Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Rozdílné názory na výchovu nevlastního dítěteRozdílné názory na výchovu nevlastního dítěte
Alexandra
26.3.2009 v 19:03:28

Přestěhovala jsem se do jiného města k příteli se svou dcerou (17).Přítel má dcery (18 a 12).Chtěla jsem si najít práci,ale přítel mi slíbil,že budu zaměstnaná v jeho firmě.Jeho dcery bydlí necelý 1km od nás.Obě chodily k nám každou středu a co druhý víkend.Z počátku vztahu se převážně staral o dcery při návštěvách sám.Vařil sožitá jídla a nosil na tácích do pokoje k PC,do postelí..za chvíli běžel pro prázdné talíře.Oba jsme společně uklidili..Dcery ležely,za chvíli udělal další jídlo a opět až „pod nos“ servíroval..Celý víkend holky ležely,já jsem pomohla v kuchyni s úklidem.Pak jsem přítele namasírovala /mám masérský kurz/..Tak to běží vždy,když jsou všechny holky doma.Jinak mi moje dcera pomáhá s domácími pracemi.Teď už vařím i ulízím o víkendech sama.Hodněkrát jsem to chtěla s přítelem řešit,ale stále opakuje,že se o jeho děti jejich matka špatně stará,tak jim to chce vynahradit.Já nakonec do práce nechodím,jen občas zpracuji pro firmu přítele nějaké podklady na PC.Přítel si myslí,že je to pro mě skvělé bez starostí,v pohodě.Jenže doma máme mazlíčky,denně vařím a uklízím…k tomu mi přidal přítel vození nejmladší dcery (12) autem do školy,ze školy,k nám na oběd,a večer k matce,je to na celý den i s jídlem až pod nos..samozdřejmě návštěvy lékaře a péče o dceru,když byla nemocná…celé dny CHŮVA.Nejstarší dcera dojíždí vlakem do školy,moje dcera má školu cca 700m od nás.Nejmladší dceři jezdí co pár minut místní doprava,zastávka je 30m od jejího bydliště a 30m od školy.Doba jízdy 5min, cca 3km.Nikoho v tomto městě neznám,nemám žádné přátele,jsme neustále k dispozici 12ti lelé dívce??!!Večer když přijde přítel domů,je unavený,vše je v pořádku..povídáme si..JEN nesmí padnout žádná připomínka ohledně jeho dcer!!Pak se mnou nemluví..Mám se podle něj výborně,přece trochu pečovat o „uhohé“děti není tak náročné.Myslím,že matka nevlast. dcer se celkem stará,je však celý den v práci..Byla jsem u psycholožky,řekla,že nejmladší dcera bude neschopná a nesamostatná s takovým přehnaným hýčkáním.Přítel se se mnou málem rozešel,když jsem mu to řekla.Nechce slyšet žádné jiné názory.Dle rady psycholožky už říkám NE na zbytečné ježdění pro nejml.dceru..Ale jsou z toho hádky…spíše vražebné mlčení..Hledám si práci,ale v současné době to je naročnější..Bohužel to není první nepodařený vztah,moje dcera špatně zvládá tyto změny,nemám finance na pronájem bytu v tomto městě.Mohu bydlet u sestry,ale moje dcera by musela změnit školu.Jinak je přítel hodný,milý..jen máme výrazně odlišné názory na výchovu.Poraďte prosím Vaše Alexandra

Stránky: [1]
Alexandra
30.3.2009 v 20:35:25

Děkuji za všechny ohlasy a názory. Moc mi pomohly stát si za svým. Přítel po příchodu z práce domů se mnou několik večerů nemluvil. Takže jsem mlčky nachystala večeři a jídlo na druhý den. Pak jsem si šla číst..Přítel se najdl, podíval na televizi a beze slova šel spát. Ani zmínka o jeho dcerách. Měla jsem žaludek na vodě, bylo mi do pláče…vzpomínala jsem na krásné chvíle z počátku vztahu, kdy jsme si povídali a smáli se. Kdy přítele zajímalo, co si myslím a byl šťastný, že jsme spolu.. Byl pátek a já jsem začala balit věci, že pojedu k sestře na víkend, abych se uklidnila. Nemohla jsem jíst ani spát..Navíc měly u nás být přítelovy dcery. Své dceři jsem naznačila, že pojedeme k tetě. Nějak na to zapomněla, domluvila se s kamarádkou, že půjdou na diskotéku. Takže jsem se nachala od dcery přemluvit a návštěvu sestry jsem naplánovala na druhý den. Přítelovy dcery přišly odpoledne, většinou jsem si s nimi povídala a nepřetržitě „je krmila“..Tentokrát dostaly jídlo a víc jsem se neangažovala. Přítel přiběhl večer s plnými nákupními taškami. Usměvavý, samý žert.. snaživě přichystal všem večeři. Vypadá to, že si popřemýšlel, uvědomil si, že mám i jiné vlastnosti, které si na mě cení, než bezduché plnění požadavků. Kromě pohodového zázemí má možnost každý večer se mnou probrat pracovní úspěchy i neúspěchy. Podpořím ho, sažím se poradit, mám radost, když se daří. Celý víkend probíhal tak jak začal, smích, povídání, pohoda..všichni pomáhali s domácími pracemi..Myslím, že i holkám se to více líbilo..Držte mi pěstičky ať to není jen pohádka..Alexandra

Deniska76
29.3.2009 v 21:52:35

Asi moc neporadím, ale jak jsem to tak četla, připadalo mi, že čtu trochu pozměněnou pohádku O Popelce…přeju moc a moc štěstí, tyhle věci se strašně špatně řeší….
Denisa

Anonym
27.3.2009 v 11:59:45

Renďáku, tohle přece není milující otec. To je normálně vyděrač. On sám upaluje do práce a přítelkyni nechá na krku takhle vychované dcery. Radíš ALex, aby přijala jeho dcery za své, ale ona je nejen přijala, ale nadřadila je té své. Protože kdyby měla měřit stejným metrem, tak by holky jezdily do školy autobusem, Alex by měla čas na domácí práce a i firemní, pak na oběd, úkoly atd. Ve 12 letech už se přece děti musí podílet i na dom. pracech. Kdy je chceš učit pracovat? Z Alex se stala prostě služka se vším všudy a ještě místo mzdy dostává milostivě od svého přítele příděl pozornosti. Ale nedej bože narušit páníčkův klid zmínkou o těch milovaných dcerách. Jak dlouho to asi člověk může vydržet?
Alex, máš alespoň nějaké své finance, které by sis mohla ukládat, kdyby došlo k nejhoršímu a ty chtěla odejít? Vím, že se teď proti mě asi zvedne vlna protestů, ale kam tahle situace může vést? Důvod, že se matka o dcery špatně stará mi taky nějak moc nesedí, protože mi ta holčina připadá rozmazlená až hrůza a to určitě není jenom u tatínka. Spíš je to i od maminky a nedej bože, kdyby se to porušilo. To by asi byl pěkný cirkus, který by malá ztropila.
MOžná bych ji zkusila pomalu předělávat, ale opravdu opatrně, třeba mírným podvodem, jako že nemohu za ní, že mám něco s nohou a chození mi dělá problémy, tak ať se jde najíst do kuchyně (nebo kde jíte) a jídlo si nandá sama. A nezapomene po sobě umýt talíř, abych nemusela cestovat. Pak jí poděkovat. Taky bych něco vymyslela na to vožení do školy. Možná, že by to pro ni nebyl zas až takový problém. Jenom jí to třeba nikdo nenabídl.
Vůbec ti tuhle situaci nezávidím, na mou povahu by to nedopadlo pro dcerku moc dobře, no, možná, že ani pro náš vztah. Ale to ti nepřeju, jenže i 100x nic umořilo vola.
Držím pěsti a třeba se i ozvi, jak to pokračuje.
Qinty

Anonym
27.3.2009 v 8:30:15

Ty jo, můj 12 letý syn sám ráno obstarává svou mladší sestru (4 roky), kterou vozí autobusem i do školky, protože já už jsem dávno v práci. Je úžasně samostatnej a spolehlivej. Neumím si představit mít doma něco takového. Hlavně rozhodně by mě sířilo starat se o cizí dítě a dělat mu vysloveně služku. Můj manžel má 16 letou dceru z prvního manželství a když k nám přijede, tak je to úplně v poho. Je to kamarádská vstřícná holka, co doma pomůže a je ráda, že na chvíli změní prostředí. Rozhodně nemá takové móresy a já ji mám ráda. Není to vynucené, protože můj muž se ke všem dětem chová stejně a to ty starší nejsou jeho.
Alexandro, nedejte se, tohle je normální zneužívání a házení zodpovědnosti prakticky na cizího člověka
Lenka

janna2
27.3.2009 v 8:10:45

proboha!také si myslím že starosti jsou na místě.už jen jak jsem se dočetla k tomu,že dcerky přijdou,a uuuuuz tatínek lítá a posluhuje jim jak carovi.to jako fakt?a alexandra má pomáhát a uklízet a NEKECAT!aspon tak jsem to pochopila.je super když má o sve dcery otec zájem,když s nimi nežije.ale stavet je nade VŠE,dokonce nad svou novou rodinu(z te si udelá sluhy pro sve dcerky),to se mi teda nelíbí.jo,vzit je na výlet,všímat si jich jinak.já být alexandrou tak se teda szehuji,je videt že potřebuje služky k JEHO dcerunkám.

to není o tom že by je alexandra neměla ráda,spíš se mi zdá že je to o tom,že příteli na ní moc nezáleží,když odmítá jakýkoli rozhovor,a kor když je to uz i od lékaře.

Piškotka
27.3.2009 v 8:01:10

Alexandro ne ne, já si naopak myslím, že Vaše starosti jsou naprosto oprávněné, dokonce potvrzené psycholožkou. 12letá holčina musí zvládat bez problémů 5-minutovou jízdu autobusem do školy, toto není výpomoc od Vás, ale přílišné hýčkání a nepřijde mi to normální. Neřeknu,když rychle někam výjimečně potřebuje. S Vaší situací (nepodařený první vztah, špatné snášení takových změn dcerkou) je to poněkud těžší, ale i tak si myslím, že pravdu máte Vy a měla byste si za tím stát. Já vím, že je to těžké, přítele milujete a on Vás, ale neshodnete se. Je opravdu možné, že Vám to holky dávají tzv. sežrat, jste pro ně cizí a ony si to takhle užívají, nevím teda,jak dlouho s přítelem jste. Renďák to myslí dobře, že by bylo dobré s holkama vycházet, aby Vás měly rády, každopádně já bych asi dobrovolně holkám úplně ve všem jen tak nevycházela vstříc, abych si koupila jejich lásku, myslím, že se dá vypěstovat krásný vztah i tím, že budete svá a ony na to buď přijdou nebo ne… Poznámku o tom, že ve 12letech se nechat vozit autem a ještě na tak krátkou vzdálenost, jste vznesla? Jste v těžké situaci, držím Vám pěstičky!

Renďák
27.3.2009 v 4:21:56

Paní Alexandro,Váš přítel své dcery velmi miluje a proto se všemožně snaží,aby jim vynahradil svou každodenní nepřítomnost v rodině. Jejich matka chodí do zaměstnání a jakákoliv pomoc s nimi je pro ni přínosem.Zvlášť, pokud je mladší dcera nemocná, chodí na různé kroužky apod.Neřekla bych,že co popisujete, je nějaká přehnaná péče o 12ti letou dívku. Přeci jen je to ještě dítě a pokud jste celý den doma a Váš přítel Vám dal důvěru, tak je jasné, že očekává od Vás pomoc. Samozřejmě je něco jiného vlastní dítě a cizí. Ale pokud svého přítele milujete, tak byste měla přijmout i jeho děti, ať jsou jakékoliv. Také mám manžela s dětmi z předcházejícího svazku, jsou s nimi podobné problémy, ale já věci řeším trochu jinak. Snažím se je brát jako vlastní, pak mi nečiní problém je kamkoliv kdykoliv odvést, pomoci jim ikdyž se mi to nehodí. Snažte se získat jeho děti na svou stranu, neberte to jako povinnost a pouhou práci, která se od Vás chce. Když se nezměníte, přítele pravděpodobně ztratíte. Trošku se mi zdá, že i na holky žárlíte a stále je porovnáváte se svou jedinou dcerou. Ale to je špatně, věřte mi. Vy jste dospělá a rozumná ženská,která má již nějaké životní zkušenosti. Je jisté, že ty dvě se asi také ztěžka vyrovnávají s tím, že už nežijí v úplné rodině a tak také někdy dělají naschvály (nechávají se obsluhovat jak princezny, nechtějí pomoci s úklidem apod.), ale to chce čas a trpělivost. Jsou zatím proti Vám a nic Vám nedávají zadarmo. Trošku trpíte i tím, že jste v současné době bez práce, na příteli ekonomicky závislá a to Vás staví do kouta. A právě proto bych raději na Vašem místě zaujala jiný postoj, snažila bych se, aby mě ty holky měly rády a pak Vám třeba začnou více pomáhat v domácnosti, v kuchyni apod. Jak jsem již napsala, chce to čas a trpělivost. Ale pokud svého přítele opravdu milujete, tak to zvládnete určitě.Moc držím palce.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist