Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » DotazDotaz
Anonym
5.5.2009 v 17:18:54

Mám holčičku za 2měsíce 3 roky a zatím ji stále učím barvy. Umí je rozeznat, když ji řeknu podej mě červenou, zelenou atd. tak to pozná. ALe sama tu barvu nepojmenuje, jen někdy. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli vaše děti už umí barvy. Přirovnávám jí to k travičce, sluníčku a tak, ale stále jí to nejde. A co básničky? Dcerka se moc učit nechce, většinou je doplňuje slova, když já povídám, ale sama ne. Druhá dcera už básničky ve 2 a půl zvládala v pohodě. A chce stále krmit ode mě, ne že by to neuměla, co jí chutná sní sama. Ale jinak oběd to musím krmit, sama by od toho utekla a snědla 2 lžíce. Děkuji za odpovědi.
Alice

Stránky: [1]
JovankaJovanka
6.5.2009 v 13:43:44

Alice, naprosto souhlasím s Majulkou. Porovnávat děti je cesta do pekel. Nezaslouží si to – každé je jiné, ale všechny jsou přece skvělé :-)
Zkuste třeba pojmenovávat barvy venku – jaká jsou auta (to je výborné na učení, aspoň tedy u nás bylo) a hlavně měj trpělivost.
S básničkami – dcera taky dlouho jen doplňovala, a pak se ze dne na den rozmluvila, že máme podezření, že se to někde musela učit tajně.
Tak si užívejte vzájemné blízkosti a mějte se krásně :-)))

MajulkaMajulka
5.5.2009 v 21:55:07

Ahoj Alice, jestli ti mohu poradit, tak hlavně neporovnávej své děti. Budeš z toho akorát zklamaná a hlavně vystresovaná a tvé děti potřebují maminku šťastnou a veselou:-))
Každé dítě je jiné. Můj první syn ve dvou letech znal nespočítaně básniček a písniček a i vyprávěl pohádky a u třetího jsme vděčni za každé nové slůvko, kterých nyní už začalo každý den trochu více přibývat. Vůbec mě to netrápí, protože jsem si tím srovnáváním prošla už u druhého syna a tudíž vím, že bude mluvit až budu někdy chtít aby raději mlčel:-))Ve třech letech ještě barvy pojmenovat nemusí, i když některé děti už to třeba umí. Je šikovná už tím, že je dokáže ropoznat. S těmi básničkami bych to stále zkoušela, třeba jí to začne víc bavit. A papání. Jak píšeš, najíst se sama umí, v tom problém není. Jen u toho nevydrží sedět. To chce jen trpělivost a hlavně si k tomu obědu sednout s ní a také obědvat. A čím víc vás s ní u oběda bude sedět, tím lépe. Děti mají nejraději, když mohou dělat to, co dělají ostatní. Myslím tím takhle malé děti:-))))

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist