Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Co by to mohlo znamenat?Co by to mohlo znamenat?
Anonym
1.3.2009 v 19:37:36

Zajímalo by mě, co by se dalo odvodit z toho, že 4 a půl letý syn strašně rád hraje pexeso-různé druhy několikrát denně , i 5x. Všechny nás vždycky porazí, a to ho nenecháváme vyhrát, opravdu my dospělí se snažíme maximálně, ale téměř vždy nás porazí. Má úžasnou pamět a strašně ho to baví. I jinak je bystrý, jak vidí nějaký nápis v televizi např. v reklamě a pak
ten samý výrobek nebo text najde v obchodě,hned nám to hlásí.Někdy jsme opravdu dost překvapeni,co všechno si pamatuje. Dále je zajímavé, že opakuje úryvky různých pohádek zpaměti, pořád si to přeříkává.Někdy mě ani nevnímá,když na něj mluvím a přeříkává si pro sebe nějaké úryvky.Já nevím, možná je to hloupý dotaz, ale mohlo by to něco znamenat?kladný nebo záporný rys v jeho vývoji, schopnostech?jestli mi rozumíte… Možná jsou takové všechny vaše dětičky a je to normální v tomto věku, ale řekla jsem si, že se zeptám… Jinak si syn hrozně rád kope balonem s tátou, také velmi často. Je dost divoký a temperamentní. Pouze do kreslení se mu moc nechce. Do školky chodí, tam je vše v pořádku. Měl trošku opožděný vývoj řeči až po 3.roce, ale vše už dohnal. nejvíc mě překvapuje
tou neskutečnou pamětí. díky za vaše poznatky.
Danka

Stránky: [1]
EvakubEvakub
4.3.2009 v 9:38:04

Danko, Kubíčkovi budou v sobotu 3 a pexeso zvládá taky bravurně, reklamy a má zmáknuté taky levou zadní,akorát pohádky nevypráví. Občas si taky povídá něco sám pro sebe a nevnímá mě. Taky si hodně zpívá. Takže neboj, je to naprosto normální.

Anonym
2.3.2009 v 16:09:17

Ty děti jsou opravdu strašně chytré, někdy se doma moc divíme, co náš čtyřletý špunt všechno neřekne…:-))
rena

karamela
2.3.2009 v 9:34:17

My žili v době,kdy reklamy byly bezduché,nebarevné monology na obyčejné věci. Dneska je reklama opravdu vymývač mozku a zažere se do hlavy každému:-))))))))) je stavěna odborníky tak aby byla chytlavá..nemůžeme se divit že nás pak dítko upozrňuje že tohle je Calgonit a tohle je Actimel:-)))))))

Anonym
1.3.2009 v 20:25:16

Ahoj taky si myslím že to je normální, malý ještě nemá 4 a už umí celou abecedu, naučil se to sám (dostal dětský PC) a dokonce se sám naučil tímto způsobem podepsat, taky jsem někdy v šoku, co všechno umí a hlavně jak si to dokáže zapamatovat…:-)
S.

Piškotka
1.3.2009 v 20:25:03

Jo a pohádky, ty opakuje taky bezvadně, je schopná mi převykládat dlouhé, ale opravdu dlouhé úryvky z nejčastějších pohádek… V obchodě pozná bezpečně reklamovaný výrobek taky:o) Takže asi to budou holt děti moderní doby :o)))

Piškotka
1.3.2009 v 20:23:34

Danko, tak mně včera moje 3,5 letá dcera začala psát, nekecám, píše písmenka! Sama! Zatím teda jen 5. Před 2 lety jsem tu řešila, že pozná abecedu, jakkoliv, od konce, od prostředka, od začátku, prostě ji to bavilo od malička. Tehdy jsem to s ní sice cvičila, ale nenutila, prostě když jsem viděla, že mi bere knížky a sama chce, tak jsem se jí věnovala… myslím, že začne číst brzy, přesto si těch písmenek nevšímám, (ikdyž jsem v šoku teda), snažím se ji směrovat na kreslení atd., ale ona sama chce!!! Před půlrokem nenakreslila ani kolečko, dnes píše, nechápu!! Chtěla jsem to tady napsat do Tam-Tamu, ale nějak se mi pak nechtělo. Nechci to podávat jako chlubení, ale dnešní děti opravdu podle mě prokazatelně víc umí, protože se jim dávají možnosti, a taky „bohužel“ žijeme v takové době (TV, DVD, reklamy….) (Brmbulko, já za to nemůžu, že je taková :o)))

karamela
1.3.2009 v 20:17:44

Danko to pexeso a ty reklamy to je myslím naprosto normální. Spousta dětí opakuje krátké říkanky. V tomto věku jsou jako hubka:-))) Mám 3,5letého a loga výrobků taky přiřazuje velmi spolehlivě:-))) Stačí mu něco vidět jednou a pamatuje si melodii i slova. Pexeso ho zatím tolik nebere. Taky moc nekreslíme-teda nebaví ho postavy ,ale teď rád maluje kola,čtverce,obdélníky a vůbec ho fascinují geometrické tvary-hledá je všude a vidí ve všem možném. Nejspíš bude nadaný v matematických vědách:-))))
Možná bych se snažila ho spíše podporovat a našla bych nějaký kroužek,který bude jeho paměť rozvíjet správným směrem. Nějaké divadlo,dramatický kroužek,hudební kroužek…apod. K

Anonym
1.3.2009 v 19:55:15

Danko, řekla bych, že je to normální. Náš syn měl taky pexesové období někdy kolem 4,5 roku. Taky nás porážel, ať jsme se snažili, jak jsme chtěli. Má taky dobrou paměť, dobře počítá, ale třeba v grafomotorice je spíš podprůměrný. Já to nějak neřeším, prostě to beru tak, že je na něco šikovnější a na něco holt méně, jako každý.
Katka

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist