Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » životní minimum pro matku se 3 dětmiživotní minimum pro matku se 3 dětmi
evicak
24.4.2009 v 15:46:17

Dobrý den,ocitla jsem se ve složité situaci,mám 3děti,z toho 2 z předešlého manželství,se 3 jsem na MD,s přítelem jsme se rozešly jelikož nás intenzivně psychicky týral ale máme spolu koupený byt na který mám družstevní práva já ale on si vzal na koupi ůvěr 900tis,jsem ted sama s dětmi a měla bch místo něj platit ten ůvěr aby s námi nemohl bydlet,on v bytě trvalý pobyt nemá jám ano,dále mám 5tis.výživné a rodičovský příspěvek 7600kč,kolik je prosím životní minimum pro mě a 3děti?mohla by mi sociálka přispívat na ten ůvěr když prokážu že ho platím já?

Stránky: [1]
Anonym
25.4.2009 v 8:35:09

žm závisí i na věku dětí, kdyby to bylo jedno do 6ti let a dvě starší, je to 8400. na úvěr vám rozhodně nikdo přispívat nebude. možná nějakou částku na bydlení, ale vzhledem k tomu, že žm pro vás je max. 8400 a příjem 12600 (nezapomněla jste ještě na přídavky??) tak to asi moc nebude, jestli vůbec.
( Na příspěvek na bydlení má nárok vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě přihlášen k trvalému pobytu, jestliže jeho náklady na bydlení přesahují částku součinu rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35), a zároveň součin rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35) není vyšší než částka normativních nákladů na bydlení.
Náklady na bydlení tvoří u nájemních bytů nájemné a náklady za plnění poskytované v souvislosti s užíváním bytu, u družstevních a bytů vlastníků srovnatelné náklady, vyčíslené v zákoně o SSP. Plus u všech bytů náklady za energie, vodné a stočné, odpady, vytápění. Pro nárok a výši příspěvku se berou v úvahu průměrné náklady zaplacené za předchozí kalendářní čtvrtletí.)

radka

mimkysmimkys
24.4.2009 v 23:09:48

Ahoj Eví
nechci bejt hnusná, ale u sociálky jsem jak doma a jak je znám, řeknou ti at zkusíš ten byt prodat a z toho můžeš žít, na bydlení asi nedostaneš když mám ten byt koupenej soudím dle sebe víš? já byt koupenej nemám, ale přeplatky a tak… No uvidíš co ti kdo napíše, drž se!

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist