Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » KřtinyKřtiny
Anonym
20.4.2009 v 13:00:58

Ahojky! potřebovala bych poradit. Chtěla bych nechat své dvě dcery Vendulku a Anetku pokřtít, ale ani já, ani manžel nejsme pokřtěni. Potřebovala bych vědět, jestli musíme být pokřtěni, aby nám pokřtily děti. Moc děkuji za odpověď Soňa
Sonča

Stránky: [1]
Anonym
20.4.2009 v 20:47:27

Opravdu záleží na tom, na jakého faráře natrefíte. My měli štěstí až v malé vesničce nedaleko od nás – přestože jsme se nebrali v kostele (manžel není pokřtěný), tak nám pan farář vyhověl. Prý děti nemohou za své rodiče… Jediná podmínka byl pokřtěný kmotr.
papaaja

Ájík
20.4.2009 v 15:03:34

Sončo, je to opravdu farnost od farnosti… bylo by dobré se poptat u vícero kněží. Ovšem většinou křest minimálně jednoho z rodičů vyžadují – navíc je to dáno kanonickým právem – za dítě se „zaručují“ nejen rodiče a kmotr, ale svým způsobem také ten kněz.
Pokud by vám děti pokřtili, počítejte s přípravou (jak píše Markittka). Hodně štěstí!

Markittka.PMarkittka.P
20.4.2009 v 14:24:39

Záleží to na faráři.Mělo by to být ve farnosti, pod kterou spadá obec, kde bydlíte. Pokud chcete křtít někde jinde, měl by být souhlas vaší farnosti.Někde nekřtí, pokud nejsou křtění rodiče, někde stačí pokřtěný jeden z rodičů, někde musí být oba dva.U nás to bylo tak, že jsem byla pokřtěná jen já, otec nevěřící(jeden z rodičů byla podmínka), kmotr musel být biřmovaný a byli jsme nesezdaní. Třikrát jsme museli přijít předtím na faru na takové sezení, kde nás poučil o Bibli,náboženství…řekl, co bude naším úkolem a úkolem kmotra do budoucna a jak své dítě vychovávat ve víře a také o tom, jak bude křest probíhat. A taky záleží, kolik mají vaše dcery let – v pozdějším věku,kdy se může účastnit mší a náboženství, se už potom člověk rozhoduje sám, zda chce být křtěný a musí pro to splnit určité podmínky-být věřící,chovat se v souladu s církví(chození do kostela…)atd..

Anonym
20.4.2009 v 13:08:32

Řekla bych, že tady se názory farářů dost různí, někteří vyžadují, křest rodičů, svatbu rodičů v kostele a také kmotra, který má svátost biřmování… někde zase chtějí jen ten křest rodičů, řekla bych, ale, že ten křest by jste museli asi přijmout. To se ale opravdu musíte zeptat třeba ve více farnostech.
jika

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist