Přihlásit se
VašeDěti.cz

VašeDěti.cz

  • Domů
  • Magazín
    • Volný čas
    • Výchova
    • Vzdělání
    • Vaše příběhy
    • Pohádky a povídky
    • Rodina a domácnost
    • Těhotenství
    • VD tipy
    • Výživa
    • Zdraví
  • VD speciály
    • Velikonoční speciál
    • Rodinná dovolená
    • Škol(k)a volá
    • Vánoční speciál
  • Ke stažení
    • Jak nepřijít o nervy, když se pustíte s dětmi do tvoření
    • Originální dárky od dětí
    • Velikonoční vajíčko 20× jinak
    • Adventní kalendáře, věnce a svícny
    • Adventní dárky 2013
    • Adventní kalendář 2019
  • VD novinky
  • Prodiskutováno
    • Děti
    • Rodinná (i jiná) témata
    • Poradny
    • VD + KLUBko
    • TAM-TAM
  • Soutěže
    • Aktuální soutěže
    • Vyhodnocené soutěže
    • Další internetové soutěže

Archiv diskuzí

Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.

Čím sladit?

Čím sladit osmiměsíčnímu dítěti? Čaje a pití nesladím, ale malá konečně jí doma dělanou kaši, tak aby byla dobrá. KOupila jsem mléčný cukr je na něm napsáno, že je vhodný od prvního týdne, ale zdá se mi , že moc nesladí. Obyč. cukr mi připadá ne úplně zdravý a nevím, co jiného bych použila, aby jí to chutnalo. Děkuju za tipy

Diskuzi založil/a Lien 12.6.2009.
Sdílet Tweet
Stránky: 1 [2] 3 4 5
Lien
Lien
14.6.2009 v 9:41

Díky za rady, ještě se mrknu až pojedu do města.

ctiradka
ctiradka
14.6.2009 v 8:18

Batáty nehledej u normálních brambor..ale třeba v Kauflanud je mají na tom pulte, kde je méně obvyklá zelenina….červená cibule, řepa, ředkve, zázvor, bylinky…atd… alepošn u nás…prostě ne ten hlavní pult, ale ten většinou nějaký krajní….

ctiradka
ctiradka
14.6.2009 v 8:14

Lien, batáty mají třeba i v Kauflandu….

anonymní
14.6.2009 v 1:05

Sončo, tak to máš asi pravdu, tyhle testy jsem nečetla, už si to jdu nastudovat 🙂 po přečtení zmíněné knihy jsem taky pátrala, co to ten akrylamid je. Zjistila jsem, že to je to to, co dělá pečené a smažené jídlo, které obsahuje škroby, křupavé. Takže záleží na způsobu instantizace, jak jsi správně napsala, jestli se zrna pečou…
ivy

Sonča
13.6.2009 v 23:47

Lien neboj, to jezení s určitě zlomí. Kačce je teď 15 měsíců a má nějaký spurt nebo co, Jí mnohem víc než Kubík. Polévky dnes snědla nejvíc z celé rodiny a vzápětí se ještě přihlásila o hezkou porci jahelníku. (Minule to odmítla dít do pusy.)

Ivy, myslím, že když se v dětské obilné kaši nic nenašlo, tak tam asi nic nebude. Jestli jsem dobře pochopila, záleží, jak se před rozemletím ta zrna upravují, jestli se třeba pečou.

Takže ten akrylamid byl v sušenkách včetně těch Bio Alnatura, protože ty se pečou. A stejně tak to bude i v chlebu.

anonymní
13.6.2009 v 23:21

Lien, půl skleničky je krása, to mi dcera snědla tak na roce..ale já to moc neřešila, prostě jsme hodně kojily a navíc nebyla nikdy žádný střízlík…hodně dětí má dny, třeba když jsou nemocné,když jim rostou zoubky, prostě když se necítí dobře, tak nechtějí nic jiného jíst a pít než kojení, je to normální.
Batáty kupuju v Tescu, Globusu nebo Albertu,prostě ve větším supermarketu.
Sončo- akrylamid s instantními kašemi spojuje rndr Petr Fořt v knížce Aby dětem chutnalo – jeho názory jsou dost radikální, ale je dobrý si to přečíst
ivy

Sonča
13.6.2009 v 23:02

Lien, Glukopur se dá koupit i v normálním obchodě, ale v lékárně ho mají stoprocentně. Rýžový sirup ve zdravé výživě nebo Bio prodejně. Koukala jsem na internetu, že se dá koupit i bez té kyseliny.

Jinak Kačka na tom byla s příkrmy stejně, začalo jí chutnat až v devíti měsících, do té doby snědla tak půl mrkvičkové konzervy. Jakmile jsem zkusila něco jiného nebo jí něco do toho přidala, tak to plivala. A jablka jí asi týden, banány asi 3 týdny, teď jí to teprve zachutnalo.

Hledala jsem o tom akrylamidu a našla tento odkaz. V kaších a příkrmech se nic nenašlo, jen v sušenkách. Ale jednak není stanovený denní limit a jednak je to normální i i v celozrnném chlebu. A pokud dítě nesnídá čipsy a neobědvá hranolky, tak asi není potřeba to řešit.

http://www.szpi.gov.cz/ViewFile.aspx?docid=1012199.

Lien
Lien
13.6.2009 v 22:33

Ivy, já začala přikrmovat v šesti a měsíc a půl skoro nic nesnědla. pěkně papáme asi tak 14 dní a to je jí osm a půl, takže to taky nebylo úplně jednoduché a navíc někdy třeba skoro nic nesní za celý den.Malá jí maličké dávky, třeba masozeleninový příkrm sní jen něco přes půl té malé skleničky(v nejlepším případě). Ovoce, kromě banánů, má naštěstí ráda, tak jí ho zkoušim dávat často. Jinak taky stále kojím. Ty batáty už jsi mi doporučovala,já je ale nemůžu nikde sehnat.

anonymní
13.6.2009 v 22:17

Horempádem, já jsem taky spoustu info zjistila později :-), jinak Tvé rady jsou opravdu důkladné :-)).Teda Lien, vy toho sníte celkem dost, já jsem v tomhle věku dceru spíš kojila a kojila a kojila a dostala do ní jen pár lžiček mrkve, brambor nebo jablka…já plně kojila do konce sedmého měsíce, tak jsme byly s příkrmama pozadu. Na večeři jsem dávala třeba zeleninu s pohankou, jáhly s jablkem, zeleninu s bramborem, rozvařený batáty s máslem, rýži s banánem nebo třeba rýži s mrkví…s jogurtem z kozího mléka jsme začli v 9měsíci, byly právě borůvky, takže to bylo dceřino oblíbené jídlo. S obyč jogurtem o měsíc později, kupovala jsem Hollandia selský. Po jídle jsem dceři dala ještě kojení, doteď si někdy ještě po včeři kojení dá.
ivy

Lien
Lien
13.6.2009 v 18:56

Sončo, glukopur a rýžový sirup kupuješ v lékárně?

Stránky: 1 [2] 3 4 5
0 Sdílet
Sdílet Tweet

Site Sidebar

Novinky e-mailem

  • 1× týdně info o nových článcích
  • dárky a překvapení
  • a další atraktivní novinky

Kam vám o nich máme dát vědět?

Už jste to četli?

  • Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek
    5.5.2022 - 0
  • 10 pravidel, jak oblékat děti v zimě
    25.1.2022 - 0
  • Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě
    20.1.2022 - 0

Nejnovější komentáře

  • Karolin89: Hry a nápady nejen na prázdniny
  • Petra S.: Školní batohy pro drobné děti: Jak vybrat ten správný?
  • Lentilka: Tvořeníčko – miska z papírů ze skartovačky
  • Kamila: Školní batohy pro drobné děti: Jak vybrat ten správný?
  • Jitule: Skanzen a zoo Rapotín

Tady můžete vyhrát

    Sejdeme se na Facebooku

    Nepřehlédněte

    Náš tip

    • Hřejiví plyšáci uleví od bolesti, zahřejí a uvolní

    Nekonečná inspirace pro vás i vaše děti, aby vám spolu bylo fajn.

    Portál VašeDěti.cz už od roku 2004 přináší rady a užitečné tipy, jak si čas se svými dětmi užít.
    Kromě tisíců článků jsou tu pro vás připraveny také oblíbené soutěže, rozmanité speciály, inspirativní e-booky ke stažení a tipy na dárky pro děti.

    Vyhledávání

    Pátrání po

    Všechny rubriky

    • Redakce
    • Ochrana osobních údajů
    • Právní ujednání
    • Užitečné odkazy
    © 2004 - 2019 VašeDěti.cz - Mgr. Petra Vymětalová | ISSN 1801-2892 | info@vasedeti.cz

    Mobile Sliding Menu

    Pátrání po
    • Domů
    • Magazín
      • Volný čas
      • Výchova
      • Vzdělání
      • Vaše příběhy
      • Pohádky a povídky
      • Rodina a domácnost
      • Těhotenství
      • VD tipy
      • Výživa
      • Zdraví
    • VD speciály
      • Velikonoční speciál
      • Rodinná dovolená
      • Škol(k)a volá
      • Vánoční speciál
    • Ke stažení
      • Jak nepřijít o nervy, když se pustíte s dětmi do tvoření
      • Originální dárky od dětí
      • Velikonoční vajíčko 20× jinak
      • Adventní kalendáře, věnce a svícny
      • Adventní dárky 2013
      • Adventní kalendář 2019
    • VD novinky
    • Prodiskutováno
      • Děti
      • Rodinná (i jiná) témata
      • Poradny
      • VD + KLUBko
      • TAM-TAM
    • Soutěže
      • Aktuální soutěže
      • Vyhodnocené soutěže
      • Další internetové soutěže
    Sdílet
    Sdílet
    TOPlist