Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » dotazdotaz
Anonym
2.5.2009 v 8:44:25

Přeji krásný den.Mám dotaz a žádost o radu.Nevím jak se bránit v případě,když mě devítileté dítě napadne(ve formě lží a výmyslů) v tom,že se s ní učím a v učení na ní tlačím?Abych vás uvedla do obrazu.Můj manžel má z prvního manželství tuto dceru,kterou má v péči každé úterý a každý druhý víkend.Já mám také devítiletou dceru,která chodí také do třetí třídy jako manželova.Takže učivo jsem opakovala s obouma stejně.A to maximálně hodinu za celý víkend.Bývalá manželka po každé dceři návštěvě volala,že jsme se s ní nic neučili,že když dostane ve škole pětku je to naše vina atd.Jenomže,kdybych nedokopla manžela,aby vzal dceru do pedagogické poradny a tam zjistili,že má dislelii.Takže bude mít úlevy ve škole.Včera jsme pro ní jeli a bývalá manželka říkala,že k nám nechce,že se s ní učím a že na ní tlačím s angličtinou,která jí nejde.Já sama tento jazyk neumím a nemám právo jí to „tlouct“ do hlavy.Takže je to všechno vymyšlené a její matka mi teď hrozí sociálkou.Můj mažel o těchto lžích ví,ale nemůže s tím nic dělat.Matka jí má v péči a sociálka přeci dělá vše v zájmu dítěte.Nevím jak se proti těmto lžím bránit.Mám doma rodiče,kteří jsou svědky toho,že to není tak,jak bývalá manželka s jíjí dcerou tvrdí.
lenkaF

Stránky: [1]
Katie
5.5.2009 v 13:30:09

S tímhle problémem ti asi nikdo moc neporadí, protože to je o vztazích mezi tebou, tvým manželem, jeho bývalou ženou a jejich dcerou. Je to problém, když se bývalí manželé nedokážou domluvit na jednotném postupu při výchově společného dítěte, podezírají se a nevěří si. Tady do toho navíc vstupujete vy jako nová partnerka. A pokud dcera vidí, že mezi jejími rozvedenými rodiči jsou takové nějaké rozbroje, může toho ve svůj prospěch využívat a vy s tím asi těžko něco uděláte. Bohužel. Možná by trochu pomohlo rozumně si s dcerou sednout a vysvětlit jí, že to s ní myslíte dobře a že když matce žaluje a navíc si ještě vymýšlí, situaci to jen zhorší.

Markittka.PMarkittka.P
3.5.2009 v 12:10:10

Bránit se můžeš tak, že to prostě té sociálce vysvětlíš, jako tady v tom dotazu. Když přijdou, porozhlídnou se a poptají se… Myslím, že jsou zvyklí, že bývalé partnerky nebo partneři někdy prudí a vymýšlí si. Svědomí máš čisté a nemáš se čeho bát, ne? ;-)
A jestli k vám nechce, přece ji nebudete nutit, ne? To by si k vám pěkný vztah nevypěstovala.Neměla by vidět, že se tím trápíš, aby toho nezneužívala a nekladla si podmínky. Časem pochopí, že tím ničeho nedosáhne, a když k vám bude chtít, tak i s tím, že se občas bude muset podívat i na učení.

Anonym
2.5.2009 v 21:55:36

Jo, pro dobrotu na žebrotu.Myslím, že proti lžím se nijak neubráníš, prostě bych se s dcerunkou neučila-ať se učí tatínek.

Dáša

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist