Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » problémy s 14letám synemproblémy s 14letám synem
Hanka35
13.3.2009 v 18:12:47

Dobrý den obracím se na vás o radu….nevím si již rady se svým synem,je drzý,lže a ke všemu začal doma s drobnými krádežemi,kamarádí se staršími kluky a s nimi kouří mám podezření i z marihuany.Nepomůžou zákazy ani domluvy,občas už vyletím a dojde i na facky.Polaždé slíbuje,že se zklidní a nebude už dělat problémy…ale po chvilce je vše při starém.Návštěvy psychologů nepomáhají a jen se dovíme,že musíme mít pevné nervy a vydržet pubertu,ale já se bojím aby nezklouzl k něčemu horšímu…děkuji za rady Hana

Stránky: [1]
Peetr
15.3.2009 v 14:45:04

Dobrý den , zcela chápu jak Vám je. Tyhle problémy jsou v dnešní době bohužel poměrně běžné. Hlavní příčinu vidím u problémových kamarádů Vašeho syna. Tím byla spuštěna ta „řetězová reakce“ která sebou přinesla další problémy např. v domácím prostředí či jinde. Ideálním řešením daného problému by samzřejmě bylo odloučit syna z problémové party jeho kamarádů. Pokud to uděláte rázně (zákazem) nemyslím že by to zafungovalo maximálně tak jenom dočasně. Navíc problémovým skupinám lidí se dnes nikde nevyhneme. Je pobtřeba Vašeho syna motivovat k tomu aby se s takovou skupinou či jednotlivcem prostě dokázal nestýkat a aby dokázal odolávat jejich nátlakům i nabídkám. Vše je hlavně v komunikaci.
Zkuste si vzpomenout na situaci kdy Vás někdo osloví na ulici a vtíravě Vám nabízí různé parfémy za „senzační cenu“. Přitom tušíte že se jedná o podřadné zboží v hodnotě ani třiceti korun. Máte li pevné sebevědomí a uvědomíte si že nabídka parfému kterou Vám pouliční obchodník nabízí je výhodná hlavně pro něj , dokážete jej odmítnout. V tomto případě jej můžete odmítnout rázně protože obchodníka neznáte osobně. Nyní se zamyslete jak by byste postupovala kdyby Vám stejné zboží nabídla kolegyně z práce. Vy víte že jde o nekvalitní věc ale zase nechcete kolegyni odříct jednoduchým vyslovením NE…NECHCI. Takže nakonec jej ,při zdravém rozumu, odmítnete s tím že třeba máte pouze jednu svojí zančku a tak podobně.
A právě obdobně by se měl umět zachovat i Váš syn při komunikaci s problémovými kamarády. On ví že dělá něco špatně ale není schopen se k dané situaci správně zachovat. Věřím že pokud se toto podaří zvládnout tak se eliminují i ostatní problémy.
Pokud máte zájem kontaktujte mne e-mailem na peetr.cz@email.cz a pokusíme se problém řešit společně. Situaci ale doporučuji řešit,protože by to mohlo dojít i tak daleko že by se syn proti Vám mohl jednoho dne postavit.
Držím palce. Váš výchovný asistent a poradce Peťa

MatušenkaMatušenka
14.3.2009 v 13:07:47

Boužel Hani tady je těžká rada.Mám 16 let kluka je taky drzej s cigeretama taky začal.Slíbyl že toho nechá ,ale nevím.Snažíme se mu vysvětlit že má před sebou školu a když se na všechno vykašle skončí u lopaty a zkazí si život.Snažíme se mu dávat odstrašující příklady.A boužel musíme mít pevný nervy a neustupovat .Hodně pomáhá ho zapojovat do domácích pracích spíš teda s manželem někde něco kutit a pomáhat mu.Aby neměl na ty kamarády čas.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist