Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » jsem z toho špatnájsem z toho špatná
Anonym
11.2.2009 v 18:17:40

dobrý den,dnes jsem byla s dcerou u zápisu ve školce,teď jí budou 3 roky,ještě máme 8měsíční holčičku,takže mi to je jedno a na školku nespěchám. Ale chci abay se dcera dostala mezi děti,je zvyklá jen na mě a dost se stydí.Tam po mě samozřejmě chtěli ať napíší přesný termíny jakm chci aby chodila. Napsala jsem tedy od září na 4 hod na 5 dní v měsíci-myslela jsem aby si nejprve zvykla,to zas řekli,že to nejde,že na pět dní v měsíci musí na celý den,což zas na celý den mi přijde hned drsný,ale stejně jsem napsala na 4 hod. Ani mi nějak moc neporadili,že musím podle svého uvážení.Pak jsem napsala že od příštího roku až jí budou 4 tak buď celodenně nebo na 4 hodiny.Pak mi řekli že stejně asi se do toho nevejdeme,že jich budou brát jen sedm,jsme malý město.Dcerka tam byla vyjevená,mě z toho bolí za ní od žaludku až tam bude mět jít a to tam ještě nejde. Byla tam taková smutná a já jsem z toho taky smutná.Nejraději bych jí měla doma,já vím jsem prdlá,někdy mám taky vztek na ní když zlobí,ale když si představím jak tam bude beze mě. Chápete mě? A ještě mi říkali,že jak se to napíše do těch papírů,tak by to mělo zůstat,že to řekl ředitel-je to ředitel základky a školky. A já bláhově si myslela,že třeba tam zkusí jít nejdřív na chvilku,pak dýl,pak zase dýl,že prostě do toho můžu mluvit. Tak nevím jestli jste mě pochopili,potřebovala jsem se vypovídat. S manželem jsme se kvůli tomu pohádali. Že jsem to napsala blbě tu docházku,že jsem jí měla dát hned na 4 hodiny a na celý měsíc,že si musí zvyknout. děkuji
věra

Stránky: [1]
Anonym
13.2.2009 v 21:38:19

Věrko, chápu vás přesně. Já když poprvé odvedla malou do školky, celou cestu domu jsem bulila jak želva. Tou dobou bylo mladšímu shodou okolností také 8 měsíců a já měla špatné svědomí, že jsem doma a ji odkládám. Ty 4 hodiny byly jak za trest a u školky jsem byla první asi o 15 minut dřív. Malá mě tenkrát vyvedla z omylu, když říká: mamíí ještě chvilku, běž ještě domů… Najde si kamarády, zvykne si – nemusíte se bát, učitelky mají praxi a umí se o děti dobře postarat (aspoň u nás už v ně mám plnou důvěru).
Co se týče docházky, máte větší šanci na přijetí, když dítě zapíšete hned na celý den. Kdy, jak často a na jak dlouho ji vodíte je čistě vaše věc. Nikdo Vám nemůže diktovat, jak jí máte do školky vodit. Když jí tam zavedete v pondělí a po obědě řeknete pí. učitelce, že příjde až další pondělí, tak je to v pohodě. U nás jen odhlásím jídlo a hotovo. Pokud už je zapsaná na 5 dní v měsíci, nemusíte jí tam nechávat celý den – u nás to ze začátku ani nešlo, než si děti zvykly. Prostě řeknete, že bude chodit po obědě a hotovo. Až si zvykne, můžete ji přehlásit na každý den.
Hlavně klid, děti vycítí každou nejistotu z maminky a pak jsou taky nejisté, protože ví, že se něco děje.

Snad jsem trochu pomohla.
Mějte se fajn, Nika

nika

EvakubEvakub
11.2.2009 v 23:29:38

Věrko, taky se chystám na zápis a doufám,že to nebude taková hrůza. Kubíkovi budou teď taky 3 a má ještě 8měsíčního brášku (náhodička :-).
Možná byla paní učitelka jen špatně naladěná a nebude to tak hrozné.Zkus se podívat, jestli nemá školka na stránky na netu, kde by mohly být podmínky docházky nebo tak něco.

PetaPeta
11.2.2009 v 19:16:01

Vůbec se toho neboj. Hodně záleží na domluvě. My jsme to měli psané taky na 5dní v týdnu, protože malému bylo v září 2r 7m, ale s ředitelkou a vedoucí jídelny jsem se domluvila jen do oběda a nijak jim to nevadilo.
A teď když může malý chodit na 4hod každý den sem to zařídila zatím 3x do týdne na 4hod.
Hlavně malé neukazuj jak moc ti bude chybět – my sme vedli poprvé malého oba a že si pohraje s dětmi a po obídku pro něho přijedem a hned od začátku by nám chodil do školky furt. Ale byl z toho děsně unavený pak mi tak 2-3hoďky chrupkal :-)

Jitka67
11.2.2009 v 18:49:38

Věrko, opravdu to chce klid – taky Ti ještě mohou napsat, že dcerku nevezmou, protože jsi s druhým dítětem doma.
Je fajn, že nejsi pod tlakem a dcerka do školky nemusí – pokud ji vezmou, tak to zkusíte a když to nepůjde, tak prostě zůstane doma a rok počkáte. I to se stává.
A příště budeš chtřejší – při zápisu napíšeš plný rozsah a v reálu se vždy může ukázat, že po 4 hodinách si pro ni dojdeš. Vždyť je ve školkách spousta dětí, které (přestože jsou tam oficiálně celý den) odcházejí po O domů.
Logicky – pokud jeden z rodičů dělá na směny tak je dítko při odpolední směně ve školce dokud pro něj ten druhý nedojde, a pokud má ranní – pak není důvod, aby si rodič cestou z práce dítě nevyzvedl dříve – není to vězení.
Učitelky jsou koneckonců taky rády, že jich mají na hlídání míň :-)

PadméPadmé
11.2.2009 v 18:24:00

Milá Věrko, netrap se tolik, určitě to dobře dopadne. Pokud máš možnost si malou nechat doma a do školky nemusí, nechala bych tomu volný průběh. Zkuste ty 4 hodiny a pak se uvidí.. Třeba se tam malé zalíbí, bude v pohodě a mezi dětmi se jí bude líbit.. A pak bude zůstávat na celý den a ani vám to nepřijde.
Nenech se do ničeho natlačit (mám na mysli učitelky ve školce). A nebuď smutná, zvyknete si na to, ty bez ní a ona bez tebe, dobře to znám – taky jsem to hodně prožívala – buď ráda, že to nemusí být teď hned. Bude to dobré, uvidíš :-))

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist