Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Strava po operaci nosní mandleStrava po operaci nosní mandle
Piškotka
30.3.2009 v 22:24:11

Děvčátka, která jste měly děti po operaci nosní mandle, jakou jste dávaly stravu a jak dlouho? Je mi jasné, že bude muset být kašovitá, ale poradíte něco konkrétního, abych nedělala jen bramborovou kaši s namletým masíčkem apod.? Napadá mě dušená mrkev, omáčky, ale kamarádka, co kdysi na adenotomii byla, říkala, že např. přesnídávky raději ne, že to malou bude štípat, že je to kyselé. Tak nevím…

Moc děkuji za postřehy a prosím, držte nám palečky, aby středeční odběry dopadly dobře a v pondělí 6.4. nás vzali, už je to strašně blííííízko!!! :o)

Stránky: [1]
mysicka1407mysicka1407
31.3.2009 v 11:20:45

3 dny nedrazdiva strava a pak postupne zvykani pomale na tuhou stravu, ale tyden alespon nic co je ostre, a co by mohlo krcek poskrabat. Nic moc horkeho ani nic moc studeneho.
v nemocnici Vam sice asi nedaji jidelnicek ale myslim si ze ani ryze pak nebude na skodu, omacky a knedlik, mrkvicka, spenatek ale i presnidavky nebudou naskodu. Drzim palecky Piskotko at vam to dobre dopadne
Michaela Knoppová poradce zdraví

Michaela Knoppová

Piškotka
31.3.2009 v 10:44:07

Děvčátka, udělaly jste mi velkou radost! Děkuji za držení pěstiček!!! Myslím, že to bude OK, jestli je malá po mně, nebude po narkóze žádná nevolnost;o)))

Ájík
31.3.2009 v 10:35:40

Piškotko, netuším, tvůj dotaz už zodpověděly holky… :)
Já chci jen popřát, ať to máte rychle za sebou, ať to dobře dopadne a máte od nemocí konečně pokoj! Držte se! :) Budu na vás zítra myslet.

nuninka
31.3.2009 v 10:11:32

Piškotko, pokud si pamatuji tak malá jedla normálně.
Jenom po zákroku se musí nejdříve něco pít po lžičkách a pokud nebude zvracet, tak dostane normální jídlo.
Ať to dobře dopadne :-))

lenous
31.3.2009 v 8:18:00

Piškotko, držím palce, určitě to zvládnete.
Po nosní mandli se doporučuje měkká strava, ale můj syn neměl žádné problémy s jídlem a i v nemocnici měl ráno po zákroku naservírované koláčky a meltu :-D
Takže mi připadá, že „normální“ strava, pokud nejíte zrovna hřebíky není problém, jde spíš o dítě, s čím si poradí, ale my problém neměli.

justyna
31.3.2009 v 7:51:02

Toto uteklo:)), hlavně se nestresuj, zvládnete to v pohodě-no ono se to říká, co?:)) My dodržovali to měkkou stravu týden jak nám říkali po zákroku-dodržovat do další kontroly. Dávala jsem jogurty, cornfle…-nevím jak se to správě píše:)) s mlékem, různé omáčky s knedlíkem, husté polévky, br. kaše s mletým masem,puding, míšeninu z vajíček, květákový mozeček.., prostě je toho hodně, neboj, určitě něco vymyslíš, a když ne, myslím že ten týden není tak dlouhý, a nebude vadit, když budeš něco dělat dokola:)). Hlavně nedávat nic ostrého, kyselého aby ji to nedráždilo. Mám neblahou zkušenost, že manžel asi 3den zákroku večeřel klobásku a syn chtěl mermomocí kousek ochutnat, dala jsem mu kolečko a nevím, čím to bylo,asi měla tvrdší kůrku-začal se tím dusit. Pak mi lékařka říkala, že mu to asi trochu podráždilo tu ránu a byl to vlastně obranný reflex. Ale nic příjemného to nebylo. At vám to dobře dopadne a malá je co nejdřív fit:))

PadméPadmé
30.3.2009 v 23:11:35

Piškotko, já teda koukám, jak se to přiblížilo – ten termín, to je neuvěřitelné, jak ten čas letí :-)
Ono se to asi nedá tak úplně říct dopředu, protože přece jen je každé tělíčko trochu jiné, ale asi tak 2-3 dny by to místečko mohlo být citlivé, doporučuje se hodně pít a samozřejmě „něco“ jemného – jogurty, pudinky, kaše. Říkej si, že to proběhne v klidu, malá bude v pohodě a žádné potíže nebudou :o) Malým dětem se to rychle hojí. Neboj se. S ohledem na to, co už má malá za sebou (nemocnost), si myslím, že to zvládne a bude dobrá :-))
Určitě na vás 6.4. budu myslet a držet vám oběma palečky.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

MatildaMatilda
30.3.2009 v 22:35:01

Piškotko, já tě asi zklamu, jediné, co si pamatuji, je, že jsme Kačce nedali hranolky, které jsme měli hned po návratu z nemocnice:-) V nemocnici dostaneš kompletní instrukce a když tak se na všechno zeptej. Naše Káťa si nestěžovala na nic, nic ji nebolelo, netrápilo. První dva dny jedla hlavně banány a jahodovou přesnídávku, jinak běžnou stravu, čerstvý rohlík, na obídky bram.kaši s dušeným masem v omáčce, ale nic víc si nepamatuji. Hlídala jsem to opravdu jen snad 3 dny, pak začala jíst úplně normálně. A protože byl srpen, dostávala 2x denně malý nanuk, z toho měla radost.
Asi jsem ti moc neporadila, Kačka je jedlík, radši by skousla nepohodu, než aby přestala jíst:-) Ale u nás to mělo o hodně lehčí průběh, než jsem viděla u jiných dětí. Na rozdíl od nich Káťa jedla piškotky máčené v čaji už dvě hodiny po probuzení z narkózy, nezvracela, jen ji párkrát natáhlo po probuzení, a navíc, vůbec nekrvácela, to jen já v hrůze, jak jsem viděla ostatní maminky, jsem u ní pořád seděla s kapesníkem, jestli bude taky plivat tolik krve.

Však uvidíš, určitě to vyjde, neboj, budu na vás strašně moc moc myslet!!!

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist