Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Pískání pračkyPískání pračky
Anonym
7.5.2009 v 10:09:06

Ahoj holky. 3/4 roku mám pračku Elekrolux 10420. Sem tam mi při dotáčení bubnu jakoby „zapíská“. Nevím, jestli chápete – prostě otáčí se buben a při zastavování mi pískne, ale je zajímavé, že asi jen při jednom směru (buben se otáčí asi střídavě ne?) Nevíte, čím by to mohlo být a mám ji reklamovat? Lenka
Lenka

Stránky: [1]
Ájík
11.5.2009 v 14:08:27

Leni, asi málokterá značka je to, co bývala…. já se jen omlouvám, nemám Electrolux, ale Whirlpool – jsem to telátko, nad Electroluxkou jsme uvažovali… :/
Nicméně Whirlpool jsme kupovali z toho důvodu, že dost známých, co ji mají, si ji nemůžou vynachválit – ale i o ní jsem se dozvěděla, že část dílů už je made in něco jiného :)
Každopádně bych se obrátila na záruční servis – někde na záručáku musíš mít kontakt.

Anonym
11.5.2009 v 12:22:29

No mě to holky strašně štve. Taky si říkám, že by to pračka neměla dělat. Předtím jsem měla 8 let Ardo a ta byla teda úplně v pohodě. No, do té doby, než mi opravář řekl, že by oprava stála 4000 Kč. Tak jsem se rozhodla pro pračku novou, která mě stála 11 000 Kč a dopadlo to takhle. Myslela jsem, že když si nekoupím žádný šmejd, ale připlatím si a koupím osvědčenou značku, budu v pohodě. Dneska fakt nevím, jestli i ty značku to trochu nešidí. Nevím…..Mám z toho fakt divný pocit….
Lenka

VirenkaVirenka
11.5.2009 v 12:14:15

Taky myslím, že pračka v záruce by zlobit neměla. Mám pračku starou pomalu 10let a nikdy nepískla, je na 4kg a určitě tam občas dám prádla trochu víc. Ale k tomu vážení, já byla naopak překvapená, žekg suchého prádla je docela dost věcí. Je to relativní, ale pískání bych, dokud mi to nepotvrdí a nezapíše jako kontrolu aspoň nějaký odborník, sama za hlavu neházela.

Anonym
11.5.2009 v 12:01:50

No, asi bych si zkusila prádlo fakt párkrát odvážit a pokud by se ten zvuk ozval byť jen jednou, tak bych reklamovala. Co ti bude platné, že to dělá občas, když ti záruka propadne? Když doložíš, že si prádlo vážíš a přesto se to ozývá, tak to snad prohlídnout musí, ne?
Kitty

Anonym
11.5.2009 v 11:09:47

Možná jsem ji holky fakt moc přetěžovala. Ono, když se ta hmotnost prádla těžko odhaduje. Budu se muset dát opravdu na to pozor. Už to, že mi to dělá občas že? Kdyby to byla závada v pračce, tak by mi to pískalo při každém praní ne? Když mi to dělá, jsem vždycky rozhodnuta už pračku vracet, ale když už to pak nedělá, tak se zase uklidním….
Lenka

Ájík
11.5.2009 v 10:14:04

Leni, těžko říct – možná je opravdu přetěžovaná, ale může to být vada – každopádně máš pračku v záruce, tak zavolej technika. Já mám taky Electrolux, teď to bude rok. Taky jsem měla problém – hrozně mi hučelo čerpadlo. Volala jsem technika, ten ho vyměnil a nové dělá totéž :( Prý to plastová čerpadla dělají.
Nicméně – sám mi řekl – cokoliv se mi nebude pozdávat, mám volat, od toho tu jsou záruční opravy.

Anonym
7.5.2009 v 11:59:10

No mě to dělá dá-se říci celý ten 3/4 rok. Nedělá mi tedy při každém praní, ale občas jo. Snažím se pračku nepřetěžovat, na to jsem byla upozorněna, že by to mohlo být i tím. Takže si na to dávám pozor. Takže fakt nevím, čím by to mohlo být. Je to docela nepříjemný zvuk, který si myslím – nová pračka neměla vydávat. Už jsem rozhodnutá reklamovat, ale ještě jsem chtěla slyšet něčí názory….
Lenka

Anonym
7.5.2009 v 11:36:15

A nebo to jsou opravdu už ložiska a pak to chce reklamovat. Ale jestli ji máš v záruce, tak se mi to zdá krátká doba na opotřebení vlivem přetěžování.
Qinty

JOLLY
7.5.2009 v 11:16:23

Lenko,můžeto být tím,že přetěžujete někdy pračku.Dáte tam více prádla a ložiska se časem ohoblují a proto vržou.Proto výrobci udávají váhu prádla.Zkuste si zvážit prádlo než ho budete dávat do pračky a hned poznáte,že se tam dává opravdu mnohem víc,než je nutné.Jestli máte pračku na 5 kg prádla tak zvažte suché prádlo.Budete koukat kolik je to málo prádla a že je těžké tak ,že jste to nečekala.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist