Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » špatně spí-je to hrůzašpatně spí-je to hrůza
Anonym
16.3.2009 v 9:56:17

Dobrý den,dceři je 9 měsíců a špatně spí ,budí se snad každou hodinu nebo dvě a i mezitíim je neklidná,převaluje se,bouchá se hlavou o postýlku,vlezla by až na strop.uklidňuji ji dudlíkem ,prsem,kojení jí uklidnína chvíli spí,ale někdy ani o prso nestojí,hladem to není,to vím,zoubky zatím také žádné další-má dva.Trvá to už tak 2 měsíce. Předtím se také budila každé dvě hodiny,ale nakojila jsem a byl zas klid,ale teď je to takové neklidné spaní. Už nevím co. Slyšela jsem i o sirupu na lepší spaní SEDALIA,ale prý je to také o ničem. Poraďte děkuji
Hanka

Stránky: [1]
Anonym
22.3.2009 v 18:09:51

Ahoj, mám 10,5 měsíců starou dceru a se spaním jsem taky bojovala zhruba od jejích 6-ti měsíců. Budila se každou hodinu, často i jen tím, že jsem ji přenášela zpátky do postýlky. Ráno jsem bývala úplně vyčerpaná. Tak jsem zkusila to, na co jsem původně nechtěla přistoupit: malá spí s námi v posteli. Dceři stačí, že mě vidí u sebe a často usne ssma, aniž bych ji musela uklidňovat. I kojení je daleko rychlejší a pohodlnější. A já se konečně taky vyspím. Koukni na http://www.zbynekmlcoch.cz/info/rodice_a_deti/spolecne_spani_rodicu_a_deti_v_jedne_posteli_ano_nebo_ne_.html.
Eva

Horempádem
18.3.2009 v 0:44:55

Ahojky, dcerka měla podobný problém. Měli jsme taky klasickou dřevěnou miminkovskou postýlku obehnanou žbrdlením. Já jsem tedy v té době bohužel již nekojila. Ale dcerka měla taky neklidné spaní a jak ty říkáš věčně se bouchala o tu ohrádku nebo se vzbudila protože se jí někde v mřížích zaklínila nožka či ruka. Vyzkoušeli jsme tedy dát jí spát do normální postele, tedy ne do té naší, ale vlastní. Já vím mnozí podotknou, že hrozí nebezpečí pádu a pod, že na to je malá. Ale u nás to zafungovalo. Dnes se už samozřejmě prodávají postýlky s jednoduchými a funkčními zábranami. My ji samozřejmě nejdříve pro jistotu přirazili z jedné strany ke zdi a z druhé k posteli naší. Zmiňované zábrany bezpečně obložily, tak aby se pro změnu zase nebouchala o ně. Kupodivu více prostoru na převalování vedlo ke klidnému spánku. Časem jsme postel umístili jinam a dcerka ten přechod brala v pohodě. Nikdy dolů nespadla.

Z.D.E.N.I
16.3.2009 v 23:27:24

Ahoj, muj syn mel v 10 měsících to samé. Doktorka mi rekla ze prochází – separačním obdobím- fixace na matku. Brala jsem si ho na tuhle dobu k sobe do postele. Krátce po roce ho to přešlo. Ve 14 měsících to bylo znova, ale tentokrát kvuli znakům:). Ted je mu 16 měsíců, stále kojim a malej spinka celou noc:).

Z.D.E.N.I
16.3.2009 v 23:26:31

Chtela jsem napsat zoubkům:):)

Z.D.E.N.I
16.3.2009 v 23:23:44

Ahoj, muj syn mel v 10 měsících to samé. Doktorka mi rekla ze prochází – separačním obdobím- fixace na matku. Brala jsem si ho na tuhle dobu k sobe do postele. Krátce po roce ho to přešlo. Ve 14 měsících to bylo znova, ale tentokrát kvuli znakům:). Ted je mu 16 měsíců, stále kojim a malej spinka celou noc:).

LussyLussy
16.3.2009 v 12:31:06

Hanko,mám stejně starou dceru a asi před 2 měsící to bylo u nás stejné. Já už ale nekojím,takže tím jsem jí uklidnit nemohla,nechtěla nutrilon,nechtěla čaj,jednou si dudlík vzala ale za 10 minut byla vzhůru a ani dudlík nepomohl.Doktor mi řekl,že by to mohlo být nedostatkem některých složek ve stravě. A ať jí důsledně denně dávám masozeleninový příkrm,kde je alespoň lžíce masa. V těch kupovaných je ho asi 10 %,takže jsem jí začala vařit domácí,a kupodivu to opravdu přestalo a já se po dvou měsících konečně vyspala.Dr. říkal,že jí prostě mohla chybět nějaká látka,kterou teď má a ta způsobuje,že se zklidnila.Držím palce,ať se obě v klidu brzy vyspíte!

Anonym
16.3.2009 v 12:30:32

Nebo zkus změnit umístění postýlky, nedávej jí hračku na spaní nebo zase naopak jí ji zkus dát. Zkus dávat večerní jídlo dřív, aby nešla spát s plným žaludkem.
Držím pěsti.
Qinty

LENDA
16.3.2009 v 10:15:00

Dobrý den,také jsme měli hrozné problémy se synovo spaním,dokonce i sirup Sedalii jsem mu pak zkoušela dávat,ale pořád se to nezlepšovalo. Až teprve když jsem přestala ve 13 měs. kojit,tak se spaní začalo výrazně zlepšovat.Držím palce,ať se co nejdříve vyspíte!

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist