Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » PláčPláč
Katuska
3.3.2009 v 8:44:49

Dobrý den maminky,

mám téměř 2,5roku starého syna, který byl dosud strašně pohodové dítě! Prospal celou noc, poslouchal…. Asi tak před třemi týdny se jeho chování změnilo :-( Odmlouvá, kňourá, kvůli každé blbině začne plakat, v noci se taky občas vzbudí s pláčem a chce jen mě. Večer taky chodí spinkat jen se mnou a ne s tátou, přitom jinak je s tátou v pohodě! Je to jen nějaké přechodné období nebo mohl začít na sebe upozorňovat kvůli mladšímu sourozenci? Máme ještě jednoho syna, kterému bude rok, ale nikdy jsem neměla pocit, že by starší žárlil naopak se k bráchovi chová hezky! akorát, že ten mladší teď začíná chodit, tak se na něj víc soustředíme, aby někde neupadl a nebouchl se, za každý samostatný krok ho chválíme…. může být tady problém? Nemáte s tím některá zkušenost?

Moc děkuji.

Stránky: [1]
keslinka
5.3.2009 v 23:53:12

Ahoj Katuško, tak tohle znám, ale trošku jinak. Můj 3letý syn Jiřík v roce onemocněl a byl dlouho těžce nemocný a spal se mnou v podstatě až do teď. Chtěl jen mně a ne tatínka a tak věřím, že je to moc těžké. Asi před měsícem, jsme se pevně rozhodla, že i když je to drastické no zkrátka, že ho posílám spát do své postýlky.No mohu Vám říci, že přišel třeba 18x za noc takže nic moc, ale za 2 týdny to bylo dobré! Byla to fuška a věřte mi, bylo mi ho moc moc líto, ale naučil se teď občas přijde dá mi v noci pusu a odejde sám. Chce to opravdu čas! Myslím, že vašem případě je to pouze věkem děti zkouší co ano a co ne!! Vydržte nejste v tom sama :-)

EvakubEvakub
5.3.2009 v 21:39:31

To známe, určitě období vzdoru a žárlivost k tomu. Tady je každá rada drahá.
Taky si to proděláváme a je to doooost těžký to zvládnout.
Držim palce, ať ho to nedrží dlouho.

Piškotka
3.3.2009 v 10:47:01

Možné je obojí: tedy spíše bych řekla klasické období vzdoru, projdou si jím všechny děti. Žárlivost je postupem času taky možná, zvlášť, pokud malý zjišťuje, že jste se o kapku víc věnovali mladšímu sourozenečkovi. Je to běžné a normální. Zkuste se zas v určitou dobu (třeba když mladší spinká) zaměřit na staršího, více se mu věnovat atd., ale myslím, že to je klasika – období vzdoru, nemusíte se bát, zcela určitě to zase přejde. A hlavně neřešte, jestli chce teď více Vás nebo tatínka, to je běžné, správné a hlavně přechodné:o) Ať je manžel v klidu, jestli mu to třeba vadí, že s ním spinkat nepůjde atd. Držím palečky :o)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist