Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Výběr knížky/ekVýběr knížky/ek
Horempádem
18.4.2009 v 12:45:03

Ahojky, mám prosbičku, mám skoro tříletou dcerku a nějak se mi v poslední době nedaří sehnat nějakou pěknou knížku. Vždy něco koupím, samozřejmě v knihkupectví v rychlosti prostuduji o čem je, ale pak když příjdeme domů, tak zjistíme, že dcerce nebo i mě se to moc nelíbí. Doma máme takovou tu klasiku tj. tradiční české pohádky, ale některé jsou zbytečně složitě vyprávěné a nějak se mi pak ztrácí efekt. V knihkupectvích je to zahlcené reklamními trháky knížek, které jsou sice hezky ilustrované, ale obsah nic moc. Máte tedy nějaký zajímavý tip na čtení pro takto staré dítko, popřípadě nějakou pěknou publikaci, kde jsou tipy na hry, malování, dětské aktivity. Předem děkuji za rady.

Stránky: [1]
Horempádem
20.4.2009 v 8:31:44

Stepanko, děkuji, dalším nápadům se nebráním, takže jsem ráda, že jsi napsala. Přeji všem hezké čtení :-)

Stepanka
20.4.2009 v 0:13:19

Sice s křížkem po funuse, ale předsi: naše Bára (3,5 roku) už od dvou let miluje Zvířátkové říkanky – legračníjednoduché básničky s obrázky, u kterých se pobaví i rodiče :o). Máme O tygrech a žirafáchh a O krávách a kravičkách. K nahlédnutí jsou na http://www.baset.cz/edice/zviratkove-rikanky. Další oblíbené: krásná knížka s nádhernýmu obrázky je O čertovi od Pavla Čecha, básničky S kým žirafy snídají (Vaňková, Staňková, Knížka pro Vojtíška a O Puclíkovi. Plus již výše zmiňovaná klasika po nás rodičích:o).

Horempádem
18.4.2009 v 23:48:14

Děkuji moc za tipy, zrovna dnes jsem navštívila knihkupectví a některé z vašich zmiňovaných titulů mi prošly rukou:-) Byla jsem bez dcerky a tak jsem měla čas listovat a prohlížet. Vaše tipy určitě využiji a doufám, že stejně jako vašim dětem, se bude líbit i naší holčičce. Knížky miluje a chci jí dopřát něco pro dušičku :-) Ještě jednou díky

Leenca
18.4.2009 v 22:02:55

Ahoj, ráda si přečtu nějaké tipy :-)
My o Velikonocích začali číst Povídání o pejskovi a kočičce (Čapek), divila jsem se, jak to tříletý syn hltal :-) Teď jsme doma začali číst Pohádkový rok od Čtvrtka, přečetli jsme o Křemílkovi a Vochomůrkovi, teď čtem o žabce Márince. Syna to také moc baví.

Anonym
18.4.2009 v 20:18:48

Mám takto starou dcerku a má moc ráda knihy o Zuzance – je spousta dílů – Zuzanka na výletě, Zuzanka a její pes atd. Je to hezky kreslené a já to ani nečtu a vyprávím jí to a vydrží sedět u celé knihy. Dále máme Nové příběhy ze statku strýce Josefa od Dany Winklerové, také moc krásně kreslené a také dcerka tuto knihu miluje. Tak třeba Vás také zaujme.
Jana

PaKo
18.4.2009 v 16:40:05

Dobrý den, my jsme teď v knihovně půjčili knížku Pojďte s námi za králíčky, a ta je moc pěkná. Hezké ilustrace i obseh, králíčci mají stejné problémy jako děti, jeden musí nosit brýle, další moc ztloustnul, další je lenoch, poslední se moc stydí. Texty jsou jednoduché, zveršované, mají hlavu a patu. Synovi jsou skoro čtyři a moc se mu líbí. Taky se mu líbila knížka Jiřího Kahouna Autíčko Tydýt. Na úkoly pro děti mě teď příjemně překvapil nový časopis Kouzelná školka, zdá se mi dost dobře udělaný. A na cvičení grafomotoriky jsem nedávno koupila dva sešity Mezi námi pastelkami a Co si tužky povídaly od Jiřiny Bednářové. Syn moc nerad kreslí nebo maluje, ale tyhle úkoly jsou udělané lákavou formou, je kolem vždycky nějaké povídání, zvířátka ze Zoo apod., že se vždycky na pastelkové úkoly těší. A překvapuje mě, jak při tom jeho nezájmu o kreslení šikovný, co všechno zvládne.P.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist