Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Paragraf,náhradní volno...Paragraf,náhradní volno...
Anonym
10.5.2009 v 20:03:33

Ahoj.
Tak jsem tady už zase s dotazem.No nastoupila jsem do nové práce,tak je všechno trošku komplikovanější.Chtěla jsem se zeptat-příští týden,pondělí a uterý jedu s dcerou do FN v Olomouci na vyšetření.Jak jsem ale psala,jsem v nové práci,od května, tudíž dovolená žádná.Jde mi o to,jak to udělat.Vzala bych si od zaměstnavatele propustku k návštěve lékaře,v Olomouci si ji nechám potvrdit.Je to vyšetření celodenní,do práce se nestihnu vrátit.Proplatí mi to zaměstnavatel?
Díky,Radka
Radka

Stránky: [1]
Anonym
11.5.2009 v 13:37:15

Ahoj Radko2.
No u mě je problém,že já tam ty dva dny prostě musím,vyšetření je naplánované půl roku dopředu,dcera má hypoplastickou ledvinu,budou jí dávat „holtra“ kvůli tlaku,jedeme tam i se vzorky moči,druhý den s „holtrem“ nazpět,to už budou výsledky i té moči,dál se ukáže,jestli bude i nadále brát léky.Jsme na dopoledne,Olomouc je od nás asi 50km.Takže jestli jsem to dobře pochopila,zaměstnavatel mi to „musí“ zaplatit.
Radka
Radka

radka2
10.5.2009 v 21:24:28

ne, naopak porušoval povinnosti zaměstnavatele. nejen že musí omluvit, ale nebylo-li možno navštívit lékaře mimo pracovní dobu, MUSÍ i zaplatit:-)

justyna
10.5.2009 v 21:19:57

Takže u mého minulého zaměstnavatele to byla dřív vlastně dobrá vůle:)),

radka2
10.5.2009 v 21:15:29

nezáleží na zaměstnavateli ale na zákoníku práce:-) já bych spíš měla obavy ve zkušební době dva dny strávit u lékaře:-(

justyna
10.5.2009 v 20:24:38

Záleží to na zaměstnavateli a na tom, jak to má zavedené. OdPovím ze zkušenosti z minulého zaměstnání-nám dříve proplácel na vyšetření u lékaře, který byl dál jak 20km celých osm hodin, který byl v místě 2hodiny a který byl do 20km 4hodiny. Pak v rámci uspor nám dal na jakoukoliv návštěvu lékaře 2hodiny proplacené, zbytek omluvený ale nezaplacený-což když jsem slyšela, že i jinde to funguje tak, že třeba zaplatí 2hodiny, ale co jsi pryč déle, tak si museli naddělat. Ale co jsme se pak dívali do zák. práce, tak jestli se nemýlím, je tam napsáno, že zaměstnavatel musí poskytnout zaměstnanci volno na návštěvu lékaře na dobu nezbytně nutnou, musí ji omluvit ael nemusí zaplatit.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist