Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » finanční krizefinanční krize
Anonym
26.3.2009 v 9:17:19

ahojky holky,
potřebovala bych vyslechnout a taky radu.Jsem samoživitelka se dvěma dětma – 4roky a 6 měs.bydlím v bytě 2+1/na černo/.Teď mi majitel zvedl nájem na 8000,Pobírám RP 7600+3000 na každé dítě, tj.příjem celkem 13600,když odečtu nájem,spoř.,a pojistky,školku
,zbydou mi na celý měsíc 3000.Z toho ale neumím žít.nenapadá mě jak z toho ven, zruším asi pojistky a spoření aspoň nějaké penízky přibydou-i dyž se mi to nezdá být dobré řešení. brigádu nenajdu, i kdyby,nemám zas hlídání- prostě začarovaný kruh
lenka

Stránky: [1] 2 3
Anonym
27.3.2009 v 18:44:20

ahojky,
tak jsem mluvila s majitelem, smlouvu mi dá, ale o trval. pobytu nechce ani slyšet.A to mi asi nepomůže.Taky jsem zkoušela zařídit hypotéku nebo koupi bytu ať ty peníze radši vrážím do svého-nemám ale nárok ,jsem na RD.Stav. spoření i pojištění mám nastavené na minim.- dělal mi to fin.poradce/asi ne moc důkladně/.Už se poohlížím po levnějším bydlení,kamarádka má taky problémy s bydlením,tak si možná vezmen něco spol. a nájem podělíme-ještě nevím.Je to rozhodnutí na delší dobu, tak nechci nic uspěchat.Teď mám zaplaceno na 3 měsíce – můžu hledat.
Lenka

MANKAš
27.3.2009 v 13:07:29

tak já nevím, ale přikláním se k Radce pokud nemám na pleny či na jídlo, tak bych spoření neplatila, na tom stavebku či na jiném se to dá ke konci roku doplnit, nebo se to prostě nedoplní:-( já bych se snažila vyřešit opravdu to bydlení, nebo tu školku bych snížila jen třeba na čtyři hodiny, no snad se vám to podaří vyřešit co nejdřív

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

janna2
27.3.2009 v 12:47:19

TaHad-zrovna jsem se te chtela na to zeptat,jestli se da dostat příspevek i na tuhypotéku.tenkrát ti nikdo snad neodpovedel a pak mi to uniklo.škoda,tak dal v podnajmu.

TaHadTaHad
27.3.2009 v 11:16:34

Já myslím, že Lenka nechce řešit své finanční potíže nějakými výnosy z pojištění…. já teď ruším své kapitálové pojištění, které mi běží už 6 let a z odbytného zaplatím pouze jednu splátku hypotéky…. tady jde o to, že mě placení pojistného každý měsíc zatěžuje a stejný problém má i Lenka.

Anonym
27.3.2009 v 9:56:31

stavebko platit nemusí i když ho má,já to dělám taky tak.Když nemám penízky,tak prostě neplatím a pak až mám,tak tam něco vložím.To bych nerušila.A kromě toho,všude je nějaká výpovědní lhúta,tuším 3 měsíce,takže by sis stejně nepomohla,než bys dostala penízky ze spoření a pojistky,tak to stejně nic nevyřeší,protože na ně musíš čekat.
Magda

TaHadTaHad
27.3.2009 v 9:20:30

Tady je každá rada drahá. Musela jsem taky hledat řešení, když mi zvýšili nájemné přes 6000,- + energie. Šla jsem raději do hypotéky, platím stejnou částku za své bydlení….. už jsem taky musela zrušit všechno, co se dalo, protože na placení prostě nezbývají peníze. Na sociálce mi splácení hypotéky nepočítají do výdajů, stejně tak ti nebudou počítat „černé“ nájemné. Takže vážně zbývá jen vyřešit to bydlení, aby to bylo oficiální, nebo hledat něco jiného …. stejně to budeš muset do budoucna nějakým způsobem vyřešit.

babofka
27.3.2009 v 9:03:21

Lenko, na stránkách http://www.mesec.cz si můžeš do kalkulačky zadat vaše příjmy a výdaje na domácnost a zjistit, zda nemáte nárok na nějaký příspěvek na bydlení. Zde:
http://www.mesec.cz/dane-a-stat/socialni-podpora/kalkulacky/prispevek-na-bydleni-vypocet/

Ale pokud tam nejste hlášeni, nemáte nájemní smlouvu, tak na žádné příspěvky nebudeš mít nárok.

K debatě o pojištění a spoření ti můžu říct jen svůj názor. Pojištění bych rozhodně nerušila, ale informovala se na možnost snížení částky, popř. od nějakého fin. poradce popřemýšlela o změně tak, abys pokud možno co nejméně platila, ale pokud by se tobě nebo dětem něco stalo, byli jste fin. krytí…
Spoření (myslíš stavebko nebo nějakou fin. rezervu na termíňáku?) bych také nerušila úplně. Určitě je dobré mít v případě potřeby nějakou alespoň malou finanční zálohu, kdyby se např. pokazila pračka a nemusela sis brát půjčky na vysoký úrok, apod.

Držím palec!!! :-)

MajulkaMajulka
27.3.2009 v 9:01:16

Lenka doplatek do ŽM zřejmě nedostane, protože s výživným má na to příjmy vysoké. Ty přídavky by ale vyjít mohly. Zkusit i ten příspěvek na bydlení. Třeba se s domácím na nějaké smlouvě dohodneš.Toho spoření bych se ale úplně nevzdávala. Nemusí to být každý měsíc a alespoň nějaká minimální částka. Pojištění, to bych určitě zrušila. Asi by to chtělo poohlédnout se po nějaké práci i když to bude časově náročné. Třeba nějaká práce co můžeš dělat doma.

janna2
27.3.2009 v 7:55:27

super by bylo to trvalé bydliště,s tim jak to ted zvedli bys mela narok alespon na 3000kč.v byte bych zustala,2+1 za 8000 je v současne dobe za podnajem všude stejné,naopak,já koukala po menších,a 1+1+ je holé za 4000 +ještě služby(což všude uvádejí tak 3500 minimálně).to by si moc nepomohla.
vyjímečeně souhlasím s radkou,to pojištení a spoření bych rzušila,budeš mít aspon penize ty tři mesíce,než ti dají ten příspevek na bydlení,je lepší počkat a nelítat na tu druhou sociálku,jak vyplácí minimum.to totiž pak odečítají na té jak se davají přídavky a na bydlení a maji v tom potom binec.(vim o čemmluvim,švagrová takhle lítá co 3 měsíce,pokažde ji ošidí o 2000 a ak ji to davaji dodatečně)

Anonym
27.3.2009 v 7:35:25

protože pro doplácení do životního minima se počítá i majetek, úspory, akcie apod..nikoliv aktuální příjem. takže jí řeknou, že dokud má úspory, tak nemá o co žádat.
Radka

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist