Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » ošětřovné na dítěošětřovné na dítě
Anonym
23.2.2009 v 21:32:50

Syn měl úraz a lékař nam nam řekl,že jeho lečba bude trvat několik týdnů.Dvakrát týdně jezdíme na kontrolu.Manželka si v práci vzala paragraf na dítě,ale ten je placen jen 9 dnů.Je možné paragraf si nějak prodloužit nebo je jiná možnost placeného ošetřovného.Děkuji za odpověď.
Petr

Stránky: [1] 2
MajulkaMajulka
26.2.2009 v 21:43:45

Někdy je to ošetřovné opravdu krátký a nedostatečný. A není jiná možnost. Musí se to pak řešit různými způsoby. My jsme měli třeba v práci případ, kdy manželka našeho zaměstnance, která se starala o malé dítě, musela strávit měsíc v nemocnici. Náš zaměstnanec si vzal ošetřovné, ale co pak po devíti dnech. Dítě sice už mohlo chodit do školky, ale on měl 24 hodin službu, kterou musí strávit na pracovišti a kdo se o dítě má pak starat. Bylo nám ho líto, ale opravdu to musel řešit jinak. Vzal si sice 2ošetřovné za sebou, ale zbytek musel domáznout dovolenou a i to byl problém.

Jitka67
26.2.2009 v 14:36:53

Lubik – život už je takový. není to jen o podvodech.
I když občas tu i jinde někdo někoho jemně navede :-))).

Moje sestra měla dvojčata a už od narození, když spal jeden, vřeštěl druhý. Jak nastoupila do práce tak to pokračovalo – jeden angína, dva dny v práci, druhý angína, týden v práci, první momonukleóza týden v práci, druhý borelióza, čtrnáct dnů v práci…

Vždy šlo o jasné diagnózy – co mohla dělat. Jediné období, kdy nemarodili byly prázdniny – protože prostě od nikoho nic nedostali. Je neuvěřitelné, s čím vším pošlou rodiče děti do školky a do školy. Že pak padne polovina třídy už je vedlejší.

VirenkaVirenka
26.2.2009 v 14:15:27

Lubik, asi jsi o chlup blíž pravdě. Život přináší různé situace, já loni pamatuju, jak po 3 týdnech nemoci ráno relativně zdravý 3letý měl večer novou horečku a regulérní nové onemocnění. Na druhou stranu, pokud mám dítě se zlomenou nohou, které ještě nemůže zůstat doma samo a po prvních bolavých dnech třeba dostane berle a přijede babička, ošetřovné si přirozeně nechám ukončit, když mohu do práce. A za 2 týdny přijde horečnatá angina, kterou s babičkou nezvládne – potom je ošetřovné dle mého selského mozku regulérní a ne podfuk.
Chodím sem taky častěji a rozumím, co tím myslíš.

Anonym
26.2.2009 v 14:02:52

Řekl bych, že je to podobné, jako když je matka na rodičovské, už nemůže dočkat, jak půjde do práce a co čert nechtěl, onemocní zrovna na třetí narozeniny dítěte (a vydrží ji to až do další mateřské). Kdo sem chodí častěji ví, že nejsem zastánce nějakých podfuků, ale život už je takový, že se dítko uzdraví a hned zase onemocní (samozřejmě něčím jiným), aby se jednalo o jiný případ musí se ale podle mne uzdravit (nejde to, že k jedné nemoci přibude druhá).
Lubik

Jitka67
26.2.2009 v 13:51:04

Koneckonců – po většině úzazů (např. zlomeninách) bývá léčba několik týdnů – zlomenina je fixována v sádře (5- 6 týdnů) a je jen otázkou jak dalece je postižený pohyblivý či nikoli.

Takže pokud si například mé dítě zlomí nohu v kotníku, tak mu dají sádru a pár dnů si odpočine v posteli. Já na toto dostanu ošetřovačku. Po týdnu mu doktor povolí chodit o berlích do školy a já vesele pomažu do práce.

3 – 4 týdny na to dostane dítě angínu – a já budu řešit zase tu angínu. Byla by blbost, aby mne doktorka s angínou vyhodila (a nedala mi ošetřovačku), protože má dítě sádru na noze…

Piškotka
26.2.2009 v 13:48:33

Holky, dík!

Jitka67
26.2.2009 v 13:42:56

Pokud vím, tak každé z těch onemocnění má diagnózu jinou. Pokud byla ošetřovačka vydána na zlomenou nohu, po 9 dnech si matka vezme řádnou dovolenou (nebo neplacené volno…), takže je ošetřovačka na zlomenou nohu řádně ukončena a následně dostane dítě prokazatelně jinou nemoc, pak by to mělo jít.
To že se dítě mezitím neuzdravilo (pořád má zlomenou nohu a bude jí mít v sádře ještě 2 měsíce) by mělo být vedlejší.

VirenkaVirenka
26.2.2009 v 13:36:04

Jitko, bylas rychlejší. Myslíš, že toto jde, vystavit při trvání původního důvodu ošetřování (zlomená noha) nové ošetřovné? Dítě se mezitím neuzdravilo a vyžaduje péči stále stejnou… Na to mi neumí odpovědět ani moje dětská.

VirenkaVirenka
26.2.2009 v 13:34:20

Pro Piškotku: nade mnou píše Lubik, že pro stejnou diagnozu, tedy „v témže případě ošetřování“ lez čerpat jen 9 placených dní (pokud se nejedná o osamělého rodiče). Zbytek jedině jako neplacené volno.
Vystřídat se rodiče mohou jednou v průběhu těch 9 placených dní, ne vyčerpat 9 dní jeden a po něm další.

Jitka67
26.2.2009 v 13:29:51

Darčo, vystřídat se mohou – ale jen v rámci 9 dnů – např. matka 5 dnů a pak otec 4 dny. Pak samozřejmě po dohodě může zůstat jeden z rodičů s dítětem a ošetřovat je, ale už to nebude hrazeno z nemocenských dávek. prostě bude doma „zadarmo“.

Pokud by dítě se zlomenou nohou dostalo angínu (chřipku, neštovice…), pak by na toto nové onemocnění ošetřovačku (opět placenou 9 dnů) rodiče mohli dostat znova.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist