Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » PříspěvkyPříspěvky
crossca
5.5.2009 v 10:22:53

Dobrý den, jsem rozvedená, s manželem máme střídavou péči. Vzhledem k tomu, že mu soud nevyměřil žádné alimenty i když má plat min. o třetinu vyšší než já, tak jsem si na OSSZ zajistila přídavky na děti s jeho podpisem. Chci se zeptat, na jaké přídavky mám ještě v tomto případě nárok, když jsou děti posuzovány se mnou (dvě děti 4 a 7,5 roku) – sociální příplatek, příspěvek na bydlení, na školu?? nevím, moc se v tom nevyznám. Za domu manželství nám přídavky nenáležely kvůli výši manželova platu. Bývalý manžel bydlí u rodičů, já v pronájmu.
Děkuji.

Stránky: [1]
Anonym
6.5.2009 v 12:38:42

crosso,to jsi nenapsala,že ti bývalý manžel platí školku a školu,to je dost velká částka,pokud ovšem bude platit pravidelně.My měli hódně rozdílné příjmy,proto jsem měla a mám nárok na výživné.Překvapila jsi mě sociální pracovnicí,resp.potěšila,protože i já to tak vidím.Pokud vím,soud respektuje dohodu rodičů.

crossca
6.5.2009 v 10:44:27

Nám to soudce odůvodnil tím, že i když já mám plat cca 14tis. čistého a manžel 23tis.čistého, tak alimenty vyměřovat nebude, protože otec platí dětem úrazové pojištění a přispívá na školku a školu. Ale nelíbilo se to ani sociální pracovnici, co byla jako opatrovnice dětí u soudu (že prý by tam alimenty být měli). Ale jsem se s ním takto dohodla, že když bude přispívat takto,že po něm nic nechci. Proto jsem si nechala i podepsat, že děti budou posuzováni se mnou, abych měla nárok alespoň na přídavky.

Anonym
6.5.2009 v 8:33:05

díky Radko,přesně tak jsem to myslela,že pokud máte střídavou péči,tak výživné přece není,leda že by vaše příjmy byly hodně rozdílné
Aneta

Anonym
6.5.2009 v 6:45:50

savarko, asi máte hodně rozdílné příjmy. může se taky stáít, že při střídavé péči platí výživné matka:-) pokud mají zhruba stejné příjmy, není přece důvod k výživnému.
radka

Anonym
5.5.2009 v 20:25:36

Aneto,já mám dceru také ve střídavé péči(co 14dnů)a mám právníkem stanovené výživné.Jak jsi to myslela-na něho?

Anonym
5.5.2009 v 20:11:07

savarko,pokud mají dítě ve střídavé péči,tak na výživné na něho asi nárok nemá
Aneta

Anonym
5.5.2009 v 20:00:16

Crossco,hodně mě udivuje,že nemáš určené výživné na děti.Na výživné máš právo ty i tvé děti a bývalý manžel je povinen je platit.Já se ptala na sociálce,na co mám nárok a na co ne,tam poradí.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist