Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Další porod po mateřskéDalší porod po mateřské
Anonym
21.4.2009 v 1:27:54

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak mám postupovat v případě, že dcerce budou v lednu 2010 3 roky (délka mateřské zvolena na 3 roky) a plánujeme další miminko, které se narodí ale až po skončení mateřské (RP). U bývalého zaměstnavatele mi prac.poměr skončil v průběhu nástupu na první mateřskou (těsně před porodem). Na jaké dávky budu mít nárok? A co po dobu mezi koncem mateřské a porodem dalšího dítka? Předem moc děkuji, Lenka
Lenka

Stránky: [1]
Anonym
21.4.2009 v 15:40:45

Osobně se domnívám, že to nejde, i když jsem četl, že se to některým rodičům povedlo (jiným ne). Je to skutečně klička – obcházení zákona. Jednou určená délka pobírání RP se nesmí měnit (na tom se s většinou shodnu) a podle mého výkladu, pokud matka nemá nárok na PPM, tak je u ní 4letá varianta již jednou určena.
Lubik

Danniella
21.4.2009 v 15:00:27

Slyšela jsem o následující kličce:
Po skončení šestinedělí, kdy musí být na mateřské matka, nastoupí na nějakou dobu (asi měsíc) otec, který si bude délku čerpání příspěvku moci určit, protože byl dosud zaměstnán. Pak se vrátí do práce, na mateřskou nastoupí opět matka, ale délka už je připsána a zůstane (třeba na tři roky).
Slyšeli jste o tom? Je to takhle možné?

Anonym
21.4.2009 v 11:27:55

Radka:“ to, že jste si zvolila 3letou variantu značí, že jste oznámila, že po třech letech jdete do práce“. Tím se chce říci co? Délka pobírání rodičovského příspěvku nemá nic společného s délkou rodičovské dovolené, ta je vždy do 3 let dítěte (samozřejmě, že může být kratší). Jinak v tomto případě Lenka uvádí, že ji pracovní poměr skončil, tedy musí si práci najít a je jedno kolik bude jejímu dítěti.
Lubik

mani
21.4.2009 v 10:43:27

Lenko,až Vám skončí rodičovská dovolená na dcerku v lednu a budete těhotná,půjdete se zaregistrovat na úřad práce.Budete brát do porodu podporu v nezaměstnanosti(max. 5 měsíců),až porodíte,nastoupíte automaticky na rodičovskou dovolenou na 4 roky.Nemůžete si vybrat délku rod. dovolené,protože jste nezaměstnaná.

Anonym
21.4.2009 v 10:40:39

to, že jste si zvolila 3letou variantu značí, že jste oznámila, že po třech letech jdete do práce. takže prostě nastoupit do práce. nebo počkat, až porodíte další, a pak bude rodičák automaticky na čtyři roky.
radka

Anonym
21.4.2009 v 9:35:24

Z uvedeného vyplývá, že nejste na žádné dovolené (ani mateřské ani rodičovské), takže by ste dostávala od narození dítěte rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě. Jak přijít k dalším penězům? Jednou možností je práce. Anebo druhá „dávky“, v tom případě kontaktujte nejbližšího romského terénního pracovníka, ti se vyznají (jak přijít k penězům bez práce).
Lubik

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist