Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » jak se zbavit mlíka?jak se zbavit mlíka?
Anonym
24.3.2009 v 16:08:45

Ahoj maminky,chtěla bych už na léto přestat kojit a furt mi vrtá hlavou jak to udělám,aby se netvořilo mléko a kor v létě pod tričkem,to budu mít prsa určitě nalitá. To se musí člověk stáhnout,nebo jak se zo dělá?Děkuji
Jana

Stránky: [1]
Anonym
28.3.2009 v 22:15:32

Syn se odstavil sám ze dne na den :-( , odstříkala jsem vždycky jen trošičku, aby se mi ulevilo od bolesti a dávala jsem si studené obklady, postupně asi za 3dny to už nebolelo a přestalo se mlíko tvořit.
H

Sonča
25.3.2009 v 12:14:59

Ahoj,

našla jsem tohle
http://www.kojeni.arcs.cz/index.php?id_text=83&menu=27

je tam popsáno, jaká homeopatika při odstavování použít, abys předešla případným problémům s nalitím prsou a pláči miminka.

Pamina
25.3.2009 v 11:41:43

Já jsem vždycky odstavovala v zimě nebo na jaře, protože jsem měla u sebe odpozorováno,že když je teplo, mám víc mléka;-). Malinko jsem odstříkávala, pokud už byl nějaký velký problém, tak jsem jako ctiradka dala ještě cucnout. Studené obklady(sprchy teda nestíhám:-)). A pokud možno nebýt moc s dítětem, protože to stimuluje tvorbu mléka. Dobrý je pořídit si znovu prsní vložky nebo aspoň vyžehlený kapesník či na začátku plenku. Držím palce, ať je to vpohodě!

kuře
24.3.2009 v 22:57:27

Já kojila 20 měsíců a mlíka jsem měla na rozdávání. A když jsem přestala (ze dne na den), začalo malé peklo :-( psra se nalila a bolela jak čert. Po troškách jsem odstříkávala, abych jim ulevila (byla tvrdá, bolavá, všude samé bouličky, ale ty jsem se snažila rozmasírovávat), trošku jsem je i svazovala, ale jak bolela, bylo to ještě horší. Stačilo, abych se trošku předklonila a kapala jsem všude možně… Trvalo to asi tři měsíce, než se mi úplně ulevilo, ale i po roce můžu říct, že pořád ještě pár kapiček „vymačkám“ :-)))) takže to je asi běh na dlouhou trať… Myslím, že léky na zastavení laktace jsou určitě dobrá volba. Já to s nikým neprobrala a trpěla jsem, dobře mi tak :-)))
Držím pěstičky, ať moc netrpíš a s dr. si o tom určitě promluv :-)

ctiradkactiradka
24.3.2009 v 21:35:38

Já taky kojila rok a čtvrt, a když jsem přestala kojit, tak jsem po prvním dnu trochu odstříkala, ale po třech dnech jsem měla prsa tak nalitá a tak mě to bolelo, že jsem už nebyla sma schopná si to odstříkat – sama si způsobit tak bolest.. Tak jsem šla se synem „s prosíkem“, aby si ještě cucnul… No, chvilku se „tvářil“, že jako nechápe, co po něm chci, ale nakonec mi mlíko vypil z obou prsou a bylo vše v pohodě…Potom už jsem problém neměla, prsa už nebolela a mlíko se samo přestalo tvořit…asi….

Anonym
24.3.2009 v 19:45:55

Já také kojila docela dlouho a dcera se pak den ze dne sama odstavila a mléko se přestalo dělat. Nic jsem neodsávala, to by se zase tvořilo dál.
Jana

lenous
24.3.2009 v 16:44:51

Nejjednodušší je přestat kojit a zároveň mléko ani neodsávat. Přestane se postupně tvořit. Stahování se taky dělá, ale nevím, jak moc pevně se prsa ovíjejí, přijde mi to docela drsné :-(
Mám pocit, že jsem slyšela i o preparátech zastavujících laktaci, ale to je otázka spíš pro lékaře.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist