Přihlásit se
VašeDěti.cz

VašeDěti.cz

  • Domů
  • Magazín
    • Volný čas
    • Výchova
    • Vzdělání
    • Vaše příběhy
    • Pohádky a povídky
    • Rodina a domácnost
    • Těhotenství
    • VD tipy
    • Výživa
    • Zdraví
  • VD speciály
    • Velikonoční speciál
    • Rodinná dovolená
    • Škol(k)a volá
    • Vánoční speciál
  • Ke stažení
    • Jak nepřijít o nervy, když se pustíte s dětmi do tvoření
    • Originální dárky od dětí
    • Velikonoční vajíčko 20× jinak
    • Adventní kalendáře, věnce a svícny
    • Adventní dárky 2013
    • Adventní kalendář 2019
  • VD novinky
  • Prodiskutováno
    • Děti
    • Rodinná (i jiná) témata
    • Poradny
    • VD + KLUBko
    • TAM-TAM
  • Soutěže
    • Aktuální soutěže
    • Vyhodnocené soutěže
    • Další internetové soutěže

Archiv diskuzí

Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.

dotaz

Přeji krásný den.Mám dotaz a žádost o radu.Nevím jak se bránit v případě,když mě devítileté dítě napadne(ve formě lží a výmyslů) v tom,že se s ní učím a v učení na ní tlačím?Abych vás uvedla do obrazu.Můj manžel má z prvního manželství tuto dceru,kterou má v péči každé úterý a každý druhý víkend.Já mám také devítiletou dceru,která chodí také do třetí třídy jako manželova.Takže učivo jsem opakovala s obouma stejně.A to maximálně hodinu za celý víkend.Bývalá manželka po každé dceři návštěvě volala,že jsme se s ní nic neučili,že když dostane ve škole pětku je to naše vina atd.Jenomže,kdybych nedokopla manžela,aby vzal dceru do pedagogické poradny a tam zjistili,že má dislelii.Takže bude mít úlevy ve škole.Včera jsme pro ní jeli a bývalá manželka říkala,že k nám nechce,že se s ní učím a že na ní tlačím s angličtinou,která jí nejde.Já sama tento jazyk neumím a nemám právo jí to „tlouct“ do hlavy.Takže je to všechno vymyšlené a její matka mi teď hrozí sociálkou.Můj mažel o těchto lžích ví,ale nemůže s tím nic dělat.Matka jí má v péči a sociálka přeci dělá vše v zájmu dítěte.Nevím jak se proti těmto lžím bránit.Mám doma rodiče,kteří jsou svědky toho,že to není tak,jak bývalá manželka s jíjí dcerou tvrdí.
lenkaF

Diskuzi založil/a anonymní 2.5.2009.
Sdílet Tweet
Katie
5.5.2009 v 13:30

S tímhle problémem ti asi nikdo moc neporadí, protože to je o vztazích mezi tebou, tvým manželem, jeho bývalou ženou a jejich dcerou. Je to problém, když se bývalí manželé nedokážou domluvit na jednotném postupu při výchově společného dítěte, podezírají se a nevěří si. Tady do toho navíc vstupujete vy jako nová partnerka. A pokud dcera vidí, že mezi jejími rozvedenými rodiči jsou takové nějaké rozbroje, může toho ve svůj prospěch využívat a vy s tím asi těžko něco uděláte. Bohužel. Možná by trochu pomohlo rozumně si s dcerou sednout a vysvětlit jí, že to s ní myslíte dobře a že když matce žaluje a navíc si ještě vymýšlí, situaci to jen zhorší.

Markittka.P
Markittka.P
3.5.2009 v 12:10

Bránit se můžeš tak, že to prostě té sociálce vysvětlíš, jako tady v tom dotazu. Když přijdou, porozhlídnou se a poptají se… Myslím, že jsou zvyklí, že bývalé partnerky nebo partneři někdy prudí a vymýšlí si. Svědomí máš čisté a nemáš se čeho bát, ne? 😉
A jestli k vám nechce, přece ji nebudete nutit, ne? To by si k vám pěkný vztah nevypěstovala.Neměla by vidět, že se tím trápíš, aby toho nezneužívala a nekladla si podmínky. Časem pochopí, že tím ničeho nedosáhne, a když k vám bude chtít, tak i s tím, že se občas bude muset podívat i na učení.

anonymní
2.5.2009 v 21:55

Jo, pro dobrotu na žebrotu.Myslím, že proti lžím se nijak neubráníš, prostě bych se s dcerunkou neučila-ať se učí tatínek.

Dáša

Stránky: [1]
0 Sdílet
Sdílet Tweet

Site Sidebar

Novinky e-mailem

  • 1× týdně info o nových článcích
  • dárky a překvapení
  • a další atraktivní novinky

Kam vám o nich máme dát vědět?

Už jste to četli?

  • Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa
    19.4.2023 - 0
  • Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek
    11.4.2023 - 0
  • Jak vybrat postel do dětského pokoje?
    5.4.2023 - 0

Nejnovější komentáře

  • Vojta: Život s Tourettovým syndromem
  • Marcela: Tip na dárek, na který se nezapomíná
  • Klára: Dětem zdravě: Jablečná buchta z kokosové mouky
  • Andrea: Šátek, nosítko nebo kočárek?
  • Andrea: Šátek, nosítko nebo kočárek?

Tady můžete vyhrát

    Sejdeme se na Facebooku

    Nepřehlédněte

    Náš tip

    • Hřejiví plyšáci uleví od bolesti, zahřejí a uvolní

    Nekonečná inspirace pro vás i vaše děti, aby vám spolu bylo fajn.

    Portál VašeDěti.cz už od roku 2004 přináší rady a užitečné tipy, jak si čas se svými dětmi užít.
    Kromě tisíců článků jsou tu pro vás připraveny také oblíbené soutěže, rozmanité speciály, inspirativní e-booky ke stažení a tipy na dárky pro děti.

    Vyhledávání

    Pátrání po

    Všechny rubriky

    • Redakce
    • Ochrana osobních údajů
    • Právní ujednání
    • Užitečné odkazy
    © 2004 - 2019 VašeDěti.cz - Mgr. Petra Vymětalová | ISSN 1801-2892 | info@vasedeti.cz

    Mobile Sliding Menu

    Pátrání po
    • Domů
    • Magazín
      • Volný čas
      • Výchova
      • Vzdělání
      • Vaše příběhy
      • Pohádky a povídky
      • Rodina a domácnost
      • Těhotenství
      • VD tipy
      • Výživa
      • Zdraví
    • VD speciály
      • Velikonoční speciál
      • Rodinná dovolená
      • Škol(k)a volá
      • Vánoční speciál
    • Ke stažení
      • Jak nepřijít o nervy, když se pustíte s dětmi do tvoření
      • Originální dárky od dětí
      • Velikonoční vajíčko 20× jinak
      • Adventní kalendáře, věnce a svícny
      • Adventní dárky 2013
      • Adventní kalendář 2019
    • VD novinky
    • Prodiskutováno
      • Děti
      • Rodinná (i jiná) témata
      • Poradny
      • VD + KLUBko
      • TAM-TAM
    • Soutěže
      • Aktuální soutěže
      • Vyhodnocené soutěže
      • Další internetové soutěže
    Sdílet
    Sdílet
    TOPlist