Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » vymalovávánívymalovávání
Anonym
16.2.2009 v 9:23:33

Dobrý den,dceři jsou tři roky a když maluje,tak pořád většinou škrábe pastelkou sem tam,prostě čmáranice. Omalovánku taky celou počmárá a nijak nevymalovává. Barvy pozná to jo,ale nevím jestli ji to mám učit,zas ji nechci říkat,že to má špatně,tak jí třeba pochcálím a snažím se jí ukázat,jak to maluju a vymalovávám já. Prostě nevím jestli ji mám nechat,nebo jí pořád říkat jak má malovat. Protože jsme třeba byly na zápisu ve školce a děti jí tam říkaly že čmáře,tak na ně chudák koukala a mě to bylo taky líto. Snad jste mě pochopili. Děkuji
Pavla

Stránky: [1]
PaKo
23.2.2009 v 15:45:25

Náš malý má 3,5 roku a vybarvovat umí docela hezky, ale musí se mu chtít. To se stane tak jednou do týdne, obvykle pokud chce dostat nějakou svou dobrůtku, tak to podmíním tím, že mi má taky udělat nějakou radost a vybarvit obrázek. A to se opravdu snaží. Jinak samostatné kreslení vypadá tak, že počmárá papír, a když se zeptám co to je, pokaždé odpoví, že vzducholoď. Ale pokud třeba kreslíme spolu nebo se staršími ségrami, puberťačkami, tak umí i docela obstojně domeček, kolečka, sluníčko. Prostě pouze výtvarné umění není jeho obor. Holky jsou obě výtvarně nadané, i když nevím po kom, tak jsem si taky říkala, že už by měl dělat čáry, panáčky apod. Ale asi je po mně a jak jsem četla tady, jak se projevují výtvarně ostatní děti, tak jsem v klidu.P.

Lucie R
23.2.2009 v 14:54:02

Každé dítě je jiné, děláte to dobře, žádné nucení, můj kluk ve 3 letech „nenáviděl“ omalovánky, vše důkladně začmáral. Malovali jsme na papír a je úžasné, jakou maj děti fantazii, maloval mapy a bludiště, potom jsme začali s vodovkami, to ho bavilo nejvíc a dnes mu je 5 nejraději vybarvuje pastelkami, takže to chce čas a nápady jak to dětem zpestřit. Spoustu věcí se naučí ve školce od ostatních dětí. Záleží spíš na vás aby vás to OBA bavilo.
Přeji krásné chvíle s vaším děťátkem…

Piškotka
16.2.2009 v 11:18:40

Pavli, mně začala malá vymalovávat až nedávno: přesně jak píšeš, nejdříve škrábanice, přetahování a já jen trpělivě ukazovala, jak vybarvuji já, no a teď, je to asi měsíc, vymalovává velice pěkně a dokonce postavičky dostávají podobu:o))) hlava, krk, tělo s končetinami… atd., což donedávna bylo tabu! :o) Určitě to přijde, mé dceři bude 3,5r.

Ájík
16.2.2009 v 11:00:53

Pavli, taky myslím, že to děláš dobře. Když má dítko náladu, kresli s ním, ukaž mu, jak se to dělá správně.
Úspěch bude už to, když se bude snažit nepřetáhnout čáru, i když zvolí naprosto jinou barvu, než jaká je na předloze. Pomalu to určitě půjde, ale myslím, že ve třech letech má na čmáranici nárok :)
Když uvidíš, že se snaží, pochval, jinak bych to nechala být, však ono to půjde.
Naši kluci taky začali pořádně vybarvovat až kolem 4. roku.

karamela
16.2.2009 v 10:12:53

Pavli,tak jak to děláš,děláš to dobře:-) Vymalovávejte spolu,trpělivě ukazuj a vysvětluj-dokud to bude malou bavit. Jistě ji do ničeho nenuť. Barvičky taky uč nenásilně a začni třeba jen se dvěma. Než půjde do školy,tak všechno zvládne a školka je přeci od toho,aby se naučila správně držet pastelku a vyzkoušela si ještě mnohokrát něco nakreslit.
Děti umí být zlé,ale Tvoje dcerka bude jistě dobrá v mnoha jiných věcech.
U nás 3,5:-) syn se opravdu snaží vymalovat omalovánku:-)))) ale jeho doména to teda zatím není:-)))
Ve školce dělají spoustu jiných obrázků,jinými technikami,než klasicky malováním.
Mám doma srdíčko natřené lepidlem a vysypané červenou drtí-krásné.
Mám sněhuláčky z vaty.
Mám okýnko polepené hvězdičkama.
Papírového draka.
……atd.
Netrap se tím. K

vicikovka
16.2.2009 v 9:39:14

:-))) Verunka začala vymalovávat pořádně až teď (4 a půl). A i teď když se jí nechce, tak z obrázku udělá pořádnou mazaninu :-D. Malovat docela umí a uměla i docela brzo. Jen ještě k tomu vybarvování – vybarvuje např. koně fialovo-žluto-zeleno-modro-růžově :-))). Když jsem jí nechtěla přímo pokárat za zkažený obrázek, řekla jsem, že to není špatné (nebo je to docela pěkné), ale kdyby se snažila určitě by to dokázala ještě lépe.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist