Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » AlimentyAlimenty
redakce
19.4.2009 v 9:47:22

Dobrý den je to si 5 let a muj bývalý přítel mi neplatí na syna mám i rozhodnutí soudu ale stejně nic se neděje protože utekl do zahraničí a tak nevím kam už bych se obrátila tak prosím o radu vás Děkuji Lucka

Stránky: [1]
JanaOssJanaOss
19.4.2009 v 11:29:15

Bohužel, zákony jsou sice prakticky tytéž, ovšem vymahatelnost dluhů včetně výživného je dneska stále větší problém. Muži dělají buď výše uvedené podvody, že pracují načerno a nebo se opravdu doma flákají. Náš problém např. je ten, že bývalý má již třetí paní – první jsem já – s každou má děti, s poslední jedno-zatím a stále je na pracáku, ač vím, že pracuje. Nechává se vydržovat a přitom byl již jednou odsouzen za 52tisíc na výživném (dluh, samozřejmě)- dostal podmínku.
Do nedávna byla úprava taková, že po třech měsících mohlo být podáno trestní oznámení, bohužel- opět bylo stanoveno až 6 měsíců neplacení. Když stát chlapa zavře, ještě ho živí on. Tohle všechno soudci zohledňují. Kdyby musili trestanci pracovat jako dřív, ono by to bylo aspoň ve třetině případů jiné a kdyby se pořád nedělaly různé úpravy v tom, jaké podmínky mají vězni mít. Vždyť je to pomalu hotel, ne vězení a ještě krom úklidu nedělají nic

redakce
19.4.2009 v 9:49:08

Kopíruji ze vzkazů:
redakce Pavlína
—————————

JanaOss
Tohle poradí jedině právník. najít právní poradnu bude nejlepší. Jsou i na internetu, zde je poradna finanční a sociálně právní, tak to skus napsat tam, nebo jsou na internetu další nezpoplatněné poradny. Zadej do vyhledávače heslo právní poradny a vyběhne ti jich několik.
Hodně štěstí. Já doháním otce k výživnému už dlouhá léta a krom exekuce jsem neměla šanci a v dnešní době, kdy každý dělá na černo a je na pracáku (jako on) je to nemožné.
Existují i platby od sociálního odboru péče o dítě atd. Zkusila bych tu právní poradnu, když neumí poradit sociální pracovnice, což je v její náplni práce. Chtít od nich, aby si plnily své povinnosti a neztěžovaly naopak život matkám s dětmi je někdy nemožné. Také při magistrátech jsou právníci, kteří by měli poradit bezplatně. Další z možností je obrátit se na různé organizace, jako např. Fond ohrožených dětí, pomáhají a mají své odborníky a zkušenosti s nejrůznějšími peripetiemi rodinného života.
———————————————————–

Zdendula
Dobrý den,má sestra má s alimenty stejné problémy,akorát s tím rozdílem,že jí je neplatí včas její dcera a bývalý přítel její dcery.Ten jí dluží 20000Kč.Sestra to dala k soudu v Plzni a prohrála to.Ten dotyčný je flákač,v práci nikde nevydrží,žije u rodičů,s jinou ženou už má 2.dítě,na které také musí platit.Má sestra se stará a vychovává své dceři dítě,která ho nechtěla.Má sestra nemohla dopustit,aby šlo dítě do kojen.ústavu,tak mu dělá náhradní mamku.Soudkyně jí řekla,že když dcera a bývalý přítel nemají peníze,že ona je povinna se o dítě starat a tudíž za své peníze.Pracuje jako zdravotní sestra,ale nedávno prodělala operaci srdce,též má problémy z ledvinama,již po třetí půjde na operaci,má strach,co se stalo,kdyby umřela s jejím vnoučkem.Soudkyně si ji pak zavolala stranou a řekla mé sestře,že zákony naše jsou takové-zkrátka divné a at to nevzdává a obratí se na vyšší soud v Praze a co dál,když i tam to smetou ze stolu?Chápete to?Já ne.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist