Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Chci pomoci sestře a jejímu dítěti.Chci pomoci sestře a jejímu dítěti.
Anonym
26.2.2009 v 16:52:52

Dobrý den
Mám dotaz.Týká se to mé sestry.Je jí už skoro 19 let,má dítě sedmiměsíční,je svobodná jenže mladá hloupá má to dítě s hrozným klukem kterej ještě ani jednou dítě nepřebalil,o nic se nestará , celý den jenom kouří trávu,fetuje a válí se doma protože nikde nevydrží pracovat déle než dva dny.A moje sestra mu ddělá služku a to i celé jeho rodině.Sestra když potřebuje k doktorovi tak ani nemůže protože s dítětem jí nikdo nepomůže ani ho nepohlídá a k doktorovi jí taky nikdo neodveze .Takže nezbývá než vzít kočár a šlapat v zimě i s Terezkou nekolik kilometrů k doktorovi pěšky.V domě bydlí tři rodiny:rodina sestry jejího přítele,moje sestra s ním a s miminkem,a pak jeho rodiče.Nikdo z nich nepracuje sestra je živí z mateřské všechny vaří pro celý dům a ješte hlídá děti.situace je tam hrozná.každý měsíc přispívá na domácnost,elektřinu atd.a opakovaně peníze nejdou tam kam mají a jim vypojují elektřinu a uznejte že v tomhle se dítě vychovávat nedá přeci.Její přítel se k sestře má jen když přijde mateřská a ona ho může dotovat.Tak a ted k tomu hlavnímu:ona by od nej chtěla odejít, já sem jí sehnala u mě v Karlových Varech byt ,jenže se bojí že Ondra,ten její přítel se té malé Terezky nevzdá a nepustí jí.Já se chci proto zeptat zda to jde tak udělat že já bych tam prostě pro ní přijela,a i s dítětem jí odvezla.Soudit se s ní určitě nebude na to by neměl peníze.A na dítě přeci nemůže mít takovej člověk právo.Člověk který nepracuje ,krade ,fetuje…Poradte mi prosím co se dá v takovém případě dělat.Chci jí pomoct aby vychovala normálního člověka a netrápila se pořád.Je to moje ségra a nechci aby takhle dopadla.Děkuji Petra
Petra

Stránky: [1] 2
EvakubEvakub
4.3.2009 v 0:20:53

Jitko,děkuju, že ses mě zastala. Je vidět, kdo se sem chodí jen hádat a kdo radit.
Radko,kdybys líp četla,tak jsem psala,aby požádala o svěření do péče. A dokážeš si představit,co se stane,když to udělá a bude tam s nim ještě bydlet? Taky by to nemusela přežít!
Naštěstí (!!!!) cigánskou komunitu neznám, narozdíl od tebe, a ani nemám v úmyslu jí poznat.
Radím jen svým selským rozumem a podle zkušeností od kamarádky.

Anonym
1.3.2009 v 15:40:36

Petro, u nich to tak prostě chodí, to přece sestra musela vědět. Ctí tradiční role – matka patří k dítěti a k plotně a basta. Známá si vzala před lety cigána, a zažívala to samé. Málem o dcerku přišla – neměla kde bydlet, oni měli byt. Byla svěřena jemu, protože měl zázemín a svědectví celé početné rodiny jak ona se fláká a oni se starají. Když ji odvezla, i s policií si pro ni přijeli. Malou rok neviděla. Pomohlo až to, když se s otcem malé odstěhovala do pronájmu a žili sami, tak se dostal z jejich vlivu. Našel si práci, přestal hulit trávu…Ale dodnes říká, že by NIKDY nenechal matku s dítětem odejít, a myslí to opravdu vážně:-(
radka

Anonym
1.3.2009 v 15:27:45

Boty bych nevsadila…to fetování není jen tráva.Kdyby to byla jen tráva pak by to nebylo tak hrozný,tady je víc věcí.A pro mě za mě at si fetuje ale at se aspon stará o svoje dítě…
Petra

Anonym
1.3.2009 v 15:26:41

Ještě to zkusím bod po bodu:
… s hrozným klukem kterej ještě ani jednou dítě nepřebalil,o nic se nestará , celý den jenom kouří trávu…
***nic z toho není trestné ani důvodem k odebrání dítěte
…fetuje
***jestli prokazatelně bere tvrdé drogy pod jejichž vlivem spáchá trestní čin, pak by to šlo použít, jinak ne

…a válí se doma protože nikde nevydrží pracovat déle než dva dny
***takovejch je taky plno a žádný soud jim kvůli tomu nezabrání ve styku s děckem

…A moje sestra mu ddělá služku a to i celé jeho rodině.
***je svéprávná a dělá to dobrovolně:-((

Sestra když potřebuje k doktorovi tak ani nemůže

***nechcete snad říct, že nechodí na pracvidelné návštěvy k lékaři???

…Takže nezbývá než vzít kočár a šlapat v zimě i s Terezkou nekolik kilometrů k doktorovi pěšky.
***já chodila přesně 5 km:-))

…vaří pro celý dům a ješte hlídá děti

***opět – je svéprávná? dělá to dobrovolně??

… v tomhle se dítě vychovávat nedá přeci
***možná by tak soudila i sociálka a dítě odebrala do domova:-(

..A na dítě přeci nemůže mít takovej člověk právo.
***samozřejmě na dítě právo má, nevidím nic, proč by ho soud zbavil rodičovských práv.

…Člověk který nepracuje ,krade ,fetuje…

***kdyby prokazatelně kradl, tak už asi sedí. až spáchá trestný čin pod vlivem drog, dá se to použít že fetuje. a že nepracuje? vezmete děti všem co nepracují??

…Soudit se s ní určitě nebude na to by neměl peníze
***ale vždyť na to žádné peníze nepotřebuje!!!

…Poradte mi prosím co se dá v takovém případě dělat.
***požádat o svěření dítěte do péče, pak se může i s malou odstěhovat.
radka

Anonym
1.3.2009 v 15:06:39

Jitko, já se nerozčiluji:-) Jen je mi té holky líto. To, že otec hulí trávu (a vsadím boty na to, že to fetování je tráva) není důvod k odebrání dítěte. Znám dobře cigánskou komunitu a vím, jak to řeší. Občas to končí i se samopalem jako teď v brně, a tam nešlo o malé dítě ale o dospívající holku. Oni si prostě děti vzít nedají. Jiná cesta, než přesně podle práva neexistuje a i ta je nejistá. A tím, že spáchá únos dítěte, může o malou přijít:-(
radka

Jitka67
1.3.2009 v 14:26:37

Radko, nemá cenu se rozčilovat :-).
Jak je vidět Petra (jak už to tak tu i onde bývá) nehledala právní radu jak sestře pomoci.
Hledala jeden jediný názor, který by podpořil její teorii. Ten našla a tak se své teorie drží. Že ten názor není v souladu s platným právem není podstatné.

Petro, píšeš, že nechceš hnát nic přes soudy. Pokud je otec zapsán v rodném listu dítěte, pak o svěření dítěte do péče rozhodne vždy soud. To říká zákon o rodině.

Pokud si malou jen tak odvezete (a nebudete postupovat podle zákona), pak ji budou mít nadále v péči oba rodiče.

Otec může kdykoli přijet a dítě si odvézt a matka pak s tím nic nezmůže. Policie to řešit nebude – bude to jen to co se chystáš udělat, ale obráceně.

Navíc se může stát, že o svěření do péče požádá otec a označí matku, že dítě „unesla“. To se pak sestra bude soudu moc líbit.

Anonym
1.3.2009 v 14:11:16

evakub – když vám u bytu stojí celá rodina a NIKDO vám nepomůže (ani policie), protože na dítě má zákonný nárok, tak chci vidět, jak mu ji nedají. lépe řečeno, oni si ji prostě vezmou. najde jim ji klidně policie – bude muset, protože ji otec bude pohřešovat. malá musí chodit někam k lékaři, tak to nebude tak složité.
zanedbání povinné péče je něco úplně jiného, to bych sem nepletla.
naopak on může dát trestko za únos.
ještě dva dotazy: jak moc znáš romskou komunitu, že tak suverénně radíš?
jak moc znáš rodinné právo?

BTW: pokud ihned začne řešit svěření dítěte do péče, budou na její straně stát aspoň zákony:-( pokud ne, dopadne to špatně.

radka

EvakubEvakub
1.3.2009 v 14:01:18

Nevim, proč by mu jí musely dát. Určitě se to řeší jinak, než že si přijedou a malou dostanou. Navíc když nevědí,kde s ní bude.
Naopak já bych podala tretní oznámení pro zanedbání povinné péče a to by pak mohlo jít všechno rychleji.Peníze ti nedává, o malou se nestará, takže podle mě to nebude takový problém.
Na policii bych všechno popsala a sociální pracovnice určitě bude přístupná spíš sestře, než nějakému cigánskému feťákovi.

Anonym
1.3.2009 v 11:49:29

krásně si ten únos malujete:-((
jo, a otec zavolá policii, že neví kde je dcera, pak s celou familií dojede pro ni, vy mu ji budete muset dát, a bůh ví, jestli ji někdy uvidíte..svěření do péče chvíli trvá, takže si pro ni přijede a odveze, nikdo nemá právo mu v tom bránit.
….proboha nejdřív vyřiďte svěření do péče!
radka

Anonym
1.3.2009 v 11:07:01

Děkuji za rady Evčo,moc si mi pomohla.Také si říkám že to nebude zas tak složitý.Už brzo si tam pro ní přijedu .Máme to v plánu 25.března.Prostě tam jakoby nic přijedu na návštěvu,pak půjdeme já a ségra s Terezkou na procházku vezmeme kočárek a kus dál už bude stát kamarád co nás naloží a pojedem.Přijedeme do Varů půjdeme na sociálku vyřídit věci jaké budou potřeba,jako to kam bude chodit mateřská atd.Pak si tu ségra najde doktory pro sebe i Terezku a začne nějak znova.Nový,lepší život…Budu se snažit
Petra

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist