Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » orientace v Olomouciorientace v Olomouci
kekunkakekunka
21.4.2009 v 13:48:15

Pěkný den,
v pátek se chystáme jet do Olomouce – jak na Floru, tak i do zoo. Nikdy dřív jsme tam nebyli. Můžete nám prosím poradit, kde se dá s dvouletým dítkem najíst? Nevíte o nějakých restauracích s dětským koutkem? O levnějších restauracích? Nejlépe v blízkosti výstaviště či zoo. Předem moc děkujeme!

Stránky: [1]
Markittka.PMarkittka.P
25.4.2009 v 21:22:50

Ahojky, taky jsem byla v pátek v Olmiku, měla jsem zkoušku a lítala po knihovnách, takže jsem taky něco najezdila.Kolem osmi se ještě parkovat dalo(taky parkuju blízko výstaviště).Kolem desíti už to bylo drsný, ale za právnickou fakultou poblíž Fisherových kolejí se dalo, nezná to tam tolik lidí a bojí se tam, bo je tam značka pouze pro zásobování. Jinak provoz byl trochu hustější, ale oproti běžnému pátečnímu odpoledni jen malinko. Ale slunko peklo jak blázen, co? V tom rozpečeném autě odpoledne, v koloně, bez klimy, kdy si nemůžeš ani otevřít okno kvůli smradu z aut…děs…myslela jsem na vás a utěšovala se, že já nemám aspoň děcko s sebou :-D
Jo a ta Flora…já byla na výstavišti loni na vánoční trhy a nápodobně – vánočního nic, jen samí rákosníci s hadrama.

kekunkakekunka
25.4.2009 v 15:00:09

Jarmuschko, máš úplnou pravdu! Neskutečné davy lidí! :( S dítětem děs a hrůza, pořád jsme se někde hledaly. Chtěla jsem vyzvědět něco o ovocných keřících a jahodách, ale neměla jsem šanci. Všechny tyhle stánky byly namačkány u pavilonu A a lidi se tam div neušlapali. Zato stánkařům se sladkostmi a blbostmi bylo věnováno tolik volného místa, až to hezké nebylo. :( Sestra nakoukla ještě do jednoho pavilonu a vrátila se s tím, že to nemá cenu – samé stromy a dusno. Malá si aspoň užila pouť. :) (Na výstavě kytiček… :/ )

JarmuschkaJarmuschka
25.4.2009 v 14:44:51

No, kdysi byly Floře věnované všechny pavilony na výstavišti, v dnešní době tak dva tři.
My se tam jednou s manžou vydali (máme oba rodiče v Olmiku) – koupili jsme si nějaké stromečky do truhlíku na balkoně a skládací stůl na balkon.
Ale ty davy lidí nás odrazují – s holkama by se mi tam už ani nechtělo.
Takže my pak chodíme do Smetanových sadů po Floře – ty výsadby tam nějakou dobu zůstávají, ale záleží taky na počasí (letos hlásili v ČR Olomouc, že narcisy už všechny odkvetly). Projdem se parkem kolem záhonů a pak šup na dětské hřiště.
;o)

…obavy i radosti až do smrti.

kekunkakekunka
25.4.2009 v 14:01:00

Už jsme z Flory zpět. Najít místo na parkování – téměř nemožné, jak jsi, Jarmuschko, předpovídala. Všechno placené a max. na 2hod. Naštěstí páni policajti zřejmě neměli čas či byli hodní, botičky nerozdávali, ač snad všichni (vč. nás) parkovali víc jak 2hod.
Na oběd jsme nakonec šli do restaurace u bočního vstupu do výstaviště, do nějakého … šenku na Vídeňské, po schodech dolů do sklepa. :) Měli levná meníčka a jednu nekuřáckou místnost.
Jinak jsem z Flory zklamaná. :( Nejvíc prostoru a stánků je věnováno všelijakým prodejcům (trička, krémy, soli, koření, pánvičky, korálky, keramika, …). Vypadalo to víc jak na pouti. Dokonce si tam lidi mohli zaplatit jízdu na raftu! :o Kytičky byly pěkné, ale bylo jich málo, v té přehršli stánkařů se naprosto ztrácely.

kekunkakekunka
23.4.2009 v 10:51:12

Jarmuschko a Markittko, moc moc vám děkuji.
Jarmuschko, díky za info o parkování. Moc potěšující to tedy není. :( Jsem zvědavá, jak to bude… Původně jsme měly jet busem či vlakem, nakonec jsme sehnaly „řidičku“, takže jedeme autem. Ale nevím nevím, jestli by to nakonec nebylo busem či vlakem lepší… Já naiva doufala, že ve všední dny to nebude tak zlé jako o víkendu. :( Dám pak vědět, jak jsme se probojovaly.
Ještě jednou vám moc děkuju.

JarmuschkaJarmuschka
23.4.2009 v 10:04:08

Kekunko, tak teď aktuálně hlásili na ČR Olomouc, jak je v Olomouci už skoro nemožné parkovat. Že se musí parkovat hodně daleko od centra a dojet MHD…
Odhaduji, že zítra to bude obdobné, ne-li horší….

…obavy i radosti až do smrti.

Markittka.PMarkittka.P
22.4.2009 v 8:53:42

Levně a chutně se dá najíst v Olomouc City(OC Globus – směr na Mohelnici a na posledním kruháči na konci OL je sjezd přímo na to OC).Nahoře v patře jsou fast foody – pizza, pak nějací přičmoudlí – jídlo mají bezva, a vedle je sečuánská – taky super.V přízemí je ještě nějaká česká klasika – způsob meníček a je tam dětský kout myslím se skluzavkou. Dobrá je Hanácká hospoda na náměstí(ale ta po schodech dolů jakoby do sklepa)- mívají dobré menu-ale musí se přijít včas, ostatní jídla taky super za příznivé ceny a velké porce-jen tam není dětský koutek.

JarmuschkaJarmuschka
21.4.2009 v 19:29:05

Jo, docela dobrá, dětem vstřícná, mi přijde Restaurace V Ráji. Tuším, že zadní salonek je nekuřácký, mají tam i stolečky pro děti (snad i pastelky) – my se tam vždy uchylujeme k oslavě rodinných narozenin.
Ale nemají zahrádku…

…obavy i radosti až do smrti.

JarmuschkaJarmuschka
21.4.2009 v 19:26:20

Kekunko, radši se připravte, že tam bude narváno.
Před třemi lety jsme to takhle v době Flory trefili na kontrolu do nemocnice.
Pro holky jsem měla s sebou ještě hotovky ve skleničkách (ohřívala v čekárně), my si pak zašli do restaurace kousek od nemocnice.
V centru se nedalo nikde zaparkovat, hospody narvané….
Možná tak na tom Sv. Kopečku – tam je kousek od „dolního“ parkoviště (možná bývalé, možná stále ještě fotbalové hřiště) restaurace Fojtství.
Kdysi jsme tam byli, bylo to tam dobré (ale už je to let…. tehdy ještě holky nebyly na světě).
Spíš bych doporučila najít restauraci někde na okraji.
Jedna dobrá byla ve Chválkovicích – těmi se projíždí z centra do ZOO. Ale nemůžu si teď vzpomenout na název.
Když tak zkus zapátrat na těchto stránkách: http://www.olomouc-tourism.cz/
A když budete v centru, tak přímo v budově radnice, v podloubí, je informační centrum – tam budou mít aktuálnější informace.
;o)

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist