Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Noční čůráníNoční čůrání
Anonym
6.4.2009 v 12:04:54

Ahoj maminky, prosím o radu nebo názor na náš problém. Mám dceru, které byly v březnu 4 roky. Funguje v pohodě bez plínek (přes den), to se naučila rychle a měla snad jen jednu „nehodu“, když se zapomněla při hraní. Problém je přes noc. Noční plínky se nechtěla dlouho vzdát, tak jsme to jen občas připomínaly a stanovily jsme si jako poslední termín 4. narozeniny. Je celkem rozumná a inteligentní a skutečně o narozeninách sama od sebe prohlásila, že už je velká a už plínku nepotřebuje. Zajásali jsme, vypodložili jsme pro jistotu postel nepropustnými prodložkami a dle očekávání se nezdařilo… Zkrátím to – zkoušíme to takto cca 14 dní a suchá postýlka byla jen JEDNOU. Byla z toho málem oslava, všem jsme to oznamovali, aby věděla, jakou máme radost, ale víckrát se to nepovedlo. Zkouším ji vzbudit na čůrání, když jdu spát já, ale má velmi tvrdé spaní a nedá se vzbudit (lomcovat se mi s ní nechce). U postýlky má nočník, aby nemusela letět až do koupelny, nutno říct, že je v něm vždycky ráno načůráno, ale v postýlce taky. Pak vždy přijde s mokrým pyžamkem, svlíkne se, nadávat jí nechci, ale přijde mi, že jí to je jedno. Ví, že se matrace usuší, pyžamo vypere a nic se neděje. Na druhou stranu je to typická slečinka, tak to na ni zkouším tak, že si sama zakládá na tom, že se nikde neušpiní, chce být stále čistá a voňavá… Je dost bystrá a chytrá v dalších ohledech, vždycky se domluvíme, že ráno bude sucho, všechno mi odkýve a odsouhlasí, zkouším už i sladké odměny, i když jsem byla vždycky proti a výsledek stále stejný… Poraďte, prosím, jestli mám dál trvat na svém a plínky už nepovolit (mám doma asi posledních 10, ale řekli jsme jí, že plínky pro ni v obchodě už nemají, jen pro malá miminka) a nebo se k nim zase vrátit, což mi přijde jako velký krok zpět a ještě to hodit za hlavu. Na jednu stranu už chce být velká slečna, ale nevím, jak jí vysvětlit, že plínky k tomu už nepatří. Moc děkuji za názory.
Marty

Stránky: [1]
babkabylinkářka
11.4.2009 v 21:27:40

Trošku si dovolím nesouhlasit. Mám dvě holčiny, mladší, která pije výrazně víc než starší je absolutně v pohodě, večer se vyčůrá a pak až ráno, bez problémů. Starší (8) dodnes chodí v noci čůrat, usíná před osmou a kolem půl jedenácté jde na záchod, pak třeba ve čtyři nebo v pět. Nevím, čím to je, že jedna potřebuje a druhá ne, nejspíš individuální záležitost a kdyby spala hodně tvrdě, nebo ten spoj prostě neměla, tak by se holt počůrala.
Jinak jsem rozhodně proti buzení. Pokud se dítě probudí samo, má to smysl, pokud ho budím já, nic se tím neřeší, jen to, že nemá mokrou postýlku, to je fakt.

Anonym
9.4.2009 v 0:07:05

Marty, zkuste upravit večerní bumbání, už jsme to tu několikrát psaly na podobná témata v diskuzích. Večer dávat méně pít, spíš dodržovat více pitný režim přes den. Pokud nebude močový měchýř dráždit přílišným pitím před spaním je možné , že i lépe vydrží se nepočůrat. Mám dcerku jsou jí necelé tři roky. Bez plín je od dvou let a to, že se nepřepíjí před spaním ani v noci je asi dobrým základem proti nehodám. Hodně štěstí
Horempádem

Anonym
8.4.2009 v 12:20:14

Milé mamky, moc děkuji všem za rady. Díky za podporu, teď jsem si jistá, že vytrváme a zvládneme to. Dnes se nám podařilo nepočůrat se PODRUHÉ, tak odpoledne jdeme na zmrzlinu a máme další velkou motivaci – dovolená u moře – na to slyšela a asi se opravdu snaží (holt velká holka, lízátka ani čokolády nezabíraly :o)) Díky všem a přeji krásné jaro!!!
Marty

MatušenkaMatušenka
7.4.2009 v 13:47:46

Ahoj nás to teprve čeká odnaučení naplínku na noc.Asi bych jí nechala to počůrané pyžámko na další noc jestli je tak čistotná musí jí to vadit že bude spát v počůraném.A to samé s madrací.A jinak jsem někde četla že je to docela časté a na internetu je o tom celý článek.ale nevím kde.Zkus si zadat noční počůrávání třeba něco najdeš.

slunicko552
6.4.2009 v 20:43:53

Ahoj tak já bych se taky k plenkám už nevracela.Chce to hlavně hodně trpělivosti a připomínat,že už je velká a čůrá se do nočníku.Přeji,aby se to u vás brzo zlepšilo

Anonym
6.4.2009 v 19:13:49

Ahoj Marty, ten samý problém mám se svou 5-ti letou dcerou. Přes den je bez plen od 2,5 roku. V noci je počůraná téměř pokaždé. Zkoušeli jsme ji v noci budit, ale je neprobuditelná. Z probuzení v noci byl jediný efekt, že pak půl hodiny brečela a stejně se nevyčůrala.
Přestala jsem jí na noc dávat pleny – párkrát se zbudila a chtěla čůrat, ale většinou mi v noci přišla říct, že jí čůránky „nevolaly“, že má mokrou postýlku.

Před 10-ti měsíci byla na vytržení nosních mandlí. Začala v noci lépe a hlavně klidněji spát, takže se začala sama budit na čůrání. Bohužel tento stav trval tak 3 měsíce. Po jejích 5. narozeninách jsme navštívili urologii.
Dr. nám řekl, že u každého dítěte propojení močový měchýř a mozek zraje v různém věku, bez ohledu na jeho inteligenci. Má vypít 1,5l tekutin denně – z toho většinu dopoledne, poslední pití by měla dostat do 18hod. Naučit ji pořádně se vyčůrat – některé děti si prý navyknou si jenom drobet „učůrnout“. Nemáme dávat pleny – dítě prý podvědomě cítí, že plenu má a nijak ho nemotivuje v noci vstávat na čůrání.
Je to běh na dlouhou trať. Chce to hodně trpělivosti a nevzdávat to. Přeji mnoho úspěchů.
Alena

JOLLY
6.4.2009 v 16:55:01

Milá paní Marty!Vytrvejte a neustupujte,jestliže jste udělali takový pokrok do tedˇ byla by škoda se vracet zpět do plenek.Zkuste ještě zastat svůj názor a připomenˇte jí,že je velká slečna.Co vám více poradit,jen atˇ holčina zůstane svá a dělá vám samou radost.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist