Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » AutosedačkaAutosedačka
Katuska
6.5.2009 v 11:39:16

Dobrý den maminky,

už asi měsíc vybírám novou autosedačku pro svého 2,5letého syna a nemůžu vybrat :-( Mohly byste mi dát, prosím, nějaký tip? Chtěla bych asi v kategorii 9-36kg, aby byla pohodlná, nebyla moc umělá, aby se v ní nepotil a pokud možno za přijatelnou cenu! Moc děkuju.

Stránky: [1]
Horempádem
7.5.2009 v 0:25:04

Ahojky, výběry sedaček máme za sebou:-) Jediné co mohu poradit, najdi ve svém okolí prodejnu autosedaček, kde mají výběr víc jak z deseti kusů :-) Hlavně od různých výrobců. Pak vem prcka a hlavně auto, ve kterém bude sedačka umístěna. Prodavači jsou ochotní, takže prcka do sedačky, která se ti zamlouvá posaď a vyzkoušej všechny prvky sedačky. Důležité je, aby sedačka dokázala s dítětem chvíli růst. Takže aby se daly různě části sedačky nastavovat (rozšiřovat, či zvýšit). Dobré jsou taky ty, ze kterých jde oddělit všechny části a zůstane jen podsedák.
Nezapomeň pak sedačku, kterou vybereš umístit do auta, aby jsi viděla, že správně sedí. Pozor je to důležité, ne každá sedačka je univerzální a opravdu některé nesedí do všech typů zadních sedadel aut.
Co se týká bezpečnosti. Nejbezpečnější jsou ty, které mají boční ochrany hlavy, popřípadě za hlavou pružnou část, která brání úrazu hlavy, při pohybu dozadu. Další hodně opomíjený a opravdu ocenitelný bezpečnostní prvek jsou kovové kotvy těchto sedaček. Bohuže se dají připevnit jen do novějších typů aut, u kterých je součástí zadních sedadel kovová tyč, na kterou se kotvy sedačky upevní. Jde o to, že sedačka pak drží jako přibitá :-)

Pokud ti jde hodně o cenu, tak nejvýhodněji co do pohodlnosti a bezpečnosti je zlatá střední třída, která se pohybuje okolo 3 tis.

Já sama mám skoro tříletou dcerku a kupovala jsem autosedačku, která s ní pár let poroste. Má všechny zmiňované bezpečnostní prvky, je pohodlná a materiál, kterým je potažena je velmi kvalitní a hlavně odnímatelný a lehce pratelný. Je to značka Cybex, v akci jsem za ní dala 2.800. Má velmi dobře polohovatelnou zádovou část, která se dá vytáhnout do výšky (cca do 150 cm výšky dítěte, samozřejmě ne v sedě ale vestoje :-) a zádová část se dá také sklopit, aby sezení dítěte bylo co nejpohodlnější. Je právě do 36 kg.

Sonča
6.5.2009 v 13:25:59

Myslím, že autosedačka by měla být hlavně bezpečná, takže doporučuji podívat se sem:

http://www.fotelik.info/pl/testy/wszystkie/grupa/rosnaco/index.html

Bezpečné sedačka v této kategorii je jenom jedna (myšleno pravidelně), takže to máš ulehčené, akorát si v obchodě vyzkoušej, jestli se v ní bude synovi líbit, aby se v ní třeba neztrácel.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist