Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » matrace do postýlkymatrace do postýlky
Anonym
28.4.2009 v 10:45:32

Ahoj,chci se zeptat,jakou byste mi doporučili matraci do dětské postýlky pro miminko.Jestli obyč molitanovou,která se vyrábí v různých tloušťkách např. 6 cm, nebo lepší 8 cm nebo investovat do kokosové matrace.Pořád váhám….. za zkušenosti a rady děkuji.
Renča

Stránky: [1]
Danniella
29.4.2009 v 10:08:24

Jsem taky pro kokosovou matraci. Syn na ní spal do 2 a půl roku, stála asi 900, nevím už přesně, ale je úplně zachovalá a teď na ní bude spát neteř, která se včera narodila! Je to dlouhodobá investice, určitě bych pár stovek nešetřila. Navíc je hodně dobrá i tehdy, když je dítě nemocné a potí se. Výborně větrá, takže miminko neleží v mokru.

Horempádem
28.4.2009 v 22:09:34

Zapomněla jsem napsat neteři jsou čtyři roky. Takže čtyři roky na jedné matraci, taky není pro dítě ok.

Horempádem
28.4.2009 v 22:07:43

Já to vezmu z jiného soudku, když jsme šli kupovat postýlku pro naše první dítko, tak jsme se taky rozmýšleli, zda vzít klasickou molitanovou, či rovnou nějakou zdravotní. Co ti tu radí holky, je určo OK a mají pravdu. Jen napíšu, jak jsme to řešili my.
Koupili jsme tedy postýlku, pořádnou bytelnou, s dobrým roštem. V prodejně nám taky dávali na výběr z mnoha druhů matrací, od těch úplně obyčejných, přes střední třídu, až k těm zdravotním. Byla jsem zmatená a samozřejmě jsem chtěla to nejlepší. Pak jsem ale doma zauvažovala a rozhodla se pořídit matraci z té střední třídy. Překvapím tě byla molitanová, nicméně kvalitnější, než obyčejná. Byla levná něco kolem 250-300 Kč. Myslela jsem totiž na to, že dítko cca do roka neváží víc, jak 10 kg (tedy obyčejně). Navíc jsem myslela na údržbu. Pokud by se stala nějaká nehoda, tak se dal sejmout potah, molitan jednoduše vyčistit. Byla od českého výrobce a vypadala slušně.
Dcerka na ní spala právě cca do roka a půl. Pak jsme přemýšleli, že nyní bychom jí mohli koupit už tu lepší, i když molitan nejevil známky proležení. Jenže dcerce se v klasické postýlce špatně spalo, protože jak se v noci převalovala, tak se bouchala o žbrdlení. Takže místo nové matrace jsme pořídili rovnou postýlku velkou, která měla jen tu zábranu, aby dítko v noci nespadlo. Do ní už samozřejmě matraci lepší, zdravotní se zátěží do 50 kg.

Mám neteř, která spí ještě teď v té klasické ohrazené postýlce, tak v tom případě je lepší koupit rovnou kvalitní. I když bych řekla, že pro první dva roky stačí nějaká obyčejnější a až pak bych pořizovala kvalitu. Protože za ty dva roky se ta matrace zničí ať děláš co děláš. Občasné počůrání, či vylité pití atp.

PetaPeta
28.4.2009 v 15:38:05

Taky bych molitan nevolila, ikdyž má třeba 8cm ale rychleji se proleží – to už je mnohem lepší klasická dětská s polystyrenem uprostřed – je lehoučká na manipulaci a u nás tady vychází kol.400kč. JInak samozřejmě kokosová je daleko pevnější – záleží na tom jak dlouho bude dítko v postýlce (myslím tím do 2-3let nebo víc) tam už bych volila nejdražší variantu latexovou matraci – velice vhodná i pro alergiky. Ty vycházejí tak kolem 1000 kč.

LussyLussy
28.4.2009 v 14:24:22

Renčo,
já jsem určitě pro kvalitní kokosovou. Já jí pořídila za 680,-,molitanová stála kolem 400,-.To už není takový rozdíl v ceně.A vezmi v potaz že na ní stráví miminko prvních několik měsíců života,tak ať mu hned nezaděláš na křivá záda.
A kdyby se ti to zdálo moc peněz,zkus poprosit příbuzné,kteří si stejně budou nosit kraviny a oblečení,které je na nic,tak ať ti dá každý radši stovku na matraci.
Nám se sešlo tolik nepoužitelných chrastítek a asi patnáctery bačkůrky,že by za to byly matrace aspoň dvě:-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist