Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Studium na vysoké škole s dítětem.Studium na vysoké škole s dítětem.
Anonym
26.2.2009 v 17:46:21

Dobrý den.Jsem maminka čtyřměsíční Josefínky a studuji první ročník na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích.Protože studium mého oboru není časově náročné a taky protože těhotenství,porod i péče o Josefínku je bez problémů,tak jsem se rozhodla studium nepřerušit.Tedˇ se ale setkávám u některých vyučujících s nepochopením.Dokonce jednomu vyučujícímu vadí,že v průběhu jeho čtyřhodinové výuky (malba)odcházím jednou asi na deset minut kojit,také neskrývá svou averzi vůči mě a nepřímo sdělil vedoucímu katedry,že u něj ve zkoušce neobstojím a to ještě před koncem první hodiny.Bohužel není jediný s nepochopením jsem se setkala i u některých ostatních.Po nikom jsem nežádala žádnou úlevu,jen chci mít právo kojit svou dceru tak čato a dlouho jak já uznám za vhodné.Kam se mohu obátit v případě,že budu potřebova pomoc?Kde mohu zjistit jaká jsou moje práva?Co mohu udělat pro zlepšení situace pro mě i do budoucna pro ostatní?Předem dekuji za odpovědˇ.Tereza Kovaříková
Tereza

Stránky: [1]
Anonym
27.2.2009 v 12:57:01

já bych zkusila se ohnat diskriminací….to se teď nosí:-)
radka

Brmbulka
27.2.2009 v 12:51:36

zasla bych za dekanem….

Anonym
27.2.2009 v 12:27:56

bohužel zákoník práce na to nenapasujete, ten se týká vztahů pracovně právních, což škola není.
radka

JiPav
27.2.2009 v 9:24:42

Vzhledem k tomu, že se aspoň podle mě dá škola považovat za práci, odkazovala bych se na zákoník práce (doufám tedy, že se v tomto nezměnil).

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce
Přestávky ke kojení
§ 242
(1) Zaměstnankyni, která kojí své dítě, je zaměstnavatel povinen poskytnout kromě přestávek v práci zvláštní přestávky ke kojení.
(2) Zaměstnankyni, která pracuje po stanovenou týdenní pracovní dobu, přísluší na každé dítě do konce 1 roku jeho věku 2 půlhodinové přestávky a v dalších 3 měsících 1 půlhodinová přestávka za směnu. Pracuje-li po kratší pracovní dobu, avšak alespoň polovinu týdenní pracovní doby, přísluší jí pouze 1 půlhodinová přestávka, a to na každé dítě do konce 1 roku jeho věku.

… být zodpovědný.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist