Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » záchod a dětizáchod a děti
Anonym
20.3.2009 v 13:19:30

Dobrý den,od kdy jsou děti schopny samy si sednout na wc a od kdy jste úplně zrušily nočník? Dceři jsou 3, někdy jde na nočník a někdy-to většinou na záchod s prkénkem,ale přijde mě že na ten záchod to bude ještě dost dlouho trvat než si sama vyleze ,je to dost vysoký pořád mě přijde. Děkuji
Marta

Stránky: [1]
Anonym
21.3.2009 v 20:49:11

Naše dcera ted ji byly 2roky chodí na obojí na nočník uplně sama a na záchod s pomocí ale jen čůrat.Na velkou zatím nechce jen do pleny.Jinak chodíme celý den bez pleny a tu dáváme jen na noc kam také hned udělá ten poklad.
monda

PetraPetra
20.3.2009 v 19:53:58

Tak to teprve teď zjišťuju, jaká je Majda šikula ;-) Má 2,5 a chodí na záchod nebo na nočník – podle nálady. Na záchod si sama vyleze bez stupínku už tak 2 měsíce, redukční prkýnko vůbec nikdy nechtěla. Jednou rukou se vždycky drží prkýnka, druhou se zapře o zeď a vyskočí nahoru. Ale to bude taky tím, že je mladší, tak toho spoustu od ségry odkouká a navíc má silnou motivaci se jí vyrovnat.

…neustrnout ;-)

Téra
20.3.2009 v 19:35:04

Ahoj,tak náš malý začal kolem 3 roku,jenže je kluk,takže si stoupne a nikam nemusí šplhat.Na velkou,ale chce pořád to prkénko.Dá si stoličku z Ikei,prkénko a jde na to:)Měl tendenci chodívat na nočník,ale náš táta ho nechtěně rozbil a bylo to:)A musel na záchod a bez problémů se to naučil.

MANKAš
20.3.2009 v 18:01:07

naše malá 3 a 3měsíce, chodí na nočník jen, když se jí chce v noci nebo když je wc obsazené:-) Na záchod jsme pořídili stupátko z Ikea za 59kč, takže bez problému vyleze i tam, dokonce už ani nechce, aby tam s ní někdo byl…

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

ivy
20.3.2009 v 16:41:48

Ahoj, naše dcera chodí jen na záchod, na nočník nikdy nechtěla, prostě si na 18ti měsících řekla, že plínu nechce a začla rovnou chodit na záchod jako my. Asi do dvou let si řekla, já jsem ji tam posadila a když byla hotová, tak jsem ji vzala a umyla. Tak od dvou let má u záchodu nízkou stoličku a sama si ji přistrčí k záchodu, dá si tam dětské prkénko, posadí se a posune se dozadu. Zhruba před měsícem ( teď jí bude 2,5r) jsem k záchodu dala vlhčené ubrousky a koš na ně, takže za ten měsíc jsme nacvičili i utírání. Pak si jde sama umýt ruce- tam má vysokou stoličku a tekuté mýdlo a nízko ručník, takže to zvládne. Ale ona je hodně samostatná i jinak, každé dítko je jiné. Taky je hodně vysoká, má 98cm

Anonym
20.3.2009 v 14:53:47

Naše malá 2,5roku chodí jen na nočník ale záchod nechce jen u babičky(tam není nočník)Jinak podle mě je dost velikostně malá aby tam nežuchla i když má prkénko,prostě protestuje a já ji nutit nebudu.Syn chodil jen na záchod(z nočníku měl hrůzu)spíš se mu líbilo že může na stojáka kroužit asi tak nějak…Jinak syn měl malou stoličku a vždy si ji dal k záchodu.
maja

Ájík
20.3.2009 v 14:39:02

Marti, u každého dítka je to asi jiné.
Náš tříletý (čerstvě) chodí jak kdy – někdy se vyčůrá na záchodě, někdy do nočníku. Kaká zatím jen na nočníku. Starší synové začali na záchod taky chodit po 3. roce, ale chvíli trvalo, než na něm zvládli úplně všechno :) – trénujte pomalinku, ale naráz se jistě nepřeučí. Náš pětiletý chodí na WC se vším všudy asi od 4 let.

janna2
20.3.2009 v 14:19:00

no naší jsou 3 a tři měsíce a jsemrada že si vubec dojde na ten nočník.neže by to neumela,ale prostese ji nechce utíkat k te věci.x krát za den počurané věci+koberce.zajimave je že kakat jde JENOM na nočník,to by vedle neudelala,je to pro ni fuuuuj(hovinko).holt umanutá palice.přes spaní pod ni dqavam igelit a stare ručníky,v noci a přes denní spanek to nevydrží.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist