulášem do jeskyní

Koněpruské jeskyně nedaleko Karlštejna navštíví letos Mikuláš i se svou věrnou družinou. Letos přijedou 2.-7. prosince. Rezervace jsou nutné.

Vánoční výstava v Botanické zahradě

V pražské Botanické zahradě je připravena Výstava Vánoce aneb Vánoce v kuchyni našich babstrom_vanoceiček.

A protože se ocitneme mezi rostlinami a stromky, nebude chybět výstava vánočních stromků ozdobených velkým množstvím ozdob vycházejících z lidových tradic. Najdete tady vystaveny i kuchyňské předměty a historická kuchyňská zařízení, formičky na cukroví a na perníky, formy na bábovky, na máslo a další rekvizity.

Nebude chybět i soutěž o nejlepší vánoční cukroví.

Advent na vodě

Pro adventní čas jsou pro vás připraveny také plavby lodí po Vltavě, spojené se slavnostní dekorací, inspirovanou zimou a tradičními českými Vánocemi. Tyto plavby se těší velkému zájmu, a proto je společnost zařazuje vlastně už pravidelně. Během plavby nebude chybět vánoční cukroví a české koledy.


Věřím, že jste si vybrali, nebo se alespoň nechali maličko inspirovat. Na mnoha místech naší republiky se tento týden budou konat oslavy příchody Mikuláše – takže hlavně jim přeji, aby v mikulášském balíčku našli jen ty nejsladší cukrovinky. A zlobílkové mají nejvyšší čas na nápravu!

Kam se půjdete s dětmi podívat v prvním adventním týdnu? Pozvete ostatní?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist