Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » školka-poraďteškolka-poraďte
Anonym
4.5.2009 v 13:16:44

Dobrý den,potřebovala bych se poradit a hlavně slyšet názory. Dceři bude v září 3,5 roku,do školky ji nevzali od září,mají plno to znamená,že by šla až za rok a to jí bue 4,5,o to by nešlo,já jsem stejně doma s mladším dítětem,ale dcera není zvyklá na děti,hrozně se stydí v cizím prostředí,je zkrátka zvyklá jen na nás a myslela jsem ,že by byla aspoň mezi dětmi.Vedle ve vesnici vzdálené 5 km volno mají a od nás tam dost vozí děti,tak nevím jestli se tam mám vůbec ptát. Já vím každý řekne že si zvykne,ale já jí znám,asi tam probrečí. Na hřišti taky,děti sleduje jen z povzdálí a nepřidá se,bojí se jich a stydí se.Poraďte mi prosím a napište názory. Mám jí dát do vedlejší vesnice a nebo rok počkat? I když pochybuji,že za rok bude otřepanější. Děkuji všem
Hanka

Stránky: [1]
Anonym
5.5.2009 v 9:33:34

Ahoj Hanko, tak já bych taky malou do školky nedávala. Jestli může být doma, tak bych jí nechala. Já mám dvě holky 3 a 6. Ta starší šla taky až do 4 let. Byla též bojácná, přesně jak píšete. Jak viděla, že na klouzačce někdo je nebo se přibližuje dítě, běžela za mnou. A tak jsem ji ani do školky nedávala, věděla jsem, že by to nesla těžce. A za každou cenu jí lámat, to bych nadělala více škody než užitku. A k mému překvapení, když šla poprvé v těch 4 letech, hned první den zvládla parádně. Ani nebrečela a moc se jí líbilo. A od té doby školku miluje a nikdy tam opravdu nebrečela. A také aspoň nenosila domů nemoci, které by chytla i ta mladší hned. Takže ničeho nelituji, že šla až později. I paní učitelka říkala, že je zastánce toho, že když dítě může být doma s mámou , tak ať je. Druhá dcera půjde také až ve 4 letech a je to samé povahově. Tak jsem zvědavá, jestli to taky tak dobře zvládne. Protože je také stydlivá.
Aneta

Anonym
4.5.2009 v 17:53:06

No přesně jak píše Verča.když jsme na hřišti ,tak na klouzajdu pouze tehdy,když tam nikdo není a když se náhodou přibližuje nějaké dítko tak utíká ke mě. Jenže doma to takový andílek není,tu mladší-1 rok pořád odstrkuje bere jí hračky a každou chvíli jvůli něčemu brečí-to už si někdy v duchu řeknu a dost,-půjde do školky,ale pak si představím,jak by tam byla smutná,no a venku,to je zakřiknutá a stydí a bojí se lidí.
Hanka

Anonym
4.5.2009 v 15:46:54

Ahoj, tak naše malá byla před rokem, tj. ve třech letech úplně stejná jako ta vaše holčička. Jen koukala na děti, na klouzačku chodila pouze tehdy, když tam žádné jiné dítě nebylo, jak viděla že někdo jde, tak mazala zas ke mě. Nebyli jsme ale na ní nějak naštvaní a nekladli žádný nátlak. Prostě nechce, tak nechce.
A letos, budou jí čtyři je daleko přístupněkší, už se optarně i sama seznamuje,na hřišti jí děti už vůbec nevadí a dokonce je vyhledává. Sice není takový drak, jako jsou její vrstevnice, ale zase je taková hodňoučká a milá. Tak máme radost, že se to v ní trošku prolomilo.
Do školky ještě nechodí a nevíme jestli ji vezmou, je u nás taky plno.
Tak bych vám radila jako ostatní, nelámat to přes koleno, asi není na kolektiv vyzrálá,připravená. Za rok to bude jiné.

Verča

PadméPadmé
4.5.2009 v 13:58:19

Milá Hanko, já za sebe bych Vám poradila, abyste dcerku nechala doma, je opravdu ještě malá a mám pocit, že jí nic neuteče. Na dětský kolektiv si stejně bude muset zvyknout a třeba to ve 4 letech půjde lépe. Šlo by zařídit, aby chodila do školky třeba jen na pár dnů v měsíci? Že by si okoukla prostředí, seznámila se s paní učitelkou, poznala děti…
Já vím, že to není snadné, ale rozhodnout se budete muset stejně Vy sama. Přeji hodně štěstí.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

JovankaJovanka
4.5.2009 v 13:46:58

Haničko, taky bych to nelámala. Pokud dcerka do školky nemusí a není na ni připravená, počkala bych.
Jen bych se snažila ji vodit mezi děti – do mateřského centra, na dětské plavání, ke kamarádkám se stejně starými dětmi apod.

Danda
4.5.2009 v 13:29:29

Ahoj Hani, moje dcera byla hodně podobná, vlastně stejná…a po těch nervech, které jsme obě zažívaly, bych Ti poradila nelámat to a nechat jí ještě rok doma. Trochu vyzraje a otrká se i přítomností mladšího sourozence.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist