Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Potřeby do 1.třídyPotřeby do 1.třídy
Anonym
16.4.2009 v 20:29:45

Chtěla bych se Vás zeptat, kdo máte doma prvňáčka. Je lepší klasická aktovka nebo batoh? A co penál, klasický nebo dvoupatrový? Je lepší koupit vybavený nebo prázdný a věci si dokoupit?Případně nějaké vaše postřehy co je dobré koupit. Jdeme v září do školy a už se připravujeme. Děkuji
Alice

Stránky: [1]
Martaska
17.4.2009 v 8:25:24

Mám taky doma prvňáka, máme aktovku od Hamy, je skvělá. Drží tvar a nevypadá jako ta klasická aktovka.
Penál stačí jednopatrový, potřebují hlavně tužky a pastelky, v těch dvoupatrových se nevyznají a hledají, kde co mají a pak je to zdržuje.
Pomůcky co koupit ti tady asi nikdo neporadí, každá škola to má jinak, my jsme dostali téměř vše kromě tašky, penálu atd. Dostali jsme i vodovky, štětce, modelínu, sešity, nůžky. Nám už u zápisu dali papír, kde na jedné straně bylo to co dostanou a na druhé to co mají koupit rodiče. Zkus kouknou na www stránky vaší školy, když vám to nedali, třeba to mají alespoň tam napsané.

Mates
17.4.2009 v 8:21:18

Tak my máme od Topgalu (vyšel jako výtěz v testech) a nemá přemrštěné ceny.
Penál – my kouppili vybavený jednopatrový jen je každá str. ještě výklopná :o))) Co doporučuji je fakt hóódně tužek č. 2 a pastelek :o))) ze začátku no i teď raději kupuji ty 3hrané :o) drží se jim líp a podporují správné držení tužky.
Pokavad bude chodit na obědy – koupit nějakou tu taštičku na krk – sem tam nosí i penízky tak ať to má pod kontrolou :o)
Pak pero tornádo (je to taková foxa už nevyžadují plnící pera – ale i ty dělají tornádo) máme oboje a pero zatím nevyužité :o)) ale to bude stejně až v druhé půlce školního roku.

Danda
17.4.2009 v 7:40:52

Já jsem řešila letos to samé a nakonec se rozhodla pro aktovku. Dcera jí prázdnou unese a dobře jí sedí na zádech…Batoh byl pro ní těžký i prázdný a byl na ní moc velký (dcera je drobná)…

lenous
17.4.2009 v 7:18:52

Pro prvňáčka je vhodná aktovka, která má polstrovaná záda, nejlépe anatomicky tvarovaná, měkčené popruhy a hlavně není těžká nebo nemá ostré hrany. Penál bych ze zkušenosti doporučila klasický „malý“, do kterého bude dítě v prvním pololetí potřebovat hlavně několik tužek, gumu, ořezávátko a někde stranou pastelky.
Nemá cenu kupovat všechno, co nabízejí prodejci, protože taška je zbytečně těžká a než si dítě zvykne na to, že má něco na zádech, proč by si je mělo křivit?

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist