Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Přídavky na dítěPřídavky na dítě
Anonym
6.5.2009 v 20:34:44

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na co všechno mám nárok, když jsem sama s měsíčním dítětem, mateřskou mám 481 Kč/den. Je to počítáno na kalendářní den nebo pracovní? Na sociálce mi řekli, že na žádné dávky nemám nárok, protože mám vysokou mateřskou. To ani na přídavky na dítě? Mám tedy o něco žádat nebo je to opravdu zbytečné? Žiji sama, v bytě v osobním vlastnictví s úvěrem – jestli se na to socuálka dívá nebo ne?
Děkuji moc za odpověď. Lucie
Lucie

Stránky: [1] 2 3 4 5
Anonym
7.5.2009 v 22:05:43

už jsem to psala – není to zdaleka totéž jako „uznání“ otcovství na matrice (vždyť si tam teoreticky může mamina napsat kohokoliv), ale pro důkazní řízení pro určení otcovství po zemřelém otci to váhu může mít, v případě, že chodil i na prohlídky s mamkou i rozhodující.
radka

ctiradkactiradka
7.5.2009 v 22:01:26

Radko, asi profesionální deformace.. :-):-):-)

Mě zase nenapadlo něco vyplňovat do těhu průkazky sama, když mi to tam nevyplnmí doktor, nebo sestra.. V životě by mě nenapadlo si tam vypisovat rodné číslo otce dítěte….. Třeba pro někoho poučení…. I když to právní váhu stejně asi moc nemá,….
Taky proto, že tam některé údaje vyplňují třeba nad rámec kolonek (zase…), tak to prostě beru jako něco „úředního“ – asi zbytenčně a nenapadlo si tam ěnco dopisovat…. Jen tak….

Anonym
7.5.2009 v 21:43:56

holky, ale to záleží jen na vás, jestli tam otce napíšete nebo ne. i když já osobně nevidím žádný důvod, proč ho tam nenapsat:-)jsem asi ujetá, ale každou (a že jich bylo:-) těh. průkazku jsem pečlivě pročetla a doplnila vše, co bylo třeba.
podle mě v každé kolonka na rč taťky je. proč ji nemají některé vyplněnou to nevím:-(
radka

JežečekJežeček
7.5.2009 v 21:32:13

Tak přispěju taky… Měla jsem pouze 2 těhotenské průkazy, ale ani jednou v něm nebyl uveden otec. Pouze prvně mu vzali krev na skupinu, protože já mám negativní Rh faktor a jediné, co tam bylo napsané bylo, že otrec je tedy 0+. Asi záleží na konkrétním lékaři. *

ctiradkactiradka
7.5.2009 v 21:27:30

Tak jsem ji znova zkontrolovala a nakonec jsem tam kolonku na rodné číslo otce našla, je to fakt.. Ale mám ji nevyplněnou, nikdo se mne na otce dítěte nepstal ani teD´ (teď ej to pochopitelné – manžel), ale ani při prvním těhotenství, když jsem byla svobodná….
No, nicméně i když tam ta kolonka je, tak je prázdná – nevyplněná. A mě by nikdy jako svobodnou těhuli nenapadlo trvat na tom, aby tam sestra rodné číslo otce zapsala, když se mě na to nikdo neptal….
Ale to tady stejně řešíme asi zbytečně.. To jen tak….

Anonym
7.5.2009 v 21:11:45

ctiradko, já koukla do gůglu, a hned první:

http://www.jersywoo.com/medicina/porodnictvi-tehotenska-prukazka.htm

já měla těh.průkazů několikero, a vždy tam otec byl:-(
radka

Anonym
7.5.2009 v 20:14:22

ctiradko, já tam měla vždy kolonky na otce, neteř rodila vloni a taky ji tam měla. včetně rč otce.
ale v těh.průkazce to samozřejmě nemá váhu jako „uznání“ otce, je to jen jeden z důkazů.
radka

ctiradkactiradka
7.5.2009 v 16:07:38

Radko, já jen, že aktuálně mám jednu těhotenskou průkazku doma a tam nikde žádná kolonka NENÍ na zapsání otce dítěte… tak nechápu, jak někdo může být zapsán „jako otec“.. (je pravda, že teD´jsem vdaná, tak otcem je automaticky mažel….ale prostě v tehuprůjkazce na to nemám kolonku….) Ale ni při prvním těhu jsem v průkazce neměla zapsáno jméno otce dítěte (a to jsme manželé nebyli, brali jsme se až když měl malý rok…).
Před porodem jsme na matrice uzavírali „souhlasné prohlášení rodičů“, otázka je, jestli ho Lucka má….

Anonym
7.5.2009 v 15:30:41

Lubiku, já to myslela tak, že opatrovník zemřelého většinou chce svědectví blízkých příbuzných, zda spolu mohli mít dítě (zda o tom mluvil, zda spolu spali, bydleli apod.). a jedině v zájmu dědiců je případně tvrdit, že nemůže být otec. znám případ, kdy právě u soudu sourozenci svědčili, že otec není, že s ním nežila (šlo o velké dědictví). matka však prokázala – stačilo svědectví gynekologa, že byl s ní na prohlídkách jako nastávající otec a byl zapsán v průkazce.
radka

ctiradkactiradka
7.5.2009 v 15:24:38

Lucko, to, že otec dítěte tragicky zahynul, to mě taky nenapadlo..proto jsem psala, že se má nejdříve postarat otec dítěte… tak za to promiň…
Situace to není pro Tebe určitě lehká, ale je vidět, že už máš jasno a že se tomu postavíš čelem…. Nicméně pokud máš možnost jít do práce a mít postaráno o dítě, tak proč ne… Každá práce to neumožňuje (moje práce se třeba nedá „vzít domů“, dělala jsem na směny v celodenním provozu – víkendy, svátky….), tak pokud to takhle řešit můžeš, je to jenom dobře pro Tebe…. Držím palce….

A k té výši mateřské, pro rýpaly… Nemyslím si, že takováto mateřská je „až tak vysoká“, aby musel někdo vást takové závistivé řeči… Jasně, že spousta lidí má dost menší příjem, ale tohleto není zase až tak nadstandartní příjem… Ale Ti, co ví o čem mluvíme, Ti to vědí sami a závistivci to stejně pochopit nechtějí….

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist