Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » AUTOSEDAČKAAUTOSEDAČKA
Anonym
26.3.2009 v 14:08:58

Chtěla bych 4leté dceři koupit novou autosedačku a nemohu se rozhodnout jakou. Nemáte někdo zkušenosti s dětskou autosedačkou Cybex Solution X, kategorie 15- 36 kg?
Moni

Stránky: [1]
Horempádem
26.3.2009 v 21:54:34

Ahojky, mám už za sebou pár nákupů dětských sedaček. Když to shrnu v každém případě záleží, kolik peněz jste na to ochotna uvolnit. Značkové ověřené kvalitní autosedačky stojí hodně. Samozřejmě vám zaručují bezpečnost, pohodlí, kvalitu a pod. Nejfrekventovanější v mém okolí je MaxiCosi. Pokud hlídáte peněženku, tak doporučuji zlatou střední třídu, cena je přijatelná, protože neplatíte za věhlasné jméno. Zase ale brát ohled na pohodlí, bezpečnost. K ní právě patří i Cybex, kterou mám pro svou skoro tříletou dceru. Hlavní její výhodou je jednak dobrý potahový materiál a jeho odnímatelnost kvůli případnému praní. Je pohodlná a praktická. Umožňuje velmi dobré výškové nastavení, tak jak dítě roste. Má ochranné prvky v podobě bočních zábran u hlavy a za hlavou je průžná blokace při prudkém nárazu hlavy dozadu, která brání úrazu. Postrádám akorát pojistku na pás, tj. na blokaci v podobě spony na pás, kteru jsem si musela vzít ze staré sedačky. Je dobrá v tom případě, když vám dítě v sedačce usne, tak při zatáčení pásu nedovolí se vytáhnout a dítěti vybočit z bezpečné polohy, kterou při spaní neudrží. Po zkušenostech co určitě nedoporučuji jsou nápadně levné nebo prostě levné sedačky. Nejsou z odpovídajícího materiálu, ať už se jedná o potah (ničí se , šisuje, nelze ho odejmout, nejde pořádně vyprat apod), nebo plast, který je tvrdý lámavý a pod. Velkou nevýhodou je nepohodlnost sezení (příliš tvrdé), špatně ovladatelné kurtování pásy apod.
Sedačku mám tedy dobrou, ale jen bych příště udělala ještě jednu věc. Pokud vlastníte nové auto, které má zabudovanou v zadních sedačkách tyč pro kotvy sedaček určitě si kupte tento typ sedaček. Jsou nejbezpečnější. Kotva udrží sedačku bezpečně na určeném místě, nedochází k nežádoucím posunům či naklánění sedaček. A nakonec, určitě při koupi sedačky tam jeďtě autem, ve kterém bude sedačka umístěna, vzhledem k tomu, že každá sedačka má jiný „spodek“ a ne všechny vám budou na zadní sedačce dobře sedět, je to pak značný problém najít tu správnou polohu pro sedačku. Takže určitě vyzkoušet (nebát se, u dražších sedaček vám rádi vyhoví a zkoušku vám umožní) a pokud možno koupit ty s kotvami, přecejen jde hlavně o bezpečnost dítěte.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist