Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Zvýšení výživnéhoZvýšení výživného
Anonym
15.3.2009 v 23:38:42

Dobrý večer všem,
mám jeden problém a ráda bych znala názor také někoho jiného.
Žiji s přítelem ve společné domácnosti už několik let, máme spolu skoro 2-letou dcerku. Já mám z předešlého vztahu 6-letého syna a přítel má z předešlého vztahu 9-letou dceru. A o tu se jedná. Před 5 lety bylo soudně stanovené výživné 1500kč měsíčně, které přítel pravidelně platí. Poslední rok jsme sami zvýšili platby na 2tis měsíčně + nějaké penízky navíc padly na tábor apod. Teď jde o tom, že přítelova Ex se na nás obrátila s tím, že chce zvýšit výživné na 2500kč měsíčně + 50% všech výdajů dcery ( poslala seznam, co vše má v plánu ji koupit, pro nás to znamená zaplatit asi 25tis jako jednorázovou částku ) nebo měsíčně platit 3500kč bez dalších výdajů. Pro nás je ale tohle zvýšení neúměrné a nevycházeli bychom. Přítel bere měsíčně cca 14tis čistého, já jsem na mateřské, tj. 7600kč. Vyhrožuje, že jestli se nedomluvíme teď, podá návrh k soudu. A my teď nevíme, jestli raději souhlasit teď nebo čekat na soud. Podotýkám, že nikdy dřív o žádné zvýšení soudně nežádala.. mám pocit, že teď to udělá jen proto, že jsme se rozhodli s přítelem vzít o prázdninách, takže předpokládá, že pak bude šance na zvýšení alimentů menší, jelikož bude mít přítel vyživovací povinnost i na mě, na naši společnou dcerku a mého syna, kterého si chce přepsat na sebe. Nevím, jak tedy postupovat. Co všechno se nám bude počítat do příjmů apod, když to půjde soudní cestou.
Snad jsem to napsala nějak srozumitelně, kdyžtak potom doplním. Dopředu děkuji za odpovědi. A všem přeji krásný večer. Míša
Míša

Stránky: [1]
Anonym
17.3.2009 v 13:47:21

Já bych to taky nechala na soudu!Já mám s přítelem skoro 2 letýho klučinu,manžel má z předchozího manželství 2 děti,platí 3000kč měsíčně!Bejvalka jen co se dozvěděla,že má další děcko,hned dělala problémy a žádala o zvýšení-nezvýšily jí to a to jí soudce ještě řekl,že je to na hranici,spíš že by se to mohlo ještě snížit!A to má manžel 10 tisíc čistýho!Takže si myslím,že to bude v pohodě!Hlavně si schovávejte doklady o tom co jste přispěli navíc!Jinak přeji hodně štěstí,at narazíte na dobrou soudkyni,spíše soudce!
Anonymní

janna2
17.3.2009 v 11:04:45

při techto příjmech a kor když uz spolu máte společné malé dítě bych se divila,kdyby to vubec zvyšovali.vy sami davate navíc(doufám že mate uschovaná potvrzení).

my mame s přítelem 2 deti,z predešlého vztahu má jedno a platí na nej 800.nezvýšili mu to.(já jsm este také na mateřské)

Anonym
17.3.2009 v 10:26:35

Já bych to nechala na rozhodnutí soudu.Z 1.500,- na 3.500,- jak požaduje matka vám to soud jistě nezvýší, to by musely příteli stoupnout nějak razantněji příjmy.
Nejste povinni dávat cokoliv navíc, je to jen vaše dobrá vůle, soud k tomu jistě přihlédne.Trošku mi to zavání vydíráním ze strany maminky……A tu vyživovací povinnost na tebe a vaše společné dítě už přítel má, nemyslím, že na to musíte být manželé.
Dáša

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist