Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » zapisování dětí do pasuzapisování dětí do pasu
Leňule
7.3.2009 v 7:18:48

Ahojky.CHtěla jsem se jen zeptat,jestli někdo víte,jak je to současně se zapisováním dětí do pasu.Mám pas 2roky starý,dceru tam mám zapsanou od podání žádosti,mám ale i syna 7/2008 a toho nemám zapsaného v žádném dokladu a nevím,jestli jde momentálně dopsat dítě do pasu,když údaje tam jsou tištěné-vím,že v jednu dobu to nešlo,tak nevím,zda už to jde nebo ne a kdyžtak i kolik je poplatek???
Moc děkuji za odpověď

Stránky: [1]
Jitka67
7.3.2009 v 17:45:31

Stačí si to zadat do vyhledávače (doporučuji Seznam.cz najde téměř vše :-D)

Např. na http://dalky.cz/cteni/c-chorvatsko-cestovani-deti-bez-doprovodu-rodicu.html je uvedeno:

Chorvatsko – cestování dětí bez doprovodu rodičů

Pokud jste hodlali vyslat svou ratolest do Chorvatska k moři s babičkou, strejdou nebo kamarádem ze školky, nebude to letos tak jednoduché jako v minulých letech. Nejen domácí úředníci mají patent na výrobu nařízení ztěžujících nám život, tentokráte se do hry o nejotravnější vyhlášku zapojili i chorvati.

Chorvatští úředníci vyprodukovali něco pod názvem Směrnice o cestovních dokladech cizinců, vízech a úředním postupu vůči cizím státním příslušníkům a dnem 7.4.2008 tuto směrnici učinili platnou. V souladu s touto směrnicí nezletilý občan ČR, který cestuje do Chorvatska bez zákonného zástupce (tedy bez rodičů) s vlastním cestovním dokladem, musí mít s sebou písemný souhlas zákonného zástupce s níže uvedenými údaji:

* osobní údaje zákonného zástupce (jméno, příjmení, adresa), doprovázející osoby (strýčka, babičky nebo onoho kamaráda ze školky) a nezletilé odoby (dítěte).
* účel a období (délka trvání – datum od/do) pobytu
* období, na které se vydává souhlas s cestováním nezletilé osoby (mělo by překrývat délku trvání pobytu)
* podpis zákonného zástupce

Zcela jistě chvályhodná snaha zabránit nějaké nekalé činnosti má však nepříjemný dopad na nervy a peněženky českých občanů, kteří si o prázdninách chtěli užít trochu klidu a hlavně – působí silný chaos.

Upraveno 17.5.2008: Oficiální formulář je nyní k dispozici ke stžení na stránkách MZV ČR, možnost je i stáhnout si jej zde: formát DOC, formát PDF.

MZV ČR dále uvádí: Souhlas musí být opatřen ověřeným podpisem (notářem nebo matrikou) zákonného zástupce. Formulář je po vyplnění veškerých potřebných údajů a ověření podpisu zákonného zástupce platným dokumentem pro cestování nezletilých občanů ČR (s vlastním cestovním dokladem) do Chorvatska. Výše uvedený souhlas není zapotřebí, pokud nezletilý cizinec cestuje letecky a byl mu vydán průvodní list pro cestování nezletilé osoby leteckého operátora v souladu s IATA standardy.

Pokud jde o pobyty nezletilých občanů ČR organizované cestovními kancelářemi, sportovní a kulturní akce, chorvatské orgány sdělily, že tyto pobyty budou klasifikovány stejným způsobem jako školní výlety, tj. organizátor bude povinen na hranici předložit jmenný seznam účastníků. Text jmenného seznamu je nutné přeložit do angličtiny nebo chorvatštiny (nemusí být ověřený překlad). Podpis organizátora nemusí být ověřen, je však požadováno razítko organizátora.

Souhlas zákonného zástupce není zapotřebí v případech kdy:

* Nezletilá osoba cestuje v rámci skupiny (např. školní výlet, tábor, kulturní nebo sportovní akce). V tom případě musí být uvedena na seznamu účastníků akce, tento seznam musí být oficiálně přeložen do angličtiny nebo chorvatštiny. Nezletilá osoba musí cestovat s vlastním cestovním dokladem.
* Nezletilá osoba cestuje letecky – v tom případě souhlas nevyžadují chorvatští pohraničníci, ale musíte vystavit průvodní list nezletilé osoby pro leteckou společnost. Podrobnější informaci vám podá váš prodejce letenek.

Pár dalších kontaktů, které by se mohly hodit:

Chorvatské velvyslanectví v Praze
V Průhledu 9, 162 00 Praha 6
tel: 233 340 479, 233 355 695, 233 355 247; fax: 233 343 464
e-mail: velrhprag@vol.cz, croemb.praha@mvp.hr
web: http://cz.mvp.hr

Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku
Veleposlanstvo Češke Republike, Savska cesta 41, Zagreb 10000
tel: 00385(0)1/6177246, 6121558; fax: 00385/1/6176630
e-mail: zagreb@embassy.mzv.cz web: http://www.mzv.cz/zagreb

Stránky MZV ČR – Chorvatsko

Informace na stránkách České ambasády v Zagrebu

Informace o požadavcích na dokument se souhlasem – web Ministerstva vnitra Chorvatské republiky (chorvatsky) – Ulazak maloljetnih stranaca u Republiku Hrvatsku
(http://www.mup.hr/main.aspx?id=7808)

Zuu
7.3.2009 v 16:03:07

To mě taky zajímá, naši chtějí v létě vzít malou do Šmoulolendu..:-) Já si z loňska pamatuju, že konkrétně zrovna v Chorvatsku s tím byly problémy, ale vůbec netuším jak je to teď.

Anonym
7.3.2009 v 13:22:12

Holky,
když jsme u těch pasů – moji rodiče budou brát na dovolenou mou dceru, tedy jejich vnučku, konkrétně do Chorvatska, jak to je teď s těma pasama a různýma povoleníma? Tenkrát se kolem toho cosi řešilo,že snad musí být nějaký povolení rodičů aby děti mohli vycestovat, nebo co,,,
Michala

Leňule
7.3.2009 v 10:36:58

Díky moc :o)Příští týden to půjdu tedy zkusit.

babofka
7.3.2009 v 10:26:34

To bude ten „starej“ pas. Do biometerického si tě fotí na úřadě sami, pamatovala by sis to. :-)
Se zapsáním dítěte by neměl být problém…

Leňule
7.3.2009 v 9:48:39

Jejda,tak to nevím,jestli je s biometrickými údaji-byl vydanej v červenci 2006 a ta stránka o mě je tam tištěná a jakoby pod takovou fólií a fotka je tam taky tištěná ne lepená :o)…..já totiž nikdy necestovala,max.mi stačila občanka k nám sousedům do polska,takže jsem se o to nikdy moc nezajímala :o(

babofka
7.3.2009 v 9:26:26

Leňule, pokud nemáš pas biometrický, ale ten, co se vydával před ním, měli by ti dítě zapsat do pasu bez problému. Na jedné ze stránek je tabulka pro zapsání dětí a do té ti dítě vepíšou ručně. Je to na počkání, nějaký poplatek jsem myslím platila (50-100,- Kč) a chtěli doložit rodný list dítěte.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist