Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » MRSAMRSA
justyna
11.3.2009 v 19:03:34

NEvíte někdo něco podrobnějšího o infekci MRSA? bYLA zjištěna pozitivní u pacienta, který už byl propuštěn domů. Znamená to něco pro personál-třeba jestli budou dělat všem testy, atp.? Nic moc o tomto nevím, jen že je to dost špatné, pokud mrsa vyjde poz.

Stránky: [1]
justyna
12.3.2009 v 20:21:29

Děkuju, posílám:)))))

alicealice
12.3.2009 v 20:11:22

No myslím, že je asi potřeba jen upozornit jeho a jeho lékaře. Aby při další hospitalizaci věděl, že ta možnost pozitivního nálezu u něj trvá.Zpět do nemocnice, tak to asi ne. Některé ty kmeny dokonce samy doma postupně vymizí (nevím teda, jestli zrovna MRSA). Děláme kontrolní stěry pozitivním pac. 1xza týden (nos, krk, moč, stolice, rána, případně drén), v izolaci musí být až do doby, pokud je dvakrát za sebou negativní. Někteří s tím jdou i domů.
Ale asi hodně záleží na špitálu, jaké má opatření v těchto nákazách.
Zítra jdu do práce a okopíruju ti poučení pro pacienty a jejich rodiny, které jim dáváme přečíst. Písni mi prosím tvoji mailovou adresu na naplavova@email.cz , večer ti to pak přepošlu. alice

justyna
11.3.2009 v 20:56:04

juj, tak to jsi mě docela uklidnila, snad to bude ok, vrchní ještě chce obvolat tři pacienty, kteří s ním byly na pokoji, nám právě na školení říkali, že pokud se na odd. objeví mrsa, je to docela průšvih, jsem v nemocnici teprve dva měsíce, tak mě to dost vyděsilo. A JESTĚ se zeptám, ten pacient-už je propuštěn, bude muset zpět do nemocnice? a k nám na odd. když je to nás pacient?

alicealice
11.3.2009 v 20:45:40

ještě jsem zapomněla, měli jsme už dost pacientů s Mrsou a žádné testy nám nikdo nedělal. Asi jen, kdyby měl někdo najednou nějaké zdrav problémy, tak by se šlo na stěry nebo krev.

alicealice
11.3.2009 v 20:43:55

Bohužel je to teď celkem častá komplikace dlouhodobých pobytů v nemocnici a léčby ATB.Je to vlastně bakterie, která je rezistentní na ATB.Patří me zi nozokomialní nakazy (podobně ještě AmpC a ESBL).Já pracuji na chirgické Jip a občas to tam u pacientů zjistíme.Je třeba aby se u nich dodržoval zvláštní hyg. režim – jsou v karanténě, personál i návštěvy musí mít ochranné roušky, rukavice,pokrývku hlavy, plášť a návleky.Z pokoje se nesmí nic vynášet. Když se jde z boxu – pokoje ven, musíme si umýt ruce v desinfekčním mýdle, pak ještě desinfekce roztokem Sterilia. Když si sundáme návleky, musíme si i boty ostříkat desinfekcí.
Hodně záleží, kde tu Mrsu pac. vykultivovali.
Myslím, že u dost pacientů se na to ani nepřijde. U nás děláme stěry preventivně všem pac., kteří přijdou z ARO nebo z jiné nemocnice. nebo při příjmu pac., kteří jsou v nemocnici už dlouhou dobu a byli léčeni ATB.
Pokud používate v práci rukavice a dodržujete správně hyg. pokyny při práci z pacientem, tak by to mělo být v pohodě, neboj!!!
Když tak si do vyhlédávače zadej MRSA a vyjede ti celkem dost odkazů.
Alice

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist