Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » jarní zahradkajarní zahradka
Anonym
23.3.2009 v 17:54:00

Chtěla bych teď na jaře zasadit do záhonu nějaké kytičky, ale nevím jaké jsou vhodné (jaké se v tuto dobu mohou sázet). Děkuji za radu..
Klára

Stránky: [1]
andreahla
24.3.2009 v 17:05:45

Ahoj holky taky mám radost,ale škoda že je zima už chci se hrabat v zemi.Letos mám velké pěstitelské plány.Už mám ze semínek 15cm vysoké barevné Pelargonie a 30cm vysoké Nocenky.Dnes jsem zasadila semínka nízkých Aster.Na podzim jsem sadila kolem plota nově sazenice- Hrachor velkolistý,tak jsem zvědavá jak pokvete.Už mám připravené truhlíky na okna a zábradlí a nemůžu se dočkat až to tam dam.Musím počkat do května,aby mi to nepomrzlo.Ať se vám daří a rostlinkám taky!

Ájík
24.3.2009 v 15:25:09

:)))) Ani jsem si toho nevšimla :)
Vidíš, už se tak těším, že z toho veršuju :))))

Piškotka
24.3.2009 v 15:04:19

Ájíku, to se krásně rýmuje: tyhle hlízy se pak na zimu sklízí:o)))))

Ájík
24.3.2009 v 14:54:23

Jéje, tady to úplně voní jarem :)))
Souhlasím s Piškotkou, cibuloviny včetně tulipánů je lépe zasadit na podzim – září až listopad, pak jen co roztaje sníh, derou se ven.
Jak píše Quinty, teď je na sázení ještě brzy, je dost chladno a půda je studená, ale brzy to v zahradnictví propukne! :) Je spousta různých kytiček – některé jsou lepší koupit předpěstované, některé je lépe předpěstovat doma za oknem (na výsev je nejlepší únor březen), některé rostou velice rychle i ze semínek – afrikány, slunečnice, ostrožka, hrachory …
Choulostivější rostlinky sázej raději až v půlce května. Zrovna tak hlízy mečíků, jiřin, kany – lépe je sadit je počátkem května, aby ze země vykoukly až po zmrzlých a nenamrzly. Tyhle hlízy se pak na zimu sklízí.
Tak něco hezkého vyber a ať se rostlinkám daří :)

Piškotka
24.3.2009 v 12:43:50

Qinty to napsala moc hezky, já bych se také přiklonila k tradičním cibulovinám, (ikdyž ty je asi lepší sázet už na podzim, aby na jaře už koukaly:o), ještě bych zmínila hyacint, protože ten jak zavoní, to je nádhera! Já poslední dobou ulítávám na hledíku (Antirrhinum), je úžasný, hlavně ten křiklavě žlutý, tatínek toho vždycky pěstoval, na tržnici se dá koupit za 10Kč docela slušný kousek (s kořenem samozřejmě), jiřinky klidně už i sazeničky s hlízou, ty menší jsou moc milé a barev je nepřeberně! Já kdysi zasadila do normální zahrady i muškát (klasický, nepřevislý) a vypadal pohromadě taky moc hezky. Potom v květnu, červnu klidně i lichořeřišnice, pokud se ti líbí. No a lilie, to je krásná vůně, jenom netrhat domů do vázy, aby ti nepukla hlava bolestí:o))) Astry jsou taky krásné! Přeji krásnou zahrádku:o)

Anonym
24.3.2009 v 12:09:13

Teď ještě nemůžeš sázet nic, protože je zem moc studená, ale až začne hřát sluníčko, (už aby to bylo), tak se vydej na trh nebo do zahradnictví a připrav si dost korunek, protože výběr je pak velký a člověk neví, co by koupil. Já vysazuji tradičně např.tulipány, mečíky, astry, cínie (píšu to po česku),hledíky. Ale aby ti zahrádka kvetla už od zimy, tak to chce zasadit sněženky, bledulky, krokusy, ladoňky, modřence. Ty můžeš nasázet hned jak zatáhnou listy po letošním kvetení. Určitě najdeš někoho, komu na zahrádce kvetou a pár hlízek ti dá.Je lepší dávat jeden druh pohromadě, udělají pak malý ostrůvek a je to moc pěkné. Nebo si je můžeš koupit někdy i v květinářství, prodávají občas jednotlivé hlízky, ale pozor na to, aby byly zdravé. Tulipány kvetou taky až další rok po výsadbě, stejně jako čínský karafiát. Pěkné jsou na záhoně i gazánie, ty rozevřou květ jenom při sluníčku, jinak stáhnou okvětní lístky k sobě, jako kdyby si chtěly chránit barvu. Ale květin je velká spousta, určitě si vybereš. Taky jiřinky ze semínek nejsou špatné. Nejsou to ty velké keře, můžou být i v truhlíku nebo korytu. Nádherné jsou lilie, ať už bílé-klasika nebo barevné-šlechtěné.
Držím pěsti a přeji samý kvítek na zahrádce.
Qinty

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist