Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » kotníčkové botky pro dětikotníčkové botky pro děti
Anonym
22.4.2009 v 15:12:00

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor ohledně dětských bot. Mám dvouletá dvojčata, holčička začala se vším co se týče pohybu déle než kluk. Chodit začala v 17 měs. Dodnes nemá zpevněné břišní svalstvo, tudíž nemá dobré postavení kyčlí a prý i z toho důvodu lehce vtáčí špičky nožiček dovnitř. Dnes na kontrole u rehab. dr. jsme dostali jen lehké posilovací cviky na bříško a doporučení na nošení bot pod kotník. Vždy jsem si myslela, že dítě musí mít nožku zpevněnou kotníkovou botou, dr. mi to vyvracela s tím, že to je, jako bych já měla chodit v pohorách. Že noha se musí tvarovat sama, bez zpevnění kotníku. Nejsem si tím jistá. Můžete mi, prosím, napsat svůj názor? Děkuji, Brandnerová
Brandnerová

Stránky: [1]
MatildaMatilda
27.6.2009 v 17:17:43

Nevím, poslední hodinu u kafe lovím odkazy na doporučovanou dětskou obuv – respektive na první dětské botičky. Prozatím všude se drží doporučení kotníčkových botiček.
Lien, naboso ano, ale jen na koberci, pokud jsou doma plovoucí či dřevěné podlahy či parkety, nesmí se dítko nechávat běhat naboso, jen krátkou dobu. Třeba moje maminka celý život zvyklá na koberce, jakmile dojede k nám, kde máme všude plovoučky, musí chodit ve zdravotních pantoflích, jinak ji strašně rozbolí nohy a záda. Ale vím, jak to myslíš, chůze naboso je všeobecně považována za zdravou, hlavně pokud dopřejeme nám i dětem v létě chůzi po trávě a po písku.

LienLien
27.6.2009 v 15:12:14

nečetla jsem reakce, ale když o tom přemýšlím svojí hlavou, tak nejpřirozenější je chodit bosý a tak taky žádnou oporu kotníku nemám, takže já bych řekla, že má doktorka pravdu.

MatildaMatilda
27.6.2009 v 12:04:52

Já nevím, při svých třech dětech jsem už poznala pár ortopedů, naposledy když jsme chodili na „nožičky“ v loňském roce a ptala jsem se na vhodnou první obuv, tak stále trvají na zpevněném kotníčku. A podle mých zkušeností se nožička chová jinak v botičce pod kotník a v kotníkové botce, děťátko je v nich prostě při chůzi jistější. Zda jsou tyto postupy zastaralé a nějakým novým výzkumem to bylo zavrženo, mi není známo, doposud vše, co jsem četla, se drží kotníkových botek. Na druhou stranu otázka je, zda by dítěti vyloženě uškodilo, kdyby mělo nožku v sice pevné jinak naprosto vyhovující botce bez vysokého kotníčku, protože takové botičky se běžně už prodávají, já jsem je ale v obchodě opomíjela a sahala stejně dál po kotníčkových. Nevím,to by se k tomu musel opravdu vyjádřit odborník.

Anonym
27.6.2009 v 10:57:09

Chodím s dcerou na ortopedii, má příčně plochou nožku, je jí 3,5 roku. Zlepšuje se to, cvičíme a samozřejmě kupujeme kvalitní obuv. Ze své vlastní zkušenosti….je důležité aby mělo zpevněný opatek, bez opatku chodila opravdu špatně. Prokázalo se to hlavně u sandálů, takže i ty jsme koupili se zpěvněným opatkem a je to v pohodě. Aby byl zpěvněný kotník nám ale nikdo na srdce nekladl, má normální botasky ale pevnější…
Přeji úspěšný nákup :-)
P.S. první botky měla od Bati kotníkové ale v nich byla jen chvíli, řekla bych ale že bylo pro ni snažší v nich chodit než v botech normálních …..
Katka

Anonym
26.6.2009 v 22:52:42

Zdravím. Nám kotníkové pevné kvalitní boty pro 1,5 letou dceru doporučila neuroložka i ortoped z Motole. Dnes je dceři 4,5 a myslím že jsme udělali dobře, když jsme jí je kupovali na všechny roční období. I na léto se boty se zavřenou patou sehnat. Oba lékaři se vždy na její obuv dívají. (dg. Chiarri II. spina bifida).
kotníkové boty.

Anonym
22.4.2009 v 20:34:16

Hezký večer!My se chystáme kupovat první botky naší dceři.No a protože jsou pro nás boty důležité a rozhodně na nich nechceme šetřit,tak jsem se vydala do prodejny zdravotních potřeb.Mají tu certifikované dětské boty.A tam mě paní prodavačka řekla,že kotníkové boty opravdu nejsou potřeba……….prý je to zažitý mýtus:).Botka má mít prý kvalitní opatek,ale aby byla vysoká potřeba není.Dokonce měla i vystřižený článek z časopisu od nějakého dětského ortopeda.Takžě nám asi zase někdo něco říkal špatně:):):).Mějte se hezky.
Lenka

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist