Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Zvýšení výživnéhoZvýšení výživného
Anonym
8.5.2009 v 10:44:49

Dobrý den,mám dotaz. Jsem rozvedená,s exmanželem máme 2 děti. Nyní jsem na RD,s přítelem mám roční holčičku. Můj příjem klesl o několik tisíc Kč,můžu si požádat o zvýšení výživného na moje dvě děti s předchozího manželství? Výživné bylo stanoveno téměř před 3 lety,potřeby dětí se zvýšily a momentálně jim nejsem schopná dopřát to,co kdysi. Exmanžel jim nad rámec výživného nepřispívá ničím. Díky za odpovědi.
Romča

Stránky: [1] 2 3
Anonym
5.7.2009 v 22:03:56

sakra vloudila se vám tam chyba. pokud byl nynější manžel propuštěn, MUSÍ mít příjem. podporu. zkuste napsat kolik.
radka

Ewik
5.7.2009 v 21:53:23

Dobrý den mám takový dotaz, s bývalím manželem jsem rozvedená již 3roky mám s ním 8letou dcerku a 4leteho syna na který mě posílá alimenty ve výší na každého na měsíčně 1000kč.V roce 2008 jsem se znova provdala za mého ninějšího přítele se kterým mám syna 17měsíců.
Chtěla bych si nechat o bývalého manžela navýšit alimenty na dvě děti s prvního manželství,dcerka nastupuje do 3 třídy a její výdaje se značně zvedli,do školy ji musíme i dovážet autem.Ještě ke všemu bude povinně naštěvovat logopedickou poradnu( vada řeči )a kroužek tance.
Syn nastupuje od záři do školky a i jeho výdaje se zvednou k tomu je ještě astmatik.
Bývalí manžel je nevýdá,nejeví žádný zájem o děti,přestal mi platit alimenty a misto toho dětem poslal rozbitý automobilpodle něj v hodnotě 68tisic.
Mužete mi poradi co mám dělat? Byvalí manžel je v plném invalidním duchodu a jeho přijem je 10tisic měsíčně,žije sám u rodiču,nájem nic neplatí jen stravné což je 2000kč,k tomu si ještě brigádně přivydělává a má příjem o dalších 10tisic větší.
Muj nynější manžel je bez zaměstnání(velké propouštění-nezaměstnanost v našem kraji) je veden na ÚP bez jakého koliv přijmu,snaží se vydělat peníze prostřednictvím brigád v okolí ale nikde zatím tu na stálo neberou( ale snahu postarat se o rodinu má), od září by chtěl nastoupit dálkově na školu kde si chce udělat maturitu se kterou najde lepší uplatnění.
Po bývalím manželovy jsem dostala od soudu za zaplaceni dluhy jelikož vznikly v manželství + uvěr který nejde ani rozdelit,vše musím platit sama ze svých peněz a tím nemám na potřeby pro uskopojení děti.
Prosím poradte mi.Předem moc děkuji

Anonym
28.6.2009 v 9:02:26

Tato debata je sice již uzavřena ale divím se že platí tak málo……přítel pro dvě děti 7, 15 let platí z platu 14tis přičemž má další 3 letou vyživovací povinnost 3200kč takže z 30tis si nedovedu ani představit kolik by mu vypočítali…
Hodně štěstí…
Soňa

Anonym
13.5.2009 v 16:01:05

Tak pokud z platu 30.000,- platí na dvě děti 3.000,- tak to opravdu moc není.Pro tvou informaci mám dvě děti a jedno nevlastní (na to platí manžel při stejném platu totéž co ty máš na obě, tedy 3.000,- ) takže být tebou o to zvýšení požádat jdu.Kolik toho spasou dva puberťáci si taky umím představit.

Pro Dandu: když se nám narodily děti(dvojčata), několik měsíců na to přišel manžel o práci, chvíli byl na ÚP, pak přijal ne moc dobře placenou práci a byli jsme na tom tak špatně, že jsme měli i nějaké příspěvky na bydlení a tak, ale NIKDY by mě nenapadlo ho hnát k soudu aby žádal o snížení alimentů!
Dáša

Anonym
13.5.2009 v 14:53:57

a ještě jednou pro Dášu-nikde jsem tu neřekla,že si chci zažádat z důvodu,že se mi narodilo další dítě! Právě proto jsem se ptala,jestli můžu,aby to nevypadalo,že žádám z tohoto důvodu. Chci to zrovna proto,že děcka vyrostly,potřebují více a že se moje poměry hodně změnily,třeba jen tím,že mám další vyživovací povinnost. A i tak,do práce se nemám kam vrátit,moje místo bylo zrušené a až budu na pracáku tak si podle tebe můžu požádat? koho to bude pak zajímat,že nemám práci,to bude přece taky jen můj problém. ale naše společné děti nejsou jen můj problém.
Romča

Anonym
13.5.2009 v 14:35:14

to víš,že jsem se ptala.ale podle něho nic nepotřebují..jen škola v přírodě mně stála 4 tisíce,oba jsou už na druhém stupni,oba jsou výškově o hlavu větší než já a o 20 kg silnější,takže i oblečení něco stojí,stejně jako boty(nohy mají 41 a 42)..te´d platí 3000,- a já jen za jízdné a obědy ve škole dám dva tácy..ty asi děti nemáš,nebo máš to štěstí,že máš manžela který vás dokáže dobře zaopatřit.Myslíš,že stačí když otec přispěje pár korunama na děcka atím to pro něho končí a zbytek je na matce? Umíš si představit kolik toho takoví dva puberťáci jenom sní? Já jsem se tady sama ptala,jestli si o to můžu požádat a neříkala jsem,že budu chtít po něm nemožné.Nikdy s nimi nikde nebyl,to já s nimi jezdila na dovolené a všude. No to je fuk,nehodlám se rozčilovat nad něčí „chytrostí“.
Romča

Danda
13.5.2009 v 14:31:12

Děti mají nárok na stejnou životní úroveň jako jejich otec. Určitě, Romčo, o zvýšení zažádej. Nechceš peníze pro sebe, ale pro svoje děti.
Otec má nárok zažádat o snížení výživného, pokud mu životní úroveň z nějakého důvodu klesla (přišel o práci, narodilo se mu další dítě atd.) Spousta otců to dělá – to je jen informace pro Dášu. A spousta otců taky neplatí vůbec. A maminky to pak táhnou ze svého. Jojo, to je spravedlnost.Haha

Anonym
13.5.2009 v 14:12:27

Nezlob se, Romano, ale za to, že tobě klesl příjem ale tvůj ex přece nemůže.
Takže mi přijde dost nefér chtít po něm aby dorovnával váš rozpočet.
Na druhou stranu, pokud bylo výživné stanoveno před třemi lety a otec není ochoten na nic přispět (řekla sis mu někdy jestli ti něco nepřidá?ono to ty chlapi podle mě ani samotné nenapadne) tak bych možná o zvýšení taky žádala, jen ne z toho důvodu, že mám další dítě ale spíš bych to stavěla na tom, že se zvýšily potřeby dětí….. Můžu se zeptat, kolik teď platí?
Dáša

Anonym
13.5.2009 v 10:23:31

hmm..tak jestli to mělo být rýpnutí do mně,tak vám dámy děkuji..přítel má děti tři z minulého manželství,platí výživné a nad rámec jim hradí další výdaje(několik tisíc),což nemusí a není povinen,takže matka jim neplatí téměř nic..na rozdíl ode mně,můj ex nepříspívá dětem nic navíc,já hradím mimo úvěru na bydlení dětem školu,jízdné,školy v přírodě,kroužky,syn dostal kolo,obědy,telefony,jídlo,oblečení atd..atd..takže je logické,že teď,když mi příjem klesl o polovinu (cca o 10000,-),tak jim to všechno nejsem schopna platit sama že..ex má příjem přes 30000,-,dvakrát ročně i 13.a 14.plat ve výši 100% a děti mají právo podílet se na jeho životní úrovni..bydlí u rodičů a je sám,takže jiné výdaje nemá..proč by jim nemohl přispět něčím navíc?Není to snad jejich otec?!
Romča

Anonym
13.5.2009 v 10:11:39

To máš Dášo pravdu…otci se s narozením dítěte sníží příjem protože se zvýši rapidně výdaje a to že by šel žádat o snížení ho nenapadne a pokud ano tak je to ten nejhorší otec na světě protože je údajně nezodpovědný že si pořizuje další dítě když nedokáže uživit ty co už má (nehledě na to že toto není u mužů důvod ke snížení a z 99,9% to nevyjde)….U ženy je to ovšem jinak…ta má nárok na nový život i s novým mimčem ale má i nárok na zvýšení výživného vzhledem ke snížení příjmu kvůli novému mimču….jojo to je spravedlnost :-)
haha

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist