Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Jak podat prášky dítěti!!!Jak podat prášky dítěti!!!
Anonym
4.4.2009 v 21:37:50

Prosím o radu, jak podat 3letému dítěti prášek ( Penicilin) už si nevím rady. Tak se mu ta chuť zprotivila po prvním užití tabletky, že druhou už do něj nejsme schopna dát. Ať jí rozmačkám úplně na prášek a dám s čajem, nebo zamíchám do jogurtu, nebo dám do pudinku, všechno mi odmítá protože cití ten pach, a když už se mi to povede a on jí polkne, hned mi vycvrací i s jídlem, které jsem konečně do něj dostala. Už je hubený jak lunt, a jediné co do něj dostanu už jen čaj a to je dlouho přesvědčuje zda tam nemá někde rozmačkaný Penicilín. Už jsem zkoušeli i sirup, ale je to to samé. Zítra asi budeme muset do nemocnice nebo se neuzdraví. Má angínu. Prosím o jakou koliv radu. Díky
Dany

Stránky: [1]
zdenca016zdenca016
10.8.2013 v 9:59:00

podávat v jídle :) dítě si toho ani nevšimne :)

Zdenča Jonášová

Anonym
23.7.2013 v 12:09:38

naše malá taky nechtěla penicilin tak jsem ji rozmačkali rozpustíli ve vodea dali do toho cukr,granko, prostě jsem ji to ochucovali:-)

Anonym
7.4.2009 v 10:50:21

Holky tak Vám všem moc děkuji za rady. Nakonec jsme skončili na pohotovosti a já je prosila ať nám dají injekce. Bohužel, paní doktorka řekla, že to nedělají a že si musíme pomoct sami. Takže řekla ať pěkně zůstaneme u sirupu a ještě nám k tomu připsala jeden roztok aby prostě nezvracel. Tak jsem si říkala, jak to dneska vlastně je, místo toho kdy viděli že malý má pořád 40 horečky v krku jednu velkou hňisavou kouli, že by nám urychleně dali penicilín v injekcích, ať mu to co nejrychleji zabere a nemusí namáhat to bříško, při zvracení. Tak nám raději paní doktorka dala ještě jedne roztok. Je to dneska ale opravdu hnus. Možná kdybych jí nabídla nějaká finance, tak by přikývla a dala nám ty injekce.
No takže s malý statečně zápasíme, natahuju mu ty sirupy do injekční stříkačky a po kapičkách na jazyk mu to podávám, takže každých co 8 hodin strávíme hodinu nad pojídáním sirupu, protože u toho zpíváme a povídáme si a po kapičkách mu dávám do pusy ten slavný sirup a roztok. Ono je to pro něj hodně těžké za celou dobu nikdy nebyl nemocný, takže sirupy, ani žádné prášky nezná no. Tak snad už to bude fajn. Nejhorší je na tom to, že od minulé středy 1.4. už jsme mohli mít dávno vybrány antibiotika a mohli už jsem být zdraví a my místo toho každý druhý den chodili k doktorce aby nám napsala něco a až v neděli 5.4. nám na pohotovosti napsali ten roztok teda alespoň ten. No ale opět znova využívat celý sirup co 8 hodin,no a ještě aby nebylo málo, tak teď máme v pusy plno aft, takže můj prcek už týden nic nejí. Je to fakt úžasné, snažím se mu alepoň něco dát, tak dneska už se nám trochu zadařilo ale ty afty ho tak šťípou, že tomu moc zase nedá.
Tak budeme věřit, že se to všechno brzy zhojí a my pak vyrazíme na nějakou malou procházku. Ještě jednou Vám moc děkuji. Pa D.
Dany

Anonym
5.4.2009 v 12:20:48

ahoj tam my jsme měli minulý týden úplně to samé, bohužel jsme museli brát jen jedny antibiotika, protože na bakterii kterou měl prcek, žádné jiné atb. nezabírají. To samé, zvracení – pachut, my to zkoušeli dokonce v čoko bonbonu a poznal to. tak jsme chodili na injekce, naštěstí jsme měli super doktora, který nám to umožnil, ale příště to už asi nepůjde. Záleží to opravdu na doktorech, 2 nás vyhodili, třetí nám vyhověl….:-)
S.

Anonym
5.4.2009 v 12:09:47

Ahoj Dany,já měla stejný problém a vyřešila jsem to následovně.Dcera nepozřela ani kousek prášku,klasicky zvracení,tak jsem zavolala doktorce,že ho prostě do ní nedostanu.Prostě ne!Tak mi řekla,příjďte,napíšeme sirup.Je více druhů sirupů.Nechápu,proč tak malým dětem předepisují ten nejnechutnější lék na trhu.I já měla problém ho polknout.A co zavolat na pohotovost?To se neplatí.Jen si tě zaregistrují.Do nemocnice se s angínou nechodí,ne?Napiš,jak jste dopadli.Držím palečky.

ivy
4.4.2009 v 23:47:52

Taky dceru (2,5r)“ukecám“ – máme teď opravdu odporný roztok na vykašlávání, ale sní ho, když zdůrazním, že jí pomůže, že jinak by byla dlouho nemocná a nemohla by si vůbec hrát.

Horempádem
4.4.2009 v 22:56:56

Dany, připojuji se k předchozí radě. Mé holčičce jsou také tři roky. V poslední době nás trápily různé virozy a občas už byl taky problém s léky. Pomohlo opravdu vysvětlování a nakonec jsme ji utáhli na povzbuzování, že to je za „Áďu“, to je její sestřenka. Vysvětlili jsme jí, že pokud se neuzdraví nebudou si spolu moci hrát. Funguje to. Vyzkoušej různé typy odměn, určitě něco zabere. Hodně štěstí

quendolinaquendolina
4.4.2009 v 22:15:39

Dany, je to těžké, když ten penicilin úplně odmítá. Mám dojem, že si vsugeroval tu nechuť a proto to zvracení.
Napadlo mě jen, naprosto v klidu mu to začít vysvětlovat, že má v krčku bacila a ten se toho léku bojí a když ho spapá, tak se ten bacil poleká a uteče. A taky mu říct, co se stane, když lék nesní – bacil ho bude dál zlobit v krčku a to přece nechce, protože by musel pořád ležet v postýlce a nemohl jít ven (na houpačku případně někam kam rád chodí)
A taky bych mu třeba za odměnu, že to sní, pustila pohádku nebo dala něco oblíbeného. A nebo naopak – dokud lék nesní, nedostane…(něco co má rád)
Hlavně to nehrotit, nepoužívat násilí, ale v klidu jasně a důrazně mu to vysvětlit.
Jinou možnost nevidím.
Tak hodně štěstí a dej pak vědět, jak jste to zvládli.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist