Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » ProbouzeníProbouzení
Katuska
23.3.2009 v 8:55:22

Ahojky, mám ročního syna, který se mi ráno probudí vždycky se strašným brekem :-( kolikrát se nemůžu z postele vyhrabat, tak ležím a dělám, že spím,a le on se v postýlce kroutí a brečí! Když ho přendám k nám dopostele, tak chce hned ven ze spacího pytle, začne všude lézt, hrabat do nočního stolku… Prostě mě nenechá dospat :-( Nemáte s tím některá zkušenosti, že byste mi poradily nějakou fintu, jak na něj, abych měla ještě chvilku k dobru :-)

Moc děkuju.

Stránky: [1]
Horempádem
25.3.2009 v 0:20:19

Ahojky Katuško, řekla bych to asi takhle dítě a počasí prostě někdy neovlivníš. Mé dcerce budou za nedlouho tři roky a procházely jsme různými obdobími. Když byla miminko, tak do třičtvrtě roku se mnou spala do 9-10 hod, samozřejmě se budila na kojení, ale hned usínala. Pak se to trošku změnilo a začala na čas vstávat okolo 7 a taky po ránu s brekem. Mělo to různé příčiny špatnou náladou počínaje a bolestmi zoubků konče. Pak zhruba do 2,5 let tu byl zase režim vstávání okolo 8-9 v naprostém klidu, přišla se ještě přitulit a dospinkávaly jsme. Teď je tu zase brek po ránu prostě neidentifikovatelný spíš je to vydírání než prosba :-) a vstáváme okolo 6. Je to tristní po tom období klidu, ale co se dá dělat. Beru to jako tréning na vstávání do školky, či do práce :-) Taky jsme zkoušely když byla malá čajíčky, mlíčko hned po ránu nebo hračku a taky mě nechávala dospat. Teď taky hledám jak jí znovu přimět alespoň vynechat ten brek, když už musím tak brzy vstávat :-) Je to prostě neustálé hledání fíglů. Takže neboj určitě přijde zase dobré období vstávání a určitě najdeš cestičku jak to vyřešit, jako mamink na to příjdeš sama. Hodně štěstí.

Rencha
24.3.2009 v 14:41:02

Katuško, přikláním se k většině a určitě bych to řešila hračkami. Mé dcerce jsou sice jen čtyři měsíce, ale když se ráno probudí, tak první co vidí, je kolotoč nad postýlkou a dokáže na něj třeba hodinu koukat. Takže bych doporučovala ho večer „zasypat“ hračkami a myslím, že tě v klidu nechá ráno dospat, než si se všemi hračkami pohraje. Přeji hodně štěstí.

Z.D.E.N.I
24.3.2009 v 14:21:02

Ja jsem to řešila tak, že jsem už večer než jsem šla spat dala jeho hračky do různých truhliček a tašek. Ráno když vstal, vylezl si z postýlky a opravdu se tak na hodinu a půl zabavil. Teď je mu rok a půl a vždy mu na jeho stoleček připravím treba nakrájený jablíčko čajíček do hrnečku a hračky které už nechávám na koberci. Malej vstává kolem 8 a do 9 mě spát nechá.

Martaska
24.3.2009 v 7:56:20

Taky jsem to měla doma, nic nepomáhalo, nakonec z toho vyrostli… takže radím vydržet a doufat, že to přejde…asi dost blbá rada…

MatildaMatilda
23.3.2009 v 9:48:36

Katuško, máme jedenáctiměsíčního raubíře. Vstává každý den v pět ráno, dneska 4.50. Je to krize, ale většinou pomůže, když hned udělám mlíčko do flašky, vypije 200ml sunaru a hned ho uložím zpátky do postýlky. Trochu se zavrtí a když se zadaří, tak usne aspoň na hodinku.

zuzina
23.3.2009 v 9:38:49

Katuško,já mám doma taky nespavce!Vstáváme v šest hodin a i když mu hned udělám mléko,že by mohl ještě zabrat mám prostě smůlu.Někdy pomůže když mu do postýlky dám nějaké hračky,ale to jen vyjímečně se zabaví tak ještě na 20 minut.Ale možná tě ,,potěší“,že starší dcera byla to stejné a až tak kolem roku a půl,když začala chodit večer spát později spávala tak do osmé..

…láska na celý život :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist