Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » bio otec-tátabio otec-táta
Anonym
19.2.2009 v 12:02:36

Dobrý den,chci se jen zeptat-mám syna za svobodna,otce jsem záměrně do RL neuvedla ikdyž zápis na matrice byl(bývalý druh koncem mého těhotenství začal hojně holdovat alkoholu,barům,automatům a po narození syna pak i drogám),tak proto.Nyní jsem už dlouho vdaná,synovi už je 5,5roků a manžel na základě kladného vztahu k synovi a i kvuli bezpečnosti do budoucna se nechal do synova RL dopsat.Není sice jeho bio otec,ale je to jeho táta a i syn ho tak vnímá.Chci se tedy zeptat jestli má můj bývalí druh nějakou šanci ten RL napadnout,že jako on je bio otec atd.O syna se nezajímá už přes 4roky a ani nevím kde je mu konec,ale i tak mám pořád obavy že se někde vynoří a bude si dělat nároky.I na soc.je zápis o tom že byl pro dítě nadmíru nebezpečný i s protokoli od policie.Má na to právo?A dá se už uvedený otec v RL napadnout-když bude argumentovat tím že on je bio otec.Předem děkuji za odpověd Míša
Míša

Stránky: [1]
Anonym
20.2.2009 v 9:13:51

Nenapsal jsem okradla, ale OKLAMALA. Když se vaše dítě narodilo, tak mělo právně určeného otce (bio – nebio), to že nebyl zapsán v rodném listu je nepodstatné. Zrušit otcovství může jedině soud a to se nestalo. To že jste určili otce k dítěti, které již otce mělo, může být v krajním případě bráno i jako trestný čin. Nejvyšší státní zástupce do popření otcovství vstupuje jen výjimečně, v tomto případě by jednal 100%, dítě nemůže mít dva otce.
Lubik

Anonym
20.2.2009 v 8:50:03

Jak okradla,na sociálce vědí že je tam muj manžel dopsát dodatečně,s tím oduvodněním že ikdyž není biootec cítí se otcem.takže neoklamala.Vubec jste mi ale neodpověděl na co jsem se ptala.Otázka zní-dá se napadnout zápis v RL?
Míša

Anonym
20.2.2009 v 8:24:46

Míšo jestli je to tak jak píšeš, tak se modli ať se na to nepřijde. Ty jsi vlastně (společně se dvěma pány) oklamala úřady. A ten první otec, by vám mohl pěkně zavařit.
Lubik

Anonym
19.2.2009 v 15:13:52

Já si myslím,že ted už nemůže…
Míša..

Anonym
19.2.2009 v 14:58:32

Zápis na matrice byl když jsem ještě byla těhotná,ale ten papír jsem v porodnici neodevzdala a tím jsem měla RL syna prázdný.To jsem tím myslela.Jinak v RL už otec vepsán je,ale né ten bio.Mě prostě zajímá jestli má bio otec to napadnout.
Míša

Anonym
19.2.2009 v 14:26:30

Dobrý den,já dceři taky neuvedla biologického otce do rodného listu,ve třech letech jsme do rodného listu nechali jako otce dopsat mého,ted již mažela…..ale také nechápu poznámku „ikdyž zápis na matrice byl“
Míša

Anonym
19.2.2009 v 12:44:37

Úvodem: Návrh na popření otcovství může podat jen rodič (v tomto konkrétním případě do půl roku od souhlasného prohlášení) a nebo Nejvyšší státní zástupce (a to v případech kdy je to ve prospěch dítěte).
Jinak považuji dotaz za zmatený, co znamená to:“ ikdyž zápis na matrice byl“? Źe jsi otce do RL záměrně neuvedla, je jen tvoje iluze i na to musí být dva.

Lubik

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist