Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » malovánímalování
Anonym
17.4.2009 v 8:09:15

Dobrý den maminky chci se zeptat kdy jste začaly se svýma dítkama malovat.popř čím a kde bych sehnala.všem děkuju za odpovědi.
Jana

Stránky: [1]
jarca
30.4.2009 v 0:44:13

Ahojda, mám 2 letou vnučku Elinku, píše a maluje svým stylem již od jednoho roku. Písi písi dělá vším co píše. Propiskou, obyč. tužkou, pastelkama, fixkama a nejraději vodovkama. Malujeme na silnější balící papír, na tu hrubší stranu a máme ho nalepen i na zdi, kde též malujeme.
Malujeme mooc rády a hodně. Elinka také i sama píše a ráda do sešitů a bloků jako to dělá její mamka s taťkou. :O)))))))

EvakubEvakub
17.4.2009 v 19:24:48

Ahojky, Kubíčka baví hlavně vodovky a to asi od roka a půl. Nechala jsem ho nejdřív malovat rukama. Vodovky se dají pořídit i za dvacku, jen musíš samozřejmě dohlížet, aby nestrkal ruce do pusy.

ctiradkactiradka
17.4.2009 v 14:30:19

mám syna a sama jsem si všimla, že ho krelsení a malování začalo bavit později, než dcerky mých kamarádek… Pastelky a voskovky dostal už v roce a půl, ale bez úspěchu….
Ve dvou a čtvrt dostal na vánoce prstové barvy, ale malovat prstíkama nechtěl, hned kreslil štětcem. To jsme měli „malovací období“, každý den alespoň jeden „obrázek“, někdy i dva… Samozřejmě to jsou čmáranice, ale moc se mu to líbilo.
TeD´má dva a půl a nejraději kreslí fixama. Ono to líp píše, než apstelky, když neumí moc zaptlačit – fix píše sám…

Jinak ty prstové barvy se dají koupit v papírnictvích, enbo na internetu v obchůdkách zaměřené na děti. Jsou dost drahé, ale měly by být netoxické (na kůži nevadí) a měly by jít vyprat z oblečení, případně vyčesat po zaschnutí z vlásků…..

bamiskabamiska
17.4.2009 v 14:24:40

neporadím ve věku dítěte, kluky už mám odrostlé a to se mi z hlavy vykouřilo, ale tak od 1,5 začínají pomalu čáranice, které věkem dostavají tvar sluníčka, obličeje….v papírnictví podle mě poradí, ale vím že existují prstové barvy, které jsou nezávadné a dětem se to líbí, také dělají pastelky, které jsou trojhrané, lépe se dětem drží a pomohou ke správnému držení tužky….k tomu věku je to o dítěti a mamince jak se mu to bude líbit, chlapečky to moc nebaví:-))…přeju hezké chvilky..

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist