Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » ŠkolkaŠkolka
Anonym
11.2.2009 v 12:57:42

Dcera bude mít 4.března 3roky. V práci jsem se domluvila,že nastoupím již 1.března. RP nahlásím na úřadě,že již nechci za ten poslední měsíc. Ve školce mi ale řekli,že by měla chodit ještě ten poslední měsíc na 5dní,co chodí teď. Nemáte s tím někdo zkušenost. Měla jsem za to,že když zruším RP,tak malou do školky vezmou každodenně.Hlídání nemám,tak nevím,jak to pořešit.
Hanka

Stránky: [1]
Martaska
12.2.2009 v 14:33:48

Holky, tak si to opravdu každá školka i každá sociálka vysvětluje jinak. Mě rodičák přišel i když malá po 4. narozeninách chodila už na celý den, ale dodržela podmínku, že do 4 let jen 4 hodiny denně.

VirenkaVirenka
11.2.2009 v 19:10:56

Vítek měl loni 4 roky a i on musel chodit do konce měsíce jen na 4 hodiny, i když jsem o rodičák tak nutně nestála. Ve školce mi řekli, že TO TAK JE, a nebyl argument, který by to popřel.
No, letos chodíme jinam…

PetaPeta
11.2.2009 v 19:04:45

No já to řešila nedávno a bylo mi na sociálce řečeno, že: do tří let 5dní v týdnu od tří let každý den 4hod.
Já to mám jednoduché malý je 1. takže nepotřebuju dva papíry na potvrzení o návštěvě, ale jinak prý do data narozenin jedno potvrzení (do 5dní) a od data narozenin druhé potvrzení (4hod) ale pokud chceš celodenní docházku tak by se ti to od toho 4dne asi zrušilo (jestli nastupuješ na celý úvazek)

JarmuschkaJarmuschka
11.2.2009 v 17:05:02

Martasko, mě bylo řečeno, že tato varianta je možná pouze v případě, že dítě ten měsíc dovrší 4 roky, v případě dovršení třetích narozenin nelze – musela by pak po zbytek měsíce chodit pouze na 4 hodiny denně.
Nebo mě úřednice mystifikovala?

…obavy i radosti až do smrti.

Martaska
11.2.2009 v 14:49:40

Hanko, proč by jsi se za březen chtěla vzdát rodičáku??? To je nesmysl.
Do 4. března může chodit malá na 5 dní v měsíci, tzn. že půjde v pondělí, úterý a středu. Od čtvrtka ji můžeš dát na celodenní docházku a rodičák dostaneš.

Já to takhle měla v listopadu. Malá vybrala do 23. listopadu kdy má narozeniny 5 dní a od 24. listopadu začala chodit každý den a rodičák mi přišel. Takto to i školka vyznačila na formuláři pro sociálku, který tam nosíš každý měsíc.

JarmuschkaJarmuschka
11.2.2009 v 14:31:44

Podle mě je to nějaký kulišácký výklad paní ředitelky.
Nebo došlo k nedorozumění.
Jak jsem to pochopila já, to omezení (na 5 dnů v měsíci nebo 4 hodiny denně) je třeba dodržovat pouze když matka uplatňuje nárok na rodičovský příspěvek.
Což za březen už nepožaduješ.
Takže by ses se školkou měla domluvit, že od 1.3. bude chodit celodenně celý měsíc, na úřadě nahlásit, že od toho data chodí tak a tak.
Fakt nechápu, v čem by měl být pro školku ten zádrhel.

…obavy i radosti až do smrti.

zuzina
11.2.2009 v 13:58:40

Asi bych se ptala ve školce v čem je problém.Pokud chodí už te´d na pět dní v měsící tak to znamená,že místo mají.A jestli je někde dané,že celodenně až striktně od tří let netuším.Mě vzali dceru ve 2,5 letech bez problémů.Uměla se sama najíst,obléknout,byla bez plín a celkově byla šikovná,tak to řešily ne podle věku,ale místa.Ale už je to taky pravda pár let.Hodně štěstí.

…láska na celý život :-)

nuninka
11.2.2009 v 13:47:36

Mám dojem, že na celý den může až od tří let. Ale pokud je březnová tak nevím proč školka nechce vyjít vstříct. Jinak řečeno, záleží na školce.
Zkuste jim znovu vysvětlit, že nastupujete do práce, Vám musí vyhovět.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist