Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Otec na paragrafuOtec na paragrafu
Piškotka
11.2.2009 v 12:38:19

Zajímá mě čistě pro mou informaci, kolikrát může být otec na paragrafu s dítětem, zda opakovaně, nebo jen 1x a za jakých podmínek. Díky Darča

Stránky: [1]
Piškotka
11.2.2009 v 14:04:34

:o))))))))))))))))))))))))))))))))))

Anonym
11.2.2009 v 13:51:07

Upřesnění termínu (já už jiný nebudu): v souvislosti s 16 dny ošetřování (normálně je max 9) mluví zákon o „osobách osamělých“ a já dodávám, když není samooplodnitelka, tak nemůže být ani samoživitelka a pokud přiznat nějaké výhody, tak jedině vdovám (resp. vdovcům). Ale to je navíc nad dotaz.
Lubik

Piškotka
11.2.2009 v 13:35:52

Jitko, děkuji, bylo to pro mě:o) jde o neustálé handrkování mezi mnou a „bývalým“, jak by vše bylo „lehké“, kdybychom zase byli spolu,že by chodil klidně na každý paragraf apod., horší, jak by pak splácel tu nehoráznou hypotéku, ještě v době krize, kdy přišel o spoustu peněz na výplatě… jojo, muž to vidí vždycky jinak, ale to už je problém můj a jeho… díky za ochotu a info, jsi hodná;o)

Jitka67
11.2.2009 v 13:24:58

Pokud je to Darčo pro Tebe, pak zkus kouknout i na http://www.azrodina.cz. Odpovídají tam přímo pracovníci ČSSZ.

U některých dotazů na toto téma je zdůrazněno, že ošetřovačku může dostat jen osoba žijící ve společné domácnosti s dítětem (alespoň to tak bylo vloni).

Samoživitelky měly nárok na ošetřovačku v délce 16 dnů – ale to se tam potom logicky nemůže střídat tatínek.

A taky platilo, že pokud matka bere rodičovský příspěvek )možná ho už nebereš – nevím), pak nemůže ošetřovařku na dítě dostat druhý rodič. Leda by se matka nemohla o dítě pro svou nemoc starat (protože by byla nemocná) – pak dostane tatínek ošetřovačku na manimku.

Ale letos tam moc dotazů není – je možné, že došlo i k jiným změnám, než že se rodiče mohou 1x vystřídat.

Piškotka
11.2.2009 v 13:15:34

OK, děkuji:o)

Anonym
11.2.2009 v 13:03:37

„Na ošetřovné má nárok zaměstnanec, který nemůže pracovat z důvodu, že musí ošetřovat nemocného člena domácnosti, nebo pečovat o zdravé dítě mladší 10 let z důvodů, že školské nebo dětské zařízení bylo uzavřeno (z důvodu havárie, epidemie, jiné nepředvídané události), dítěti byla nařízena karanténa, nebo osoba, která jinak o dítě pečuje sama onemocněla.“ Čili žádné rozlišování otec – matka.

Lubik

Piškotka
11.2.2009 v 12:57:19

Děkuji Lubiku, no potřebovala jsem podložit informaci, zda otec může jít na paragraf místo matky a to opakovaně, třeba vždy, když dítě onemocní. Možná jsem slyšela špatnou informaci, a to takovou, že otec se s matkou smí vystřídat jen 1x. Mám na mysli ale takové střídání, že 1x je na paragrafu matka, pak při další nemoci otec (nemyslím střídání během jednoho paragrafu). Následuje-li někdy jindy další nemoc, zda může jít na paragraf zase otec. Uf, asi jsem se do toho zamotala.

Anonym
11.2.2009 v 12:51:46

Nevím zda jsem se trefil:“V témže případě ošetřování (péče) náleží ošetřovné jen jednou a jen jednomu z oprávněných nebo postupně dvěma oprávněným, jestliže se v témže případě ošetřování (péče) vystřídají. Vystřídání je možné jen jednou.“ Jinak upřesni otázku.

Lubik

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist