Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Opět se počůráváOpět se počůrává
Anonym
20.4.2009 v 8:58:22

Dobrý den. Má dcera chodí již 3 měsíce na nočník. Už ale asi týden se začala znovu počůrávat. Prostě si neřekne na nočník, ale pustí to do kalhot.Co s tím, poradíte? Lenka
Lenka

Stránky: [1] 2
monous9
24.9.2009 v 11:34:55

Dobrý den mám dotaz děvčata prosím vás .. můj 2 letý syn už o prázdninách ,pokud byl svlečený chodil sám na nočník a sám se vyčural i vykakal a ted když se nucena dát mu trenky a katat tak už na nočník nechodí ani si neřekne a rovnou to udělá do kaťat můžete mi prosímporadit jak s tím naložit??? Slyšela sem o plenkách odnaučovacích ale o těch co mají studit když se dítko počůrá nevíte někdo zda jsou u nás na trhu?? Zda se u nás dají vůbec kopupit??? Moc děkuji Monika

monous9
24.9.2009 v 11:29:44

Dobrý den mám dotaz děvčata prosím vás .. můj 2 letý syn už o prázdninách ,pokud byl svlečený chodil sám na nočník a sám se vyčural i vykakal a ted když se nucena dát mu trenky a katat tak už na nočník nechodí ani si neřekne a rovnou to udělá do kaťat můžete mi prosímporadit jak s tím naložit??? Slyšela sem o plenkách odnaučovacích ale o těch co mají studit když se dítko počůrá nevíte někdo zda jsou u nás na trhu?? Zda se u nás dají vůbec kopupit??? Moc děkuji Monika

Anonym
22.4.2009 v 10:19:56

Horempádem, mocinky děkuji za radu ohledně těch pleneček. Určitě se po nich v obchodě podívám….Díky L.
Lenka

Horempádem
22.4.2009 v 9:15:53

Takže Leni, plenky Pool Ups by jsi měla sehnat v každé lepší drogerii či obchoďáku. Jsou dvoje, pro holčičky (s panenkami) pro kluky (s autíčky). Pozor jsou dvě velikosti, jedny jsou trošku menší druhé trošku větší. Opravdu jsou pohodlné, pružné a nejsou pod oblečením moc vidět. Jsou v balení v růžové barvě, balí je po deseti, takže hledej malý balíček. Nám těch deset plen stačilo třeba na tři měsíce, takže se nelekej ceny. Navíc dcerku pak i bavilo, že si je dokáže sama pohodlně sundat a zase nandat. Druhak jsou na nich ty mizící obrázky, když se počůrají. Takže taky motivace :-) Samotné to asi pak už překáželo, tak je vyměnila za opravdové (pohodlnější) kalhotky :-))
Je možné, že zkouší co vydržíš, teď jsou prostě ve věku, kdy pokoušejí naše chování každou chvíli :-))

Neboj, určitě se zadaří a myslím, že za pomocí těchto kalhotek to půjde lehce a pohodlně.

Anonym
22.4.2009 v 6:26:18

Holky, jste zlatíčka. Horempáden, já mám Veroniku nar. v říjnu 2006.Chtěla jsem se Tě prosím zeptat, kde jsi kupovala ty „odnaučovací“ plenky. Asi bych je nachvíli zkusila. My doteď, když jdeme ven, také dávám ještě plenky, ale doma je jinak zcela bez plenky, nočník neustále na očích a pořád ji připomínám čůrání. Za tyto dva dny se to docela zlepšilo. Snad jen jedna nehoda. Ale mám pocit, jaký píše Makinea. Taky mám pocit, že mě trošku zkouší. Někdy mi přijde, že se prostě počůrá, protože je to pro ni jednodušší to pustit do kalhot. Teď měla 2,5 roku, tak už musí snad chápat, na co je nočník. Umí složit puzzle, vkládat tvary do kostky apod., takže jinak je šikovná. No, snad se to upraví… Zatím děkuji Lenka
Lenka

makinea
21.4.2009 v 22:30:07

Leni, já ještě můžu napsat zkušenost, že u své dcery jsem v tomto věku měla pocit, že to tak trochu zkouší…
Někde jsem si přečetla radu, že když se takto po nějaké bezproblémové době začne dítko počurávat, může se zkusit, vzít ho k praní počuraného oblečení.
Není to žádný trest, spíš jen důsledek toho, co se stane. Prostě „počurala ses, to nevadí, to se stane, akorát teď musíme přerušit hraní a jít to vyprat“ Samozřejmě první den to byla zábava, ale pak asi zjistila, že je to docela nuda a jednodušší je jít se vyčurat (nočník jsem jí nechávala poblíž).
Takže můžete to zkusit.
A k tomu nočnímu počurávání… Můžeš to zkusit, vysvětli jí to že už je velká a půjde spát bez plínky a že když bude chtít čurat, ať Tě zavolá – nechat nočník někde u postele… a uvidíš. Pít dát třeba hodinku dvě před spaním, před spaním jít ještě vyčurat.
Zkusila bych to tak 14 dní a kdyby byla skoro vždy počuraná, tak bych to nějak nehrotila a plínku vrátila. Má ještě čas.
Moje dcera měla plínky na noc do 3,5 let a pak to bylo ze dne na den. Prostě některé děti – i holčičky, potřebují ten čas trochu delší.

Horempádem
21.4.2009 v 22:12:27

Leni, tak koukám, že je máme stejně staré :-) Já jí ještě chvíli nechávala plenu na noc a někdy i přes den, když jsem věděla, že třeba bude lítat s dětmi, nebo pojedeme na delší dobu do obchodu. Prostě jen pro jistotu. Nebyly to ale ty klasické plenky, ale Pool Ups, jednak vypadají jako kalhotky, po obou stranách jsou suché zipy a hlavně, když se do nich dítko počůrá, tak nenavozují pocit sucha, ale mokra:-) Jakmile jsem tedy třeba viděla, že ráno v poho stihla na záchod a už se nepočůrala, tak jsem plenu odbourala. To samé přes den, ano chce to hlídat, hlídat hlídat, a připomínat se. Ono jim to chvilinku trvá než si to do hlavinky na pevno vsadí. Za chvíli to ale zmáknou a jsou hotoví profíci. S počůráváním přímo v noci zkušenost nemám, dcerka s tím problém nemá. Možná je to tím, že večer moc nebumbá a v noci taky ne. Dávám ji vyčůrat těsně před spaním a do rána to vydrží. Některé mamči doporučují je nechat spávat prostě bez plíny a nechávat je počůrat, že prý je to pak přejde. Mě to bylo proti srsti, čůrat do postele, i když třeba pokryté gumovou podložkou, ale co peřinky, polštář. To abych to denně prala nebo měla deset sad a měnila. Jak jsem říkala, dávala jsem jí pro jistotu tyto kalhotky a za chvíli jsem je mohla odbourat úplně. Takže na nočník začala chodit před druhým rokem, trénovaly jsme a za dva měsíce to bylo úplně bez nehod. Pak taky přišlo období, kdy se to párkrát stalo, tak jsem jí to více připomínala, a zase se to upravilo. Nyní už víc jak tři měsíce s tím není vůbec žádný problém.
Každé dítko to má ale jinak, musí se holt zapojit v jejich tělíčku ty správné reakce a každé dítko má ten spínač jinak načasovaný :-)
Hodně štěstíčka při trénování

Anonym
21.4.2009 v 13:32:08

No s nočním počůráváním máme také problém, dcerce budou 3 roky koncem června a stále na noc plenu má a nevím jak na ní. Druhá dcera se to naučila nějak sama. Dávám jí na nočník kolem desáté a to se vyčůrá. Ale kdybych ji nedela, tak se počůrá a sama se nevzbudí. A pak ji dám plenu a ještě ji za noc počůrá a nevzbudí se. Tak také nevím, jak jinak postupovat.
Jana

Anonym
21.4.2009 v 8:21:39

Holky, děkuji za rady.Taky myslím, že je to nějaké období. Jen jsem chtěla znát Váš názor. Má 2,5 roku a počůrá se např. když se zabere do hry a prostě zapomene říct, nebo už je prostě pozdě. Včera jsem ji více hlídala, pořád se ptala a nestala se žádná nehoda. Jen jsem zase musela více hlídat, jako když jsme začínaly. Začala až před 3 měsíci – do té doby měla z nočníku panickou hrůzu. Stačilo vytáhnout nočník, a už upalovala na druhý konec místnosti. Jak už jí to ale v hlavičce „secvaklo“, naučili jsme se na nočník během cca 8 dní.To opětovné počůravání začalo cca před týdnem. No, snad to bude lepší. Můžu se Vás ještě prosím zeptat, jak jste začínaly s nočním odnaučováním? Vím, že už máme načase s učením, ale ona v noci dost tvrdě spí, tak nevím, zda ji budit, jak často apod. Nebo jestli ještě chvíli počkat. Děkuji moc za Váš čas a odpovědi. Lenka
Lenka

Horempádem
21.4.2009 v 0:34:48

Připojuji se k předešlým názorům, chvíli vyčkejte. Dcerka taky chodila bez plen od 1,5 roku, ale občas se jí stalo, že se zabrala do hry, nebo prostě neodhadla situaci a bylo :-) Nyní je jí víc jak 2,5 a je klid, už ani nepamatuji, kdy se to stalo naposledy :-)
Nebo pokud radíme špatně, tak přibližte situaci, tj. kolik jí je, jestli je to stále, nebo prostě jen nahodile občas…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist